Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | New Haven Invitational | |
9:00 am | Memphis Twilight | |
9:10 am | 49th Granite City Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | All Catholic Schools Tournament |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Rochester-1 vs Gateway Legacy Christian-3 at Morton - Final | |
8:00 am | Rockford Jefferson-1 vs Batavia-5 at Morton - Final | |
9:30 am | Edwardsville-0 at Morton-2 - Final | |
9:30 am | Rock Island-1 vs West Aurora-7 at Morton - Final | |
10:00 am | Litchfield-0 at Maryville Christian-6 - Final | |
10:00 am | Cape Girardeau Central-1 vs Webster Groves-1 at Cape Notre Dame - Final | |
10:00 am | Pinckneyville-5 at Carlyle-3 - Final | |
11:00 am | Glendale-1 at Vianney-0 - Final | |
11:00 am | Wesclin-2 at Staunton-2 - Final | |
11:00 am | Triad-1 at Civic Memorial-0 - Final | |
11:00 am | Salem, Illinois-1 at Roxana-5 - Final | |
12:00 pm | Batavia vs Gateway Legacy Christian at Morton | |
12:00 pm | Mater Dei-1 at Breese Central-0 - Final | |
12:00 pm | CBC-2 at Chaminade-1 - Final | |
12:00 pm | Rockford Jefferson vs Rochester at Morton | |
1:00 pm | Webster Groves-6 at Cape Notre Dame-1 - Final | |
1:30 pm | Edwardsville-3 vs Rock Island-0 at Morton - Final | |
1:40 pm | Morton-1 vs West Aurora-1 at Morton - Final | |
4:30 pm | Chatham Glenwood-2 at Collinsville-3 - Final | |
5:30 pm | Mascoutah-0 at O'Fallon-2 - Final | |
6:30 pm | Althoff-7 at Highland-1 - Final |
Fall softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Fulton-2 at Rock Bridge-8 - Final | |
9:00 am | Lee's Summit North-0 vs Ozark-10 at Rock Bridge - Final | |
11:00 am | Owasso, Okla.-0 vs Washington-4 at Francis Howell - Final | |
11:00 am | Francis Howell Central-0 vs Helias-4 at Rock Bridge - Final | |
11:00 am | Lebanon-1 vs Troy Buchanan-8 at Rock Bridge - Final | |
1:00 pm | Lafayette-4 at Francis Howell-5 - Final | |
1:00 pm | Lee's Summit North vs Lebanon at Rock Bridge | |
1:00 pm | Francis Howell Central-0 vs Fulton-2 at Rock Bridge - Final | |
3:00 pm | Helias-3 at Rock Bridge-17 - Final | |
3:00 pm | Ozark-0 vs Troy Buchanan-2 at Rock Bridge - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Louisville Collegiate-3 vs Whitfield-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:00 am | Ann Arbor Pioneer-1 vs Winnetka New Trier-5 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:00 am | Divine Savior (Wisc.)-6 vs Naperville North-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:00 am | Kentucky Country Day-1 vs Parkway West-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:10 am | Louisville Ballard, Ky.-4 vs Oak Park and River Forest-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:10 am | Lindbergh-0 vs South Oldham, Ky.-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:10 am | Christian Academy-Louisville-2 vs Lake Forest-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
9:10 am | Holland Hall, Okla.-0 vs Ladue-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
10:20 am | John Burroughs-1 vs St. Joseph's-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
10:20 am | Clayton-3 vs Divine Savior Red (Wisc.)-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
10:20 am | Edwardsville-2 vs Notre Dame de Sion-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
10:20 am | Brookfield Academy, Wisc.-1 vs St. Dominic-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
11:40 am | Naperville North-0 vs Louisville Collegiate-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
11:40 am | Oak Park and River Forest-0 vs Visitation-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
11:40 am | Casady School, Okla.-1 vs Colorado Academy-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
11:40 am | Whitfield-0 vs Divine Savior (Wisc.)-6 at SportPort Athletic Complex - Final | |
12:50 pm | North Oldham, Ky.-0 vs Trinity Valley School, Texas-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
12:50 pm | Antioch-5 vs Brookfield Academy, Wisc.-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
12:50 pm | Louisville Mercy-3 vs St. Dominic-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
12:50 pm | Holland Hall, Okla.-0 vs South Oldham, Ky.-4 at SportPort Athletic Complex - Final | |
