Football
Time | Event | Final |
---|---|---|
7:00 pm | Mehlville-45 at Oakville-6 - Final | |
7:00 pm | Seckman-15 at Eureka-55 - Final | |
7:00 pm | Troy Buchanan-39 at Festus-38 - Final |
Boys Cross Country
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Clayton Invitational |
Boys Soccer
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Valley Park-5 at St. Louis United-2 - Final | |
4:00 pm | McCluer North-3 at Hazelwood East-0 - Final | |
4:00 pm | St. Charles West-2 at Westminster-1 - Final | |
4:00 pm | Metro-6 vs Carnahan-0 at Cleveland - Final | |
4:00 pm | Hazelwood Central-5 at McCluer-2 - Final | |
4:15 pm | MICDS-3 at Kirkwood-0 - Final | |
4:15 pm | Cleveland-0 at Vashon-1 - Final | |
4:15 pm | St. Charles-2 at Orchard Farm-3 - Final | |
4:30 pm | McKinley-3 at Soldan-6 - Final | |
4:30 pm | Windsor (Imperial)-1 at Perryville-6 - Final | |
4:30 pm | Tower Grove Christian-2 at Maryville Christian-1 - Final | |
4:30 pm | Roosevelt-3 vs Medicine and Bioscience-0 at Gateway STEM - Final | |
5:00 pm | Summit-1 at Marquette-4 - Final | |
5:00 pm | Kirksville at Tolton Catholic | |
5:00 pm | Union-3 at Pacific-1 - Final | |
5:00 pm | De Soto-3 at Fredericktown-5 - Final | |
5:00 pm | Washington-0 at Fort Zumwalt South-6 - Final | |
5:45 pm | Hazelwood West-2 at Clayton-1 - Final | |
6:00 pm | Lutheran St. Charles-0 at O'Fallon Christian-2 - Final | |
6:00 pm | Bayless-2 at Principia-1 - Final | |
6:00 pm | Affton-0 at Parkway West-10 - Final | |
6:00 pm | Ritenour-3 at Parkway North-1 - Final | |
6:00 pm | SLUH-1 at St. Dominic-2 - Final | |
6:00 pm | St. Mary's-2 at Hillsboro-3 - Final | |
6:00 pm | Francis Howell-3 at Timberland-0 - Final | |
6:00 pm | Holt-4 at Troy Buchanan-0 - Final | |
6:00 pm | St. Pius X-0 at Lutheran South-3 - Final | |
6:00 pm | Fox-1 at Northwest Cedar Hill-6 - Final | |
6:00 pm | Pattonville-0 at Parkway South-2 - Final | |
6:30 pm | Farmington-9 at Saxony Lutheran-0 - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt East-2 at Fort Zumwalt North-3 - Final | |
7:00 pm | Oakville-4 at Mehlville-1 - Final | |
7:00 pm | Francis Howell North-0 at Francis Howell Central-3 - Final | |
7:00 pm | Warrenton-1 at Hannibal-6 - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Final |
---|---|---|
3:30 pm | Fort Zumwalt West, Francis Howell, Holt | |
4:15 pm | CBC at Summit | |
4:15 pm | John Burroughs-86 at Clayton-99 - Final | |
4:15 pm | Pattonville at Ladue | |
4:15 pm | Vianney at MICDS | |
4:30 pm | Francis Howell Central at Lafayette |
Fall Softball
Time | Event | Final |
---|---|---|
5:00 pm | Bowling Green-3 at Highland, Missouri-0 - Final |
Field Hockey
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:00 pm | Cor Jesu-7 at Rosati-Kain-0 - Final | |
4:00 pm | Ursuline-0 at Nerinx Hall-7 - Final | |
4:15 pm | Pattonville-1 at St. Dominic-0 - Final | |
4:15 pm | Notre Dame-0 at Westminster-2 - Final | |
4:30 pm | John Burroughs-2 at Summit-2 - Final | |
5:30 pm | Villa Duchesne-1 at Lafayette-0 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Clayton Invitational |
Girls Tennis
Time | Event | Final |
---|---|---|
9:00 am | Illinois Class 1A State Tournament | |
9:00 am | Pembroke Hill-0 vs John Burroughs-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
9:00 am | Springfield Central-0 vs Rock Bridge-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
