Friday - October 28, 2022
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Soccer
TimeEventScore
5:00 pmWheaton Academy-1 vs Althoff-4 at EastSide Centre - Final
4-1
5:00 pmEdwardsville-2 vs Joliet West-1 at Moline - Final
2-1
5:00 pmElsberry-0 at Winfield-5 - Final
5-0
5:30 pmTriad-4 at Civic Memorial-0 - Final
4-0
7:00 pmQuincy Notre Dame-4 vs Elmhurst Timothy Christian-1 at EastSide Centre - Final
4-1

Fall softball
TimeEventScore
10:00 amKearney-14 vs Helias-9 at Killian Softball Complex - Final
14-9
11:00 amRussellville-0 vs Sherwood-1 at Killian Softball Complex - Final
1-0
11:00 amEugene-1 vs Marceline-7 at Killian Softball Complex - Final
7-1
12:00 pmFatima-13 vs Westminster-0 at Killian Softball Complex - Final
13-0
12:00 pmBowling Green-0 vs Chillicothe-1 at Killian Softball Complex - Final
1-0
12:45 pmBlue Springs South-10 vs Francis Howell-2 at Killian Softball Complex - Final
10-2
3:00 pmRussellville-11 vs Eugene-4 at Killian Softball Complex - Final
11-4
5:15 pmBowling Green-7 vs Westminster-0 at Killian Softball Complex - Final
7-0

Football
TimeEventScore
6:00 pmRichton Park Rich-12 at Plainfield North-48 - Final
48-12
6:00 pmPeotone-28 at Princeton, Illinois-56 - Final
56-28
6:00 pmBradley-Bourbonnais-12 at Collinsville-14 - Final
14-12
6:00 pmOrchard Farm-0 at Lutheran North-41 - Final
41-0
6:00 pmChicago Noble/Comer-0 at Evergreen Park-48 - Final
48-0
6:00 pmClayton-29 at Jennings-8 - Final
29-8
6:00 pmBelleville East-20 at South Elgin-28 - Final
28-20
6:00 pmDe Smet-56 at Ritenour-35 - Final
56-35
6:00 pmHofman Estates Conant-7 at Lincoln-Way East-42 - Final
42-7
6:00 pmNaperville Neuqua Valley-37 at Chicago Lane-0 - Final
37-0
6:00 pmVianney-6 at CBC-57 - Final
57-6
6:00 pmWindsor (Imperial)-20 at Gateway STEM-26 - Final
26-20
6:30 pmBatavia-42 at Rockford Guilford-0 - Final
42-0
6:30 pmBlue Island Eisenhower-14 at Lemont-55 - Final
55-14
7:00 pmBayless-24 at Herculaneum-28 - Final
28-24
7:00 pmChicago Schurz-6 at Wauconda-56 - Final
56-6
7:00 pmRiverview Gardens-12 vs Francis Howell North-58 at Francis Howell Central - Final
58-12
7:00 pmGrayslake Central-28 at Belvidere North-27 - Final
28-27
7:00 pmParkway West-44 at Ladue-7 - Final
44-7
7:00 pmCabool-28 at Sarcoxie-20 - Final
28-20
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Marquette-54 - Final
54-0
7:00 pmRiverside Brookfield-14 at Maple Park Kaneland-35 - Final
35-14
7:00 pmAuburn-30 at Pana-59 - Final
59-30
7:00 pmChicago Senn-0 at Grayslake North-55 - Final
55-0
7:00 pmSt. James-20 at Principia-14 - Final
20-14
7:00 pmDexter-17 at Ste. Genevieve-56 - Final
56-17
7:00 pmAffton-15 at Union-57 - Final
57-15
7:00 pmCarlinville-20 at Williamsville-48 - Final
48-20
7:00 pmLawson-21 at Trenton-14 - Final
21-14
7:00 pmDeKalb, Illinois-13 at Moline-21 - Final
