Wednesday - April 19, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
9:00 amWinfield-11 vs St. Charles-0 at CarShield Field - Final
11-0
11:30 amTroy Buchanan-5 vs Francis Howell North-2 at CarShield Field - Final
5-2
2:00 pmFort Zumwalt East-3 vs Holt-1 at CarShield Field - Final
3-1
4:00 pmJennings-0 at Hazelwood Central-20 - Final
20-0
4:15 pmSt. Louis Patriots-10 at Lutheran St. Charles-2 - Final
10-2
4:15 pmFort Zumwalt North-2 at Fort Zumwalt South-13 - Final
13-2
4:15 pmHazelwood West-19 at Parkway South-15 - Final
19-15
4:15 pmJohn Burroughs-15 vs Lutheran North-2 at Lutheran North - Final
15-2
4:15 pmFrancis Howell Central-0 at Francis Howell-4 - Final
4-0
4:15 pmTimberland-1 at Fort Zumwalt West-4 - Final
4-1
4:15 pmNorth Point-1 at Warrenton-6 - Final
6-1
4:15 pmSt. Charles West-9 at Orchard Farm-10 - Final
10-9
4:30 pmHighland-3 at Waterloo-4 - Final
4-3
4:30 pmFestus-6 at Seckman-5 - Final
6-5
4:30 pmRoxana-4 at Carlinville-5 - Final
5-4
4:30 pmMaplewood-RH-1 at Crystal City-11 - Final
11-1
4:30 pmFather McGivney-4 at Christ Our Rock-3 - Final
4-3
4:30 pmFreeburg-8 at Granite City-4 - Final
8-4
4:30 pmBelleville West-1 vs O'Fallon-11 at Blazier Field - Final
11-1
4:30 pmRitenour-0 at Clayton-6 - Final
6-0
4:30 pmWesclin-9 at Dupo-1 - Final
9-1
4:30 pmElsberry-14 at Wright City-11 - Final
14-11
4:30 pmBayless-4 at Grandview-3 - Final
4-3
4:30 pmWood River-5 at Staunton-3 - Final
5-3
4:30 pmKirkwood-2 at Marquette-12 - Final
12-2
4:30 pmLiberty (Wentzville)-4 at Washington-6 - Final
6-4
4:30 pmMascoutah-12 at Civic Memorial-1 - Final
12-1
4:30 pmDe Soto-11 at DuBourg-0 - Final
11-0
4:30 pmSullivan-4 at Pacific-5 - Final
5-4
4:30 pmPerryville-2 vs Windsor (Imperial)-10 at Windsor (Imperial) - Final
10-2
4:30 pmWestminster-4 at Priory-8 - Final
8-4
4:30 pmCentralia, Illinois-9 at Mount Carmel, Illinois-12 - Final
12-9
4:30 pmLutheran South-6 at MICDS-7 - Final
7-6
4:30 pmChester-7 at New Athens-4 - Final
7-4
4:30 pmEureka-5 at Parkway West-9 - Final
9-5
4:30 pmSLUH-1 at De Smet-3 - Final
3-1
4:30 pmGillespie-6 at Greenfield, Illinois-1 - Final
6-1
4:30 pmMount Vernon, Illinois-10 at Breese Central-1 - Final
10-1
4:30 pmEdwardsville-12 vs Collinsville-0 at Fletcher Field - Final
12-0
4:30 pmLafayette-17 at Lindbergh-3 - Final
17-3
4:30 pmJerseyville-1 at Triad-11 - Final
11-1
5:00 pmBelle-15 vs Hermann-6 at Linn - Final
15-6

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amPriory-14 vs Ladue-9 at Ladue Middle School - Final
14-9
7:00 pmSeckman-8 vs Francis Howell-16 at Dames Park - Final
16-8
7:30 pmLindbergh-13 at Webster Groves-8 - Final
13-8
8:00 pmHolt-23 at Parkway South-13 - Final
23-13

Boys Spring Golf
TimeEventScore
3:00 pmWhitfield-276 vs Parkway Central-206 at Four Seasons CC - Final
206-276
3:00 pmParkway West-201 vs Parkway Central-206 at Four Seasons CC - Final
201-206
3:15 pmJohn Burroughs-171 vs Vianney-159 at Tapawingo GC - Final
159-171
3:29 pmWarrenton-156 vs Washington-193 at Wolf Hollow GC - Final
156-193
3:30 pmSt. Charles West-170 vs Winfield-201 at Sun Valley - Final
170-201
3:30 pmEureka-251 vs Marquette-229 at Forest Hills - Final
229-251
4:00 pmCBC-245 vs Vianney-241 at Tapawingo GC - Final
241-245
4:00 pmTroy Buchanan-181 vs Francis Howell North-163 at Links At Dardenne - Final
163-181

Boys Tennis
TimeEventScore
6:00 pmFrancis Howell Doubles Tournament
Rivalry
4:15 pmWestminster at Lafayette
Rivalry

