Boys Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
10:00 am | Carlyle-44 vs Sesser-Valier-41 at Benton, Illinois - Final | |
11:30 am | Teutopolis-59 vs Effingham-54 at Salem, Illinois - Final | |
12:00 pm | Alton-64 vs Columbia-56 at Belleville East - Final | |
12:30 pm | Lovejoy-44 vs Johnston City-34 at Egyptian - Final | |
1:00 pm | Thornton Fractional North-45 vs Triad-50 at Salem, Illinois - Final | |
1:30 pm | Belleville East-69 at Althoff-56 - Final | |
1:30 pm | Mount Olive-58 vs Gillespie-45 at North Mac - Final | |
2:00 pm | SLUH-38 at Ozark-59 - Final | |
2:30 pm | Roosevelt-67 vs Carnahan-73 at McKinley - Final | |
2:30 pm | Lebanon, Illinois-32 vs Metro-East Lutheran-55 at Litchfield - Final | |
2:30 pm | Jackson-51 at St. Charles-53 - Final | |
3:00 pm | Sikeston-74 vs Whitfield-72 at Mizzou Arena - Final | |
4:00 pm | Hillsboro, Illinois-63 vs Greenville-59 at Litchfield - Final | |
4:00 pm | Thornton Fractional North-53 vs Effingham-78 at Salem, Illinois - Final | |
4:00 pm | Parkway Central-44 at Parkway West-35 - Final | |
4:00 pm | Waterloo-44 vs Red Bud-33 at Sparta - Final | |
4:30 pm | Gary (Roosevelt), IN-67 at Soldan-60 - Final | |
4:30 pm | Carlinville-39 vs Staunton-40 at North Mac - Final | |
4:45 pm | Hillsboro-78 vs Helias-67 at Missouri - Final | |
5:00 pm | Brentwood-51 vs Granite City-64 at Nashville - Final | |
5:00 pm | St. James-75 vs Licking-60 at St. James - Final | |
5:00 pm | Highland-36 vs Quincy Notre Dame-48 at Jerseyville - Final | |
5:00 pm | Lovejoy-68 vs Century-50 at Egyptian - Final | |
5:30 pm | Mounds Meridian-51 vs Carlyle-63 at Benton, Illinois - Final | |
5:30 pm | Vashon-40 vs Topeka West-35 at Topeka (Kan.) - Final | |
5:30 pm | Civic Memorial-42 vs Nokomis-39 at Litchfield - Final | |
5:30 pm | Pacific-59 vs Nevada-49 at Frontenac (Kan.) - Final | |
5:30 pm | Steeleville-41 vs Trico-55 at Sparta - Final | |
5:30 pm | Mount Vernon, Illinois-48 at Salem, Illinois-51 - Final | |
6:00 pm | St. Mary's-70 vs Champaign Central-69 at Belleville East - Final | |
6:00 pm | CBC-69 vs Confluence-80 at Cardinal Ritter - Final | |
6:00 pm | Du Quoin-58 vs Gibault-66 at Okawville - Final | |
6:20 pm | Parkway South-63 vs Hickman-33 at Mizzou Arena - Final | |
6:30 pm | Blair Oaks-61 vs Sullivan-48 at St. James - Final | |
6:30 pm | Cahokia-35 at Jerseyville-41 - Final | |
6:30 pm | Breese Central-55 vs Mascoutah-70 at Nashville - Final | |
7:00 pm | Triad-46 vs Teutopolis-44 at Salem, Illinois - Final | |
7:00 pm | Freeburg-62 at Sparta-34 - Final | |
7:00 pm | Mount Zion-73 vs Taylorville-62 at Litchfield - Final | |
7:30 pm | Marion-65 vs Anna-Jonesboro-51 at West Frankfort - Final | |
7:30 pm | Jennings-58 at Cardinal Ritter-54 - Final | |
7:30 pm | Carbondale-56 vs Graves County (Ky.)-60 at Massac County - Final | |
7:30 pm | Wesclin-50 at Okawville-45 - Final | |
7:30 pm | Chaminade-81 vs Belleville West-77 at Belleville East - Final | |
8:00 pm | Piasa Southwestern-44 at North Mac-48 - Final | |
8:00 pm | Waynesville-56 vs Rolla-60 at St. James - Final | |
8:00 pm | Mater Dei-49 at Nashville-59 - Final | |
8:30 pm | Alton Marquette-55 vs Murphysboro-43 at Sparta - Final | |
8:30 pm | Edwardsville-53 vs Centralia, Illinois-76 at Salem, Illinois - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Bayless-18 vs Principia-75 at Affton - Final | |
9:30 am | West Central-26 vs Lebanon, Illinois-45 at Carrollton, Illinois - Final | |