21-13
7:00 pmLexington-0 at Richmond-49 - Final
49-0
7:00 pmHighland, Missouri-32 at Mark Twain-16 - Final
32-16
7:00 pmOttawa-14 at Mahomet-Seymour-40 - Final
40-14
7:00 pmHarrisburg, Missouri-28 at Cole Camp-55 - Final
55-28
7:00 pmEldon-6 at Southern Boone-38 - Final
38-6
7:00 pmWellington-Napoleon-7 at Windsor (Sedalia)-28 - Final
28-7
7:00 pmSouth Harrison-14 at Putnam County-44 - Final
44-14
7:00 pmSpring Valley Hall-6 at Sacred Heart-Griffin-55 - Final
55-6
7:00 pmLiberty (KC)-14 at Blue Springs South-42 - Final
42-14
7:00 pmMarshall-0 at Excelsior Springs-46 - Final
46-0
7:00 pmRuskin-13 at Raytown South-32 - Final
32-13
7:00 pmDeerfield-21 at Chicago St. Ignatius-48 - Final
48-21
7:00 pmSmith-Cotton-20 at Belton-47 - Final
47-20
7:00 pmCarrollton-14 at North Platte-46 - Final
46-14
7:00 pmPaxton-Buckley-Loda-12 at Fairbury Prairie Central-57 - Final
57-12
7:00 pmMaysville-20 at Milan-22 - Final
22-20
7:00 pmSpringfield Catholic-21 at Forsyth-22 - Final
22-21
7:00 pmDixon-36 at Rochelle-42 - Final
42-36
7:00 pmChicago Corliss-0 at Chicago Hope-69 - Final
69-0
7:00 pmVilla Park Willowbrook-14 at Wheaton North-35 - Final
35-14
7:00 pmAurora-21 at Cassville-24 - Final
24-21
7:00 pmVan-Far-0 at Brentwood-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmNaperville Central-17 at LaGrange Lyons-26 - Final
26-17
7:00 pmLouisiana-28 at Crystal City-24 - Final
28-24
7:00 pmFrancis Howell Central-0 at Fort Zumwalt North-35 - Final
35-0
7:00 pmChicago King-0 at Elmhurst IC Catholic-63 - Final
63-0
7:00 pmLiberty (Wentzville)-13 at Helias-55 - Final
55-13
7:00 pmDowners Grove South-23 at Palatine-31 - Final
31-23
7:00 pmWestville-35 at Bismarck-Henning-43 - Final
43-35
7:00 pmLindbergh-10 at Kirkwood-52 - Final
52-10
7:00 pmWarrensburg-25 at Lincoln College Prep-35 - Final
35-25
7:00 pmRoosevelt-34 at Lutheran South-21 - Final
34-21
7:00 pmLee's Summit West-21 at Kickapoo-10 - Final
21-10
7:00 pmWestminster-16 at Owensville-47 - Final
47-16
7:00 pmMadison, Illinois-14 at Colfax Ridgeview-47 - Final
47-14
7:00 pmHazelwood Central-20 at Pattonville-15 - Final
20-15
7:00 pmGrandview-6 at St. Pius X-39 - Final
39-6
7:00 pmWest Platte-15 at Hamilton-20 - Final
20-15
7:00 pmHazelwood West-0 at Troy Buchanan-70 - Final
70-0
7:00 pmWinnebago-20 at Seneca, Illinois-48 - Final
48-20
7:00 pmChaffee-7 at Scott City-63 - Final
63-7
7:00 pmParis-6 at Monroe City-62 - Final
62-6
7:00 pmPembroke Hill-44 at Knob Noster-0 - Final
44-0
7:00 pmSt. Joseph Benton-26 at Chillicothe-40 - Final
40-26
7:00 pmWaynesville-18 at Springfield Central-0 - Final
18-0
7:00 pmSlater-8 at Lincoln-48 - Final
48-8
7:00 pmTipton-20 at South Callaway-22 - Final
22-20
7:00 pmSpringfield Hillcrest-0 at Bolivar-42 - Final
42-0
7:00 pmMarceline-29 at Brookfield-30 - Final
30-29
