Monday - May 23, 2022
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
3:00 pmSalem, Illinois-0 at Vandalia-2 - Final
2-0
4:00 pmMulberry Grove-0 vs Christ Our Rock Lutheran-5 at Carlyle - Final
5-0
4:30 pmMattoon-4 at Centralia, Illinois-0 - Final
4-0
4:30 pmMarissa-13 at Gibault-8 - Final
13-8
4:30 pmO'Fallon-1 at Mascoutah-3 - Final
3-1
4:30 pmHighland-9 at Belleville East-6 - Final
9-6
4:30 pmAlthoff-1 vs Columbia-5 at Alton Marquette - Final
5-1
4:30 pmWaterloo-1 vs Edwardsville-11 at Tom Pile Field - Final
11-1
4:30 pmWindsor (Imperial)-4 at Festus-5 - Final
5-4
4:30 pmMarion-7 vs Collinsville-3 at Fletcher Field - Final
7-3
4:30 pmNew Berlin-1 at Gillespie-2 - Final
2-1
4:30 pmMater Dei-2 vs Father McGivney-0 at Breese Central - Final
2-0
5:00 pmGreenville, Missouri-17 at Crystal City-1 - Final
17-1

Boys Tennis
TimeEventScore
1:00 pmClass 2A Edwardsville Sectional
Rivalry

Boys Track
TimeEventScore
9:30 amClass 4 Sectional 2
Results
10:00 amClass 5 Sectional 2
Results
12:00 pmClass 4 Sectional 1
Results
12:00 pmClass 3 Sectional 1
Results
2:00 pmClass 5 Sectional 1
Results

Boys Volleyball
TimeEventScore
6:00 pmCollinsville-2 vs Father McGivney-1 at Belleville East - Final
2-1
6:00 pmGranite City-0 vs Alton-2 at Althoff - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmParkway West-3 at John Burroughs-14 - Final
14-3
4:30 pmVilla Duchesne-10 at Parkway South-14 - Final
14-10
4:30 pmVisitation-2 at MICDS-17 - Final
17-2
5:00 pmPlainfield East-7 at Lockport-26 - Final
26-7
5:00 pmMinooka-7 at Belleville West-15 - Final
15-7
5:00 pmPattonville-6 at Cor Jesu-10 - Final
10-6
5:00 pmSt. Joseph's-13 at Francis Howell-6 - Final
13-6
5:00 pmMarquette-5 at Summit-15 - Final
15-5
6:00 pmFrancis Howell Central-1 at Eureka-15 - Final
15-1
6:30 pmO'Fallon-7 vs Lincoln-Way Central-20 at Washington, Illinois - Final
20-7
7:00 pmNormal Community-7 at Orland Park Sandburg-11 - Final
11-7

Girls Track
TimeEventScore
9:30 amClass 4 Sectional 2
Results
10:00 amClass 5 Sectional 2
Results
11:30 amClass 4 Sectional 1
Results
12:00 pmClass 3 Sectional 1
Results
2:00 pmClass 5 Sectional 1
Results

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 pmMater Dei-9 at Breese Central-4 - Final
9-4
4:00 pmTrico-6 at Elkville Elverado-1 - Final
6-1
4:00 pmStaunton-3 vs Newton-9 at Vandalia - Final
9-3
4:30 pmNokomis-3 vs Carrollton, Illinois-6 at Bunker Hill - Final
6-3
4:30 pmEast St. Louis-27 at Cahokia-21 - Final
27-21
4:30 pmRaymond Lincolnwood-0 at Hardin Calhoun-5 - Final
5-0
4:30 pmValmeyer-0 vs Marissa-3 at Dupo - Final
3-0
4:30 pmJerseyville-3 at Edwardsville-10 - Final
10-3

+