2:00 pm | Lakes Community-0 vs Louisville St. Francis (Ky.)-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
2:00 pm | Notre Dame-0 vs Louisville Highlands Latin-8 at SportPort Athletic Complex - Final | |
2:00 pm | Lake Forest-1 vs St. Joseph's-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
2:00 pm | Wilmette Loyola Academy-2 vs Nerinx Hall-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:10 pm | Cor Jesu-2 vs Louisville Ballard, Ky.-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:10 pm | Kirkwood-0 vs North Oldham, Ky.-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:10 pm | Ann Arbor Pioneer-2 vs MICDS-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
3:10 pm | Louisville Mercy-0 vs Antioch-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:30 pm | Louisville duPont Manual-1 vs Villa Duchesne-4 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:30 pm | Summit-1 vs Pembroke Hill-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:30 pm | Divine Savior Red (Wisc.)-0 vs Edwardsville-4 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:30 pm | Trinity Valley School, Texas-6 vs Arrowhead Union (Wis.)-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
4:30 pm | Louisville Highlands Latin-4 vs Deerfield-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:40 pm | Louisville St. Francis (Ky.)-1 vs Colorado Academy White-4 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:40 pm | Westminster-1 vs Louisville Eastern-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:40 pm | Colorado Academy-1 vs Parkway West-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
5:40 pm | Christian Academy-Louisville-2 vs John Burroughs-1 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:50 pm | Nerinx Hall-3 vs Louisville Eastern-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:50 pm | Arrowhead Union (Wis.)-1 vs Glenbard West-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:50 pm | Wilmette Loyola Academy-0 vs Westminster-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
6:50 pm | Cor Jesu-1 vs Visitation-2 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:00 pm | Colorado Academy White-3 vs Lakes Community-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:00 pm | Villa Duchesne-4 vs MICDS-0 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:00 pm | Notre Dame-3 vs Deerfield-3 at SportPort Athletic Complex - Final | |
8:00 pm | Glenbard West-0 vs Summit-1 at SportPort Athletic Complex - Final |
Football
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | Soldan-6 at Roosevelt-14 - Final | |
1:00 pm | Chaminade-19 at MICDS-42 - Final | |
2:00 pm | Dupo-16 at Oneida (ROWVA)-42 - Final | |
3:00 pm | Cahokia-12 at Homewood-Flossmoor-53 - Final | |
3:00 pm | IMG Academy (Fla.)-50 vs De Smet-6 at East St. Louis - Final | |
6:00 pm | CBC-19 at East St. Louis-64 - Final | |
7:00 pm | Mount Vernon-14 at Monett-6 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | New Haven Invitational | |
8:30 am | 49th Granite City Invitational | |
9:00 am | Memphis Twilight |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Heather Bradshaw Invitational |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Brooks, Ala.-0 vs Memphis St. Agnes-2 at Collierville, Tenn. - Final | |
8:00 am | Vandalia-0 vs Cumberland-2 at Altamont - Final | |
8:00 am | Bartlett, Tenn.-1 vs Brentwood Academy, Tenn.-2 at Collierville, Tenn. - Final | |
8:00 am | Oakville-1 at Collierville, Tenn.-2 - Final | |
8:30 am | Tampa Prep-2 vs Lafayette-0 at Wesley Chapel, Fla. - Final | |
9:00 am | Cobden-0 at Carbondale-2 - Final | |
9:00 am | Okawville-2 at Du Quoin-0 - Final | |
9:00 am | Breese Central-1 at Edwardsville-2 - Final | |
9:00 am | Freeburg-1 vs Pleasant Plains-2 at Edwardsville - Final | |
9:00 am | Arlington, Tenn. vs Brentwood Academy, Tenn. at Collierville, Tenn. | |
9:00 am | Staunton-0 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final | |
9:00 am | Oakville-2 vs DeSoto Central, Mississippi-1 at Collierville, Tenn. - Final | |
9:00 am | Incarnate Word-2 vs Brooks, Ala.-0 at Collierville, Tenn. - Final | |
9:00 am | Waterloo-2 vs Marion-0 at Carbondale - Final | |
9:00 am | Murphysboro vs Elkville Elverado at Du Quoin | |