7:00 pmMonett-36 at Logan-Rogersville-22 - Final
36-22
7:00 pmMcDonald County-7 at Marshfield-6 - Final
7-6
7:00 pmAva-32 at Strafford-39 - Final
39-32
7:00 pmSt. Joseph Central-28 at North Kansas City-34 - Final
34-28
7:00 pmElgin Larkin-6 at Lake Zurich-48 - Final
48-6
7:00 pmClinton-37 at Buffalo-34 - Final
37-34
7:00 pmVersailles-14 at Fair Grove-48 - Final
48-14
7:00 pmEast Newton-7 at Hollister-37 - Final
37-7
7:00 pmJohn Burroughs-17 at Jefferson-14 - Final
17-14
7:00 pmSkyline-46 at Stockton-47 - Final
47-46
7:00 pmGeneva-14 at Chicago St. Rita-27 - Final
27-14
7:00 pmWashington-19 at Timberland-42 - Final
42-19
7:00 pmChicago Marist-42 at Naperville North-28 - Final
42-28
7:00 pmCaruthersville-8 at Charleston-34 - Final
34-8
7:00 pmCalifornia-21 at Borgia-28 - Final
28-21
7:00 pmTinley Park Andrew-28 at Huntley-18 - Final
28-18
7:00 pmNormal Community-44 at Rockton Hononegah-13 - Final
44-13
7:00 pmSikeston-14 at Festus-61 - Final
61-14
7:00 pmSummit Argo-14 at Arlington Heights Hersey-49 - Final
49-14
7:00 pmPark Hill South-50 at Staley-40 - Final
50-40
7:00 pmDunlap-0 at Highland-50 - Final
50-0
7:00 pmRidgewood-0 at Richmond-Burton-49 - Final
49-0
7:00 pmWinfield-0 at Kirksville-59 - Final
59-0
7:00 pmNazareth Academy-48 at Glenbard South-22 - Final
48-22
7:00 pmOswego East-10 at Elmhurst York-31 - Final
31-10
7:00 pmWebster Groves-0 at Oakville-42 - Final
42-0
7:00 pmMinooka-16 at Glenbard East-14 - Final
16-14
7:00 pmSoldan-14 at Parkway North-59 - Final
59-14
7:00 pmBlue Springs-7 at Liberty North-37 - Final
37-7
7:00 pmHickman-0 at Rock Bridge-42 - Final
42-0
7:00 pmPacific-14 at Summit-68 - Final
68-14
7:00 pmLibertyville-8 at Yorkville-33 - Final
33-8
7:00 pmFox-0 at Poplar Bluff-30 - Final
30-0
7:00 pmMehlville-7 at Cape Girardeau Central-62 - Final
62-7
7:00 pmSummit Christian-16 at Odessa-70 - Final
70-16
7:00 pmEl Dorado Springs-0 at Warsaw-21 - Final
21-0
7:00 pmHayti-0 at Portageville-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmTruman-6 at Raytown-42 - Final
42-6
7:00 pmMontgomery County-12 at Clark County-33 - Final
33-12
7:00 pmClever-0 at Mount Vernon-65 - Final
65-0
7:00 pmPalmyra-0 at Hallsville-38 - Final
38-0
7:00 pmSt. Joseph Lafayette-20 at Savannah-64 - Final
64-20
7:00 pmKC East-0 at Smithville-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmBolingbrook-0 at Maine South-24 - Final
24-0
7:00 pmDiamond-0 at Ash Grove-41 - Final
41-0
7:00 pmMarengo-0 at Wheaton St. Francis-63 - Final
63-0
7:00 pmCrest Ridge-0 at Adrian-41 - Final
41-0
7:00 pmLee's Summit-17 at Lee's Summit North-35 - Final
35-17
7:00 pmToulon Stark County-14 at Oneida (ROWVA)-28 - Final
28-14
7:00 pmWilliam Chrisman-23 at Platte County-54 - Final
54-23
7:00 pmWillard-43 at Neosho-29 - Final
43-29
7:00 pmLaSalle-Peru-17 at Morris-42 - Final