10:00 am | Belleville West-28 vs Salem, Illinois-38 at Highland - Final | |
10:30 am | Clayton-45 at Affton-29 - Final | |
11:00 am | Mascoutah-35 vs Mount Vernon, Illinois-43 at Carbondale - Final | |
11:00 am | Madison, Illinois-42 vs Hardin Calhoun-79 at Carrollton, Illinois - Final | |
11:00 am | Marissa-40 at Trico-39 - Final | |
11:30 am | Teutopolis-45 vs Okawville-52 at Highland - Final | |
12:00 pm | Valmeyer-17 at Waterloo-48 - Final | |
12:00 pm | Windsor (Imperial)-25 vs Liberty (Wentzville)-54 at Affton - Final | |
12:00 pm | De Soto-48 vs Cahokia-56 at Collinsville - Final | |
12:00 pm | Staunton-53 at North Mac-61 - Final | |
12:30 pm | Parkway Central-50 at Parkway West-27 - Final | |
12:30 pm | MICDS-46 at Visitation-50 - Final | |
12:30 pm | Massac County-61 vs Marion-65 at Carbondale - Final | |
12:30 pm | White Hall North Greene-30 at Carrollton, Illinois-63 - Final | |
1:00 pm | West County (Leadwood)-57 at Grandview-61 - Final | |
1:00 pm | Highland-45 vs Civic Memorial-51 at Highland - Final | |
1:30 pm | Cor Jesu-35 at Jackson-39 - Final | |
1:30 pm | Riverview Gardens-41 at Collinsville-67 - Final | |
1:30 pm | Cape Notre Dame-41 at Nerinx Hall-54 - Final | |
1:30 pm | Brentwood-54 vs Hancock-42 at Affton - Final | |
2:00 pm | Park Hills Central-72 at Farmington-53 - Final | |
2:00 pm | Father McGivney-35 vs Alton Marquette-56 at Carrollton, Illinois - Final | |
2:00 pm | Carterville-50 at Carbondale-42 - Final | |
2:30 pm | O'Fallon-50 vs Breese Central-43 at Highland - Final | |
3:00 pm | Bunker Hill-25 vs Carlinville-63 at North Mac - Final | |
3:00 pm | Hazelwood Central-58 at Cardinal Ritter-46 - Final | |
3:30 pm | Greenfield, Illinois-28 vs Jacksonville Routt-56 at Carrollton, Illinois - Final | |
3:30 pm | Louisville Sacred Heart-46 vs Incarnate Word-51 at Mercy Academy (Kentucky) - Final | |
5:00 pm | Brussels-26 vs Nokomis-70 at Carrollton, Illinois - Final | |
6:30 pm | Metro-East Lutheran-52 vs Jerseyville-63 at Carrollton, Illinois - Final | |
6:30 pm | Gillespie-32 vs Piasa Southwestern-35 at North Mac - Final | |
8:00 pm | Granite City-26 vs Quincy Notre Dame-58 at Carrollton, Illinois - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Cape Central Invitational | |
9:00 am | Pattonville Invitational |
Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:30 pm | Francis Howell Central-3 vs Francis Howell-2 at Rec Plex South - Final | |
6:45 pm | Edwardsville-5 vs Vianney-3 at Affton Rink - Final | |
7:45 pm | Northwest Cedar Hill-1 vs Priory-9 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:15 pm | Francis Howell North-2 vs Fort Zumwalt South-8 at Rec Plex South - Final | |
8:30 pm | Westminster-0 vs CBC-9 at Affton Rink - Final | |
8:45 pm | Ladue-2 vs Parkway South-3 at Webster Rink - Final | |
9:10 pm | Webster Groves-3 vs Lutheran South-1 at FSI Shark Tank - Final | |
9:15 pm | Kirkwood-7 vs Oakville-2 at South County Rink - Final | |
9:30 pm | Whitfield-3 vs John Burroughs-4 at Brentwood Ice Arena - Final | |
9:45 pm | Lafayette-1 vs Marquette-3 at Queeny Recreational Complex - Final |
Wrestling
Time | Event | Final |
---|---|---|
6:00 pm | Platte County Tournament | |
12:00 am | St. Clair Tournament | |
8:00 am | SEMO Conference Tournament | |
8:00 am | Public High League Tournament | |
8:00 am | Fort Zumwalt South Tournament | |
8:00 am | Hickman Tournament | |
9:00 am | MICDS Eric Lewis Invitational |