Wednesday - September 28, 2022
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:45 pm60th Triad Invitational
Results
4:55 pmSt. James Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
8:30 amClass 2A Taylorville Regional
Results
9:00 amClass 1A Mount Olive Regional
Results
9:00 amClass 2A Mascoutah Regional
Results
9:00 amClass 1A Wesclin Regional
Results
9:00 amClass 3A Quincy Regional
Results
9:00 amClass 2A Carbondale Regional
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmAlton-7 at McCluer North-0 - Final
7-0
4:15 pmSt. Dominic-1 at Westminster-2 - Final
2-1
4:15 pmClayton-3 at MICDS-2 - Final
3-2
4:15 pmWood River-1 at Civic Memorial-8 - Final
8-1
4:30 pmParkway Central-5 at Pattonville-1 - Final
5-1
4:30 pmMetro-East Lutheran-0 vs Alton Marquette-10 at Gordon Moore Park - Final
10-0
4:30 pmMetro-3 at Roosevelt-0 - Final
3-0
4:30 pmOlney Richland County-2 at Salem, Illinois-1 - Final
2-1
4:30 pmGateway Science Academy-7 at Valmeyer-0 - Final
7-0
4:30 pmRoxana-0 at Jerseyville-7 - Final
7-0
4:30 pmMcKinley at Miller Career
Rivalry
4:30 pmSoldan-5 vs Medicine and Bioscience-3 at Southwest - Final
5-3
5:00 pmCarlyle-0 at Freeburg-9 - Final
9-0
5:00 pmWebster Groves-4 at Lafayette-1 - Final
4-1
6:00 pmOakville-2 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
3-2
6:00 pmLadue-1 at Francis Howell Central-2 - Final
2-1
6:30 pmFredericktown-0 at Windsor (Imperial)-6 - Final
6-0
6:30 pmSt. Louis Christian-1 at De Soto-4 - Final
4-1

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmJohn Burroughs-112 at Westminster-60 - Final
112-60
4:15 pmFrancis Howell Central at Lafayette
Rivalry

Fall softball
TimeEventScore
4:00 amNormandy-0 at McCluer North-15 - Final
15-0
4:00 pmJennings-1 at Ladue-16 - Final
16-1
4:00 pmRiverview Gardens-2 at Hazelwood East-17 - Final
17-2
4:15 pmMaplewood-RH-2 vs Rosati-Kain-17 at St. Joseph's - Final
17-2
4:15 pmMetro vs Soldan at Mathews-Dickey
Rivalry
4:15 pmParkway North-9 at Notre Dame-1 - Final
9-1
4:15 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-6 at Clayton-24 - Final
24-6
4:15 pmParkway Central-2 at Ritenour-7 - Final
7-2
4:15 pmTroy Buchanan-19 at Holt-0 - Final
19-0
4:15 pmMcCluer-24 at Hazelwood Central-22 - Final
24-22
4:15 pmHazelwood West-11 at Lutheran St. Charles-2 - Final
11-2
4:15 pmFrancis Howell North-0 at Parkway South-15 - Final
15-0
4:15 pmOakville-2 at Summit-3 - Final
3-2
4:15 pmWarrenton-0 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
1-0
4:15 pmUrsuline-8 at Incarnate Word-7 - Final
8-7
4:15 pmWestminster-11 at Lutheran South-1 - Final
11-1
4:30 pmHillsboro-10 at Seckman-0 - Final
10-0
4:30 pmFredericktown-10 at St. Pius X-9 - Final
10-9
4:30 pmJefferson-1 at Saxony Lutheran-6 - Final
6-1
4:30 pmSt. Clair-8 at De Soto-27 - Final
27-8
4:30 pmBorgia-0 vs Washington-15 at Lakeview Park - Final
15-0
4:30 pmFox-6 at Jackson-16 - Final
16-6
4:30 pmSt. Charles-18 at Wright City-13 - Final
18-13
4:30 pmParkway West-2 at Eureka-5 - Final
5-2
4:30 pmKirkwood-9 at Lafayette-8 - Final
9-8
4:30 pmNorthwest Cedar Hill-8 at Marquette-11 - Final
11-8