9:00 am | Lee's Summit West-5 vs St. Joseph's-2 at Cooper Tennis Complex - Final | |
9:00 am | Springfield Catholic-0 vs Visitation-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
9:00 am | Illinois Class 2A State Tournament | |
1:00 pm | Pembroke Hill-5 vs Springfield Catholic-1 at Cooper Tennis Complex - Final | |
1:00 pm | Rock Bridge-5 vs Lee's Summit West-1 at Cooper Tennis Complex - Final | |
1:00 pm | Visitation-0 vs John Burroughs-5 at Cooper Tennis Complex - Final | |
1:00 pm | Springfield Central-0 vs St. Joseph's-6 at Cooper Tennis Complex - Final |
Girls Volleyball
Time | Event | Final |
---|---|---|
4:15 pm | Parkway West-0 at Cor Jesu-2 - Final | |
4:30 pm | Incarnate Word-0 at St. Joseph's-2 - Final | |
4:30 pm | Triad-2 at Belleville East-0 - Final | |
5:00 pm | Highland-2 at Mascoutah-0 - Final | |
5:00 pm | St. Charles West-0 at Fort Zumwalt South-2 - Final | |
5:00 pm | Jerseyville-2 at Civic Memorial-1 - Final | |
5:00 pm | Carbondale at Mount Vernon, Illinois | |
5:00 pm | Greenville-2 at Vandalia-0 - Final | |
5:00 pm | Okawville-2 at Marissa-0 - Final | |
5:00 pm | Hazelwood West-1 at Fort Zumwalt East-2 - Final | |
5:00 pm | Sullivan-0 at Warrenton-2 - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final | |
5:00 pm | Centralia, Illinois-0 at Marion-2 - Final | |
5:00 pm | Chr. Ac. of Greater St. Louis at Twin City Christian | |
5:00 pm | St. Clair-0 at Hillsboro-2 - Final | |
5:15 pm | Bayless-0 at Crossroads College Prep-2 - Final | |
5:15 pm | Orchard Farm-2 at Whitfield-0 - Final | |
5:15 pm | McCluer-0 at McCluer North-2 - Final | |
5:15 pm | Mater Dei-2 at Nashville-0 - Final | |
5:30 pm | Jennings-0 at Clayton-2 - Final | |
5:30 pm | Jefferson-2 at Herculaneum-0 - Final | |
5:30 pm | Dexter at Perryville | |
5:30 pm | Affton-0 at Summit-2 - Final | |
5:30 pm | Salem, Illinois-0 at Freeburg-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway South-2 at Pattonville-0 - Final | |
5:30 pm | MICDS-1 at Ladue-2 - Final | |
5:30 pm | Rosati-Kain-2 at DuBourg-0 - Final | |
5:30 pm | Lutheran St. Charles-2 at John Burroughs-1 - Final | |
5:30 pm | University City-0 at Ritenour-2 - Final | |
5:45 pm | Collinsville-2 at Waterloo-1 - Final | |
5:45 pm | Lafayette-2 at Francis Howell-0 - Final | |
5:45 pm | Belleville West-2 at Alton-0 - Final | |
6:00 pm | St. Charles-0 at Francis Howell North-2 - Final | |
6:00 pm | Piasa Southwestern at Roxana | |
6:00 pm | Ursuline-1 vs Nerinx Hall-2 at Webster University - Final | |
6:00 pm | Eureka-2 at Washington-1 - Final | |
6:00 pm | Westminster-0 at St. Dominic-2 - Final | |
6:00 pm | Trinity-1 at Duchesne-2 - Final | |
6:00 pm | Troy Buchanan-1 at Hannibal-2 - Final | |
6:00 pm | Montgomery County at Wright City | |
6:15 pm | Red Bud-1 at Steeleville-2 - Final | |
6:15 pm | Lebanon, Illinois-0 at Valmeyer-2 - Final | |
6:15 pm | Breese Central-2 at Carlyle-0 - Final | |
6:30 pm | Marquette-2 at Villa Duchesne-0 - Final | |
7:00 pm | Litchfield-0 at Carlinville-2 - Final | |
7:00 pm | Madison, Illinois at Father McGivney | |
7:00 pm | Pana at Hillsboro, Illinois | |
7:00 pm | Bismarck-0 at Festus-2 - Final | |
7:00 pm | Oak Ridge-1 at Grandview-2 - Final | |
7:00 pm | New Athens-2 at Woodlawn-1 - Final | |
7:00 pm | East St. Louis at Cahokia | |
7:00 pm | Staunton-2 at Gillespie-0 - Final | |
7:30 pm | Granite City-0 at Columbia-2 - Final |