42-17
7:00 pmMiller-6 at Marionville-56 - Final
56-6
7:00 pmLisle-7 at Byron-52 - Final
52-7
7:00 pmRolla-27 at Glendale-25 - Final
27-25
7:00 pmFulton-25 at Boonville-28 - Final
28-25
7:00 pmOak Grove-56 at KC Northeast-12 - Final
56-12
7:00 pmLincolnshire Stevenson-14 at Gurnee Warren-26 - Final
26-14
7:00 pmPerryville-0 at Farmington-49 - Final
49-0
7:00 pmCuba-0 at Hermann-68 - Final
68-0
7:00 pmChicago Brother Rice-27 at Algonquin Jacobs-0 - Final
27-0
7:00 pmAntioch-7 at Niles Notre Dame-28 - Final
28-7
7:00 pmParkway South-14 at Lafayette-35 - Final
35-14
7:00 pmMonmouth-Roseville-33 at Stillman Valley-48 - Final
48-33
7:00 pmColumbia-28 at Murphysboro-41 - Final
41-28
7:00 pmWinnetonka-0 at Van Horn-22 - Final
22-0
7:00 pmFredericktown-15 at Park Hills Central-69 - Final
69-15
7:00 pmNorth Callaway-38 at Tolton Catholic-28 - Final
38-28
7:00 pmSalem-0 at Sullivan-48 - Final
48-0
7:00 pmWashington, Illinois-7 at Midlothian Bremen-35 - Final
35-7
7:00 pmNorth Point-19 at Warrenton-33 - Final
33-19
7:00 pmBattle-34 at Capital City-14 - Final
34-14
7:00 pmLathrop-8 at Macon-35 - Final
35-8
7:00 pmPark Hill-49 at Rockhurst-42 - Final
49-42
7:00 pmBranson-0 at Lebanon-40 - Final
40-0
7:00 pmSLUH-41 at Seckman-50 - Final
50-41
7:00 pmPlainfield Central-14 at Pekin-51 - Final
51-14
7:00 pmScotland County-3 at South Shelby-48 - Final
48-3
7:00 pmFayette-46 at Russellville-8 - Final
46-8
7:00 pmDoniphan-0 at Mountain Grove-63 - Final
63-0
7:00 pmCass Midway-6 at Sherwood-36 - Final
36-6
7:00 pmHarrisonville-21 at Nevada-42 - Final
42-21
7:00 pmThayer-33 at Pierce City-20 - Final
33-20
7:00 pmRaymore-Peculiar-56 at Joplin-42 - Final
56-42
7:00 pmFort Zumwalt South-0 at Fort Zumwalt West-58 - Final
58-0
7:00 pmOzark-7 at Nixa-35 - Final
35-7
7:00 pmCameron-6 at St. Pius X (Kansas City)-49 - Final
49-6
7:00 pmWillow Springs-6 at Houston-43 - Final
43-6
7:00 pmPotosi-19 at Kennett-26 - Final
26-19
7:00 pmCarl Junction-42 at Grandview K.C.-13 - Final
42-13
7:00 pmChicago Phillips-6 at Joliet Catholic-43 - Final
43-6
7:00 pmParkview-8 at Republic-52 - Final
52-8
7:00 pmPlattsburg-0 at East Buchanan-68 - Final
68-0
7:00 pmBurbank Reavis-13 at Mount Prospect Prospect-62 - Final
62-13
7:00 pmDe Soto-12 at North County-52 - Final
52-12
7:00 pmSt. Charles-14 at Fort Zumwalt East-44 - Final
44-14
7:15 pmChicago Sullivan-6 vs Chicago Urban Prep-Bronzeville-32 at Hales Franciscan - Final
32-6
7:15 pmOak Forest-8 at Chicago Simeon-48 - Final
48-8
7:30 pmHomewood-Flossmoor-7 at Glenbrook South-40 - Final
40-7
7:30 pmNew Lenox Providence Catholic-17 at Wheaton Academy-3 - Final
17-3
7:30 pmBeardstown-6 at Eureka, Illinois-49 - Final
49-6
7:30 pmQuincy-49 at Chatham Glenwood-42 - Final
49-42
7:30 pmMaine West-10 at St. Charles North-47 - Final
47-10

+