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmDuBourg-0 at Lutheran South-3 - Final
3-0
5:00 pmSt. Pius X at Fort Zumwalt East
Rivalry
5:15 pmBayless at Hazelwood West
Rivalry
5:30 pmAlton-0 at Whitfield-3 - Final
3-0
5:30 pmFox-1 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
3-1
5:30 pmMehlville-0 at Lafayette-3 - Final
3-0
5:30 pmSummit-3 at Seckman-1 - Final
3-1
5:30 pmLutheran St. Charles-0 at Chaminade-3 - Final
3-0
5:30 pmDe Smet-3 at Eureka-0 - Final
3-0
6:00 pmCollinsville-0 at Father McGivney-2 - Final
2-0
6:30 pmWestminster-1 at Parkway South-3 - Final
3-1

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmCor Jesu-19 at Parkway South-8 - Final
19-8
4:00 pmFort Zumwalt United-8 at Incarnate Word-10 - Final
10-8
4:00 pmNotre Dame-9 at Ursuline-12 - Final
12-9
4:15 pmLadue-13 at Clayton-2 - Final
13-2
4:15 pmWentzville-12 vs MICDS-6 at MICDS - Final
12-6
4:30 pmWhitfield at Edwardsville
Rivalry
4:30 pmMarquette-11 at Westminster-7 - Final
11-7
6:30 pmVisitation-8 at Francis Howell Central-9 - Final
9-8

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmColumbia-1 at Nerinx Hall-2 - Final
2-1
4:00 pmUrsuline-8 at Villa Duchesne-1 - Final
8-1
4:00 pmSt. Joseph's-2 at Cor Jesu-0 - Final
2-0
4:00 pmValley Park-0 at DuBourg-8 - Final
8-0
4:00 pmMcCluer-8 at Jennings-0 - Final
8-0
4:15 pmLutheran South-1 at Whitfield-6 - Final
6-1
4:30 pmMetro-East Lutheran-10 at Salem, Illinois-0 - Final
10-0
4:30 pmWood River-2 at Jerseyville-12 - Final
12-2
4:30 pmSullivan-4 vs Crocker-1 at Crocker - Final
4-1
4:30 pmBreese Central-0 at Father McGivney-5 - Final
5-0
4:30 pmBrentwood-4 vs Medicine and Bioscience-2 at Southwest - Final
4-2
5:00 pmPerryville-9 at Festus-0 - Final
9-0
5:00 pmFredericktown-0 at St. Clair-5 - Final
5-0
6:00 pmTolton-4 at Borgia-0 - Final
4-0
6:00 pmVisitation-0 at Lafayette-1 - Final
1-0
6:00 pmHolt-4 at Timberland-3 - Final
4-3
6:00 pmSt. Dominic-1 at Eureka-4 - Final
4-1
6:00 pmFreeburg-1 vs Alton Marquette-1 at Gordon Moore Park - Final
1-1
6:15 pmLutheran St. Charles-4 at Cardinal Ritter-0 - Final
4-0

Girls Track
TimeEventScore
4:00 pmAlton Invitational
Results

Girls Water Polo
TimeEventScore
4:45 pmParkway West-2 at Lindbergh-8 - Final
8-2

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 amMetro-East Lutheran-19 at East St. Louis-1 - Final
19-1
2:30 pmBelleville East-0 at Carterville-2 - Final
2-0
4:30 pmTriad-5 at Highland-6 - Final
6-5
4:30 pmMater Dei-7 at Breese Central-0 - Final
7-0
4:30 pmOkawville at Father McGivney
Rivalry
4:30 pmCivic Memorial-3 at Waterloo-5 - Final
5-3
4:30 pmFreeburg-12 at Carbondale-2 - Final
12-2
4:30 pmHardin Calhoun-3 at Edwardsville-6 - Final
6-3
4:30 pmAlton-5 at O'Fallon-9 - Final
9-5
4:30 pmRed Bud-1 vs Columbia-0 at Eagleview Elementary - Final
1-0
4:30 pmChester-8 at New Athens-4 - Final
8-4
4:30 pmGillespie-21 at Greenfield, Illinois-6 - Final
21-6
4:30 pmMarion-11 at Collinsville-1 - Final
11-1
4:30 pmStaunton-13 vs Wood River-2 at Leroy Emerick Field - Final
13-2
4:30 pmFather McGivney-2 at Christ Our Rock-9 - Final
9-2
4:30 pmBelleville East-4 at Carterville-6 - Final
6-4
4:30 pmWesclin-10 at Dupo-4 - Final
10-4

Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmParkway South-10 vs Summit-7 at Summit - Final
10-7
4:30 pmMarquette-18 vs John Burroughs-9 at John Burroughs - Final
18-9
5:30 pmLafayette-10 vs CBC-11 at Lindbergh - Final
11-10
5:30 pmOakville-15 at Chaminade-8 - Final
15-8
6:00 pmDe Smet-4 vs Kirkwood-13 at Kirkwood - Final
13-4
6:25 pmParkway West-4 vs Parkway Central-12 at Lindbergh - Final
12-4
7:20 pmLadue-3 vs SLUH-15 at Lindbergh - Final
15-3

+