9:00 am | Cahokia-0 vs Anna-Jonesboro-2 at Carbondale - Final | |
9:00 am | Bloomington-0 vs Mater Dei-2 at Edwardsville - Final | |
10:00 am | Wayne City vs Herrin at Du Quoin | |
10:00 am | Mascoutah-2 vs Morton-1 at Champaign Centennial - Final | |
10:00 am | Edwardsville JV-0 vs Chatham Glenwood-2 at Edwardsville - Final | |
10:00 am | McLeansboro Hamilton County-2 at Carbondale-1 - Final | |
10:00 am | KIPP St. Louis-0 vs Highland-2 at Edwardsville - Final | |
10:00 am | Sparta vs Christopher at Du Quoin | |
10:00 am | Dunlap-2 vs Columbia-1 at Edwardsville - Final | |
10:00 am | DeSoto Central, Mississippi-0 at Collierville, Tenn.-2 - Final | |
10:00 am | Bartlett, Tenn.-1 vs Arlington, Tenn.-2 at Collierville, Tenn. - Final | |
10:00 am | Vandalia-2 vs Cerro Gordo-0 at Altamont - Final | |
10:00 am | Incarnate Word-1 vs Memphis St. Agnes-2 at Collierville, Tenn. - Final | |
10:00 am | Metro-0 vs Rock Island-2 at Edwardsville - Final | |
11:00 am | Cahokia-0 vs Marion-2 at Carbondale - Final | |
11:00 am | Vandalia-1 vs Nokomis-1 at Altamont - Final | |
11:00 am | Cahokia-0 vs Waterloo-2 at Carbondale - Final | |
11:00 am | Lafayette-2 vs Trinity, Fla.-0 at Wesley Chapel, Fla. - Final | |
11:00 am | Mahomet-Seymour-2 vs Mascoutah-0 at Champaign Centennial - Final | |
11:00 am | Madison, Illinois-0 vs Cobden-2 at Carbondale - Final | |
11:00 am | Wayne City vs Elkville Elverado at Du Quoin | |
11:00 am | Madison, Illinois-0 at Carbondale-2 - Final | |
11:00 am | Sparta at Du Quoin | |
11:30 am | Visitation-0 at Rock Bridge-3 - Final | |
11:30 am | Chatham Glenwood-1 vs Staunton-2 at Edwardsville - Final | |
11:30 am | Oakville-0 vs Memphis St. Agnes-2 at Collierville, Tenn. - Final | |
11:30 am | Edwardsville JV-2 vs Metro-1 at Edwardsville - Final | |
11:30 am | Pleasant Plains-1 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final | |
11:30 am | Incarnate Word-1 vs Brentwood Academy, Tenn.-2 at Collierville, Tenn. - Final | |
11:30 am | Rock Island-0 vs Freeburg-2 at Edwardsville - Final | |
12:00 pm | Murphysboro vs Herrin at Du Quoin | |
12:00 pm | Vandalia-1 vs Broadlands Heritage-2 at Altamont - Final | |
12:00 pm | Okawville-0 vs Christopher-2 at Du Quoin - Final | |
12:00 pm | Marion-2 vs Anna-Jonesboro-0 at Carbondale - Final | |
12:00 pm | Madison, Illinois-0 vs McLeansboro Hamilton County-2 at Cabool - Final | |
12:00 pm | Anna-Jonesboro-0 vs Waterloo-2 at Carbondale - Final | |
12:30 pm | KIPP St. Louis-0 vs Dunlap-2 at Edwardsville - Final | |
12:30 pm | Mater Dei-2 vs Breese Central-1 at Edwardsville - Final | |
12:30 pm | Arlington, Tenn.-0 vs Memphis St. Agnes-2 at Collierville, Tenn. - Final | |
12:30 pm | Brentwood Academy, Tenn.-0 at Collierville, Tenn.-2 - Final | |
12:30 pm | Bloomington-2 vs Highland-0 at Edwardsville - Final | |
12:30 pm | Columbia-0 at Edwardsville-2 - Final | |
1:00 pm | Mascoutah-2 vs Rochester-1 at Champaign Centennial - Final | |
1:00 pm | Herrin vs Elkville Elverado at Du Quoin | |
1:00 pm | Waterloo-2 vs McLeansboro Hamilton County-0 at Carbondale - Final | |
1:00 pm | Christopher at Du Quoin | |
1:30 pm | Memphis St. Agnes-0 at Collierville, Tenn.-2 - Final | |
1:30 pm | Highland-0 vs Chatham Glenwood-2 at Edwardsville - Final | |
1:30 pm | Breese Central-2 vs Rock Island-0 at Edwardsville - Final | |
1:30 pm | Columbia-0 vs Pleasant Plains-2 at Edwardsville - Final | |
1:30 pm | Calvary Christian, Fla.-0 vs Lafayette-2 at Wesley Chapel, Fla. - Final | |
1:30 pm | KIPP St. Louis-0 vs Metro-2 at Edwardsville - Final | |
2:00 pm | Wayne City vs Murphysboro at Du Quoin | |
2:00 pm | Sparta-0 vs Okawville-2 at Du Quoin - Final | |
2:00 pm | Champaign Centennial-0 vs Mascoutah-2 at Champaign Centennial - Final | |
2:00 pm | Okawville-0 at Murphysboro-2 - Final | |
2:00 pm | Vandalia-2 vs Greenville-0 at Altamont - Final | |
2:30 pm | Dunlap-2 vs Edwardsville JV-1 at Edwardsville - Final | |
2:30 pm | Bloomington-0 vs Staunton-2 at Edwardsville - Final | |
2:30 pm | Mater Dei-2 vs Freeburg-0 at Edwardsville - Final | |
2:30 pm | O'Fallon-2 at Edwardsville-1 - Final | |
4:00 pm | Cahokia vs Madison, Illinois at Carbondale | |
4:00 pm | Marion at Carbondale | |
5:00 pm | Murphysboro-2 at Du Quoin-1 - Final | |
5:00 pm | Herrin-1 at Okawville-2 - Final |
+