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmSt. Joseph's-8 at Whitfield-0 - Final
8-0
4:00 pmKirkwood-5 at Parkway South-0 - Final
5-0
4:15 pmParkway Central-4 at Lutheran South-1 - Final
4-1
4:30 pmVilla Duchesne-8 at Parkway West-1 - Final
8-1
4:30 pmOakville-0 at Clayton-1 - Final
1-0
4:30 pmSt. Dominic-0 at Marquette-6 - Final
6-0
6:30 pmSummit-1 at Eureka-0 - Final
1-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pm60th Triad Invitational
Results
4:30 pmSt. James Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
11:30 amRockwood Quad
3:00 pmSeckman-232 vs Oakville-177 at TBD - Final
177-232
3:30 pmSt. Dominic-168 vs St. Joseph's-162 at Missouri Bluffs - Final
162-168
3:30 pmUrsuline-200 vs Visitation-148 at Sunset Country Club - Final
148-200
3:30 pmParkway Quad
Results
3:30 pmPacific, St. James at Washington
3:30 pmWinfield vs Fort Zumwalt South at Falls Golf Club
4:00 pmWestminster-170 vs Nerinx Hall-186 at Paradise Valley GC - Final
170-186
4:00 pmAlton Marquette vs Roxana at Belk Park
4:00 pmVilla Duchesne-214 vs Cor Jesu-159 at Spirit Of St. Louis - Final
159-214

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmNotre Dame-0 at St. Dominic-9 - Final
9-0
3:30 pmAlton-2 at O'Fallon-7 - Final
7-2
4:00 pmSt. Joseph's-8 at Belleville East-1 - Final
8-1
4:00 pmLadue-5 at MICDS-4 - Final
5-4
4:00 pmNerinx Hall vs Ursuline at Chaminade
4:00 pmAlton Marquette at Roxana
4:15 pmIncarnate Word at Principia
4:30 pmParkway West-3 at Marquette-6 - Final
6-3

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmLiberty (Wentzville)-3 at Fort Zumwalt North-0 - Final
3-0
5:15 pmConfluence-0 at Lift For Life-3 - Final
3-0
5:15 pmIncarnate Word-1 at Pattonville-3 - Final
3-1
5:15 pmVilla Duchesne-0 at Visitation-3 - Final
3-0
5:30 pmGateway Science Academy-0 at Notre Dame-3 - Final
3-0
5:30 pmParkway Central-2 at Webster Groves-3 - Final
3-2
5:30 pmBayless-0 at Herculaneum-3 - Final
3-0
5:30 pmClayton-3 at Maplewood-RH-0 - Final
3-0
5:30 pmLutheran North-0 at Alton-2 - Final
2-0
5:30 pmFrancis Howell North-0 at Holt-3 - Final
3-0
5:30 pmLutheran St. Charles-0 at Westminster-3 - Final
3-0
5:30 pmEdwardsville-3 at Cor Jesu-2 - Final
3-2
5:30 pmRiverview Gardens at McCluer
Rivalry
5:45 pmVashon at Medicine and Bioscience
Rivalry
5:45 pmUniversity City-3 at Jennings-2 - Final
3-2
6:00 pmNormandy-3 at STEAM Academy at MS-Berkeley-1 - Final
3-1
6:00 pmLafayette-3 at St. Dominic-2 - Final
3-2
6:30 pmNorthwest Cedar Hill-3 at St. Clair-1 - Final
3-1
6:30 pmCahokia-0 at Granite City-2 - Final
2-0
7:00 pmEast St. Louis-0 at Gibault-2 - Final
2-0
7:00 pmRed Bud at Sparta
Rivalry

+