Friday - April 28, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
4:15 amBowling Green-1 at Lutheran St. Charles-11 - Final
11-1
4:00 pmBrentwood at Affton
Rivalry
4:00 pmNorth Clay-6 at Centralia, Illinois-7 - Final
7-6
4:00 pmBorgia-2 at Washington-1 - Final
2-1
4:15 pmUniversity City-1 at Ritenour-11 - Final
11-1
4:15 pmSt. Charles West-13 at Fort Zumwalt East-5 - Final
13-5
4:15 pmSummit-7 at MICDS-1 - Final
7-1
4:15 pmFrancis Howell North-2 at Liberty (Wentzville)-8 - Final
8-2
4:15 pmFrancis Howell-4 at Marquette-6 - Final
6-4
4:30 pmFort Zumwalt South-1 at Westminster-5 - Final
5-1
4:30 pmCarlyle-0 vs Wood River-4 at Norris Dorsey Field - Final
4-0
4:30 pmCarrollton, Illinois-6 at Jerseyville-4 - Final
6-4
4:30 pmSeckman-4 at Eureka-6 - Final
6-4
4:30 pmFarina South Central-5 vs Wesclin-6 at Centralia City Park - Final
6-5
4:30 pmOkawville-0 at Steeleville-13 - Final
13-0
4:30 pmLutheran South-4 at Priory-2 - Final
4-2
4:30 pmCooter-1 vs Valle Catholic-5 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
5-1
4:30 pmCivic Memorial-2 at Gibault-14 - Final
14-2
4:30 pmO'Fallon-3 vs Belleville East-1 at Belleville East - Final
3-1
4:30 pmPerryville-7 at Hillsboro-8 - Final
8-7
4:30 pmValmeyer-1 at Mater Dei-8 - Final
8-1
4:30 pmGillespie-11 at Pana-0 - Final
11-0
4:30 pmPiasa Southwestern-1 at Carlinville-11 - Final
11-1
4:30 pmLutheran North-16 vs Maplewood-RH-8 at Brentwood Park - Final
16-8
4:30 pmCrystal City-9 at Kingston-2 - Final
9-2
4:30 pmSt. James-2 vs Hermann-6 at Hermann City Park - Final
6-2
4:30 pmSt. Pius X-0 at Ste. Genevieve-13 - Final
13-0
4:30 pmWindsor (Imperial)-3 vs De Soto-4 at De Soto - Final
4-3
4:30 pmAlthoff-2 at Nashville-7 - Final
7-2
4:30 pmBayless-1 at Herculaneum-11 - Final
11-1
4:30 pmGranite City-4 at Chatham Glenwood-8 - Final
8-4
4:30 pmFort Zumwalt West-12 vs Edwardsville-8 at Tom Pile Field - Final
12-8
4:30 pmParkway West-12 at Oakville-8 - Final
12-8
5:00 pmMetro-12 vs Hancock-6 at Heine Meine - Final
12-6
5:00 pmChr. Ac. of Greater St. Louis-7 vs Christian Fellowship-7 at Atkins Ballfields - Final
7-7
7:00 pmChr. Ac. of Greater St. Louis-8 vs Christian Fellowship-4 at Atkins Ballfields - Final
8-4
7:00 pmWebster Groves-2 vs Kirkwood-9 at Ballwin A.A. - Final
9-2

Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amLadue-18 at Seckman-11 - Final
18-11
5:30 pmClayton-9 at Parkway South-8 - Final
9-8
6:00 pmMICDS-7 at Indianapolis Cathedral-5 - Final
7-5

Boys Tennis
TimeEventScore
1:00 pmSLUH-9 at Granite City-0 - Final
9-0
4:00 pmJerseyville-9 at Granite City-0 - Final
9-0

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:15 pmWestminster-3 at Medicine and Bioscience-0 - Final
3-0
5:00 pmFort Zumwalt North-3 at Parkway North-0 - Final
3-0
5:15 pmDuchesne-0 at Whitfield-3 - Final
3-0
5:30 pmParkway South-3 at Clayton-0 - Final
3-0
5:30 pmParkway West-3 at Lindbergh-2 - Final
3-2
6:00 pmFather McGivney-0 at Alton Marquette-2 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
3:15 pmUrsuline-Dedham (Mass.)-8 at Ursuline-9 - Final
9-8
4:15 pmWentzville-18 at Pattonville-0 - Final
18-0
4:30 pmClayton-9 at Northwest Cedar Hill-20 - Final
20-9
4:30 pmLafayette-12 at Cor Jesu-8 - Final
12-8
5:00 pmSt. Teresa's-6 at Summit-12 - Final
12-6
5:30 pmSt. Joseph's-17 at O'Fallon-3 - Final
17-3
6:00 pmLindbergh-13 at Parkway Central-12 - Final
13-12

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 amMcCluer-1 at McCluer North-5 - Final
5-1
10:00 amSt. Charles-0 vs Peoria Richwoods-3 at Burlington, Iowa - Final
3-0
1:30 pmBelleville West-3 vs Normal University High-1 at Bettendorf, Iowa - Final
3-1
1:30 pmColumbia-0 vs Chicago De La Salle-2 at Bettendorf, Iowa - Final
2-0
3:00 pmBorgia-0 vs Washington-3 at Union - Final
3-0
3:15 pmSt. Charles-1 vs Quincy-5 at Burlington, Iowa - Final
5-1
3:15 pmEdwardsville-4 vs Mundelein Carmel-2 at Bettendorf, Iowa - Final
4-2
4:00 pmBrentwood at Valley Park
Rivalry
4:00 pmWright City-0 vs St. Louis Patriots-2 at O'Fallon Christian - Final
2-0
4:00 pmWinfield-3 at Elsberry-0 - Final
3-0
4:00 pmHazelwood West-1 vs Lutheran St. Charles-0 at Orchard Farm - Final
1-0
4:00 pmLadue-4 at Kearney-1 - Final
4-1
4:15 pmFox-3 at Parkway Central-1 - Final
3-1
4:15 pmMICDS-0 at John Burroughs-2 - Final
2-0
4:30 pmOwensville-1 vs Sullivan-3 at Owensville - Final
3-1
4:30 pmPrincipia-5 at Bayless-0 - Final
5-0
4:30 pmRoxana-2 at Greenville-1 - Final
2-1
4:30 pmMedicine and Bioscience-2 at University City-1 - Final
2-1
4:45 pmPacific-2 vs Rock Bridge-3 at Union - Final
3-2
5:00 pmDuBourg-1 vs Helias-4 at Springfield Catholic - Final
4-1
5:00 pmFestus-8 at North County-0 - Final
8-0
5:30 pmTroy Buchanan-1 vs Fredericktown-0 at O'Fallon Christian - Final
1-0
5:30 pmDuchesne-2 at Orchard Farm-1 - Final
2-1
6:00 pmParkway South-1 at Parkway West-0 - Final
1-0
6:00 pmMehlville-2 at Lutheran South-1 - Final
2-1
6:00 pmHillsboro, Illinois-1 vs Alton Marquette-8 at Gordon Moore Park - Final
8-1
6:30 pmSt. Pius X-2 at Windsor (Imperial)-0 - Final
2-0
6:30 pmCivic Memorial-1 at Alton-2 - Final
2-1
6:30 pmFort Zumwalt West-1 at Union-1 - Final
1-1
7:00 pmNorth Point-0 vs Lafayette-4 at Orchard Farm - Final
4-0
8:15 pmFort Zumwalt North-0 vs Oakville-1 at Union - Final
1-0

Girls Water Polo
TimeEventScore
4:00 pmOakville-4 vs Marquette-15 at Lafayette - Final
15-4
4:55 pmParkway West-8 at Lafayette-12 - Final
12-8
5:50 pmOakville-14 vs Kirkwood-8 at Lafayette - Final
14-8
6:45 pmLincoln-Way Central-4 vs Ladue-5 at Lafayette - Final
5-4
7:40 pmPattonville-1 vs Parkway North-15 at Lafayette - Final
15-1
8:35 pmLincoln-Way Central-10 vs Lindbergh-1 at Lafayette - Final
10-1

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 pmEdwardsville-7 at Pleasant Hill, Illinois-0 - Final
7-0
4:30 pmOkawville-10 at Steeleville-3 - Final
10-3
4:30 pmBreese Central-6 vs Columbia-7 at Eagleview Elementary - Final
7-6
4:30 pmJerseyville-1 at Hardin Calhoun-2 - Final
2-1
4:30 pmGillespie-6 at Pana-2 - Final
6-2
4:30 pmPiasa Southwestern-10 at Carlinville-7 - Final
10-7
4:30 pmCarlyle-10 at Wood River-1 - Final
10-1
4:30 pmWesclin-5 at Waterloo-4 - Final
5-4
4:30 pmLebanon, Illinois at Freeburg
Rivalry
4:45 pmGibault-12 at Father McGivney-6 - Final
12-6

Water Polo
TimeEventScore
4:00 pmParkway South-12 vs John Burroughs-8 at John Burroughs - Final
12-8
4:30 pmSummit-17 vs Eureka-3 at Eureka - Final
17-3
5:00 pmMarquette-18 vs Clayton-8 at John Burroughs - Final
18-8
6:00 pmOakville-14 vs Lafayette-14 at John Burroughs - Final
14-14
7:00 pmMarquette-16 vs Parkway South-17 at John Burroughs - Final
17-16
8:00 pmLafayette-16 vs John Burroughs-6 at John Burroughs - Final
16-6
9:00 pmClayton-1 vs Oakville-14 at John Burroughs - Final
14-1

+