Baseball
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Union-3 vs Rolla-13 at Union - Final | |
2:00 pm | Seckman-1 vs Lindbergh-2 at Vianney - Final | |
3:00 pm | Troy Buchanan-2 at Hickman-3 - Final | |
3:30 pm | Pacific-1 vs Summit-2 at Windsor (Imperial) - Final | |
4:00 pm | East St. Louis-1 vs O'Fallon-16 at Blazier Field - Final | |
4:00 pm | Wright City-4 at Southern Boone-3 - Final | |
4:00 pm | Highland-9 vs Granite City-1 at GCS Ballpark - Final | |
4:00 pm | Willard-2 at Springfield Hillcrest-0 - Final | |
4:15 pm | Holt-11 at Timberland-9 - Final | |
4:15 pm | Battle-3 at Liberty (Wentzville)-1 - Final | |
4:30 pm | Jerseyville-1 at Triad-11 - Final | |
4:30 pm | Nashville-4 at Carterville-3 - Final | |
4:30 pm | Woodlawn-10 at Breese Central-6 - Final | |
4:30 pm | Jacksonville Routt-8 at Piasa Southwestern-5 - Final | |
4:30 pm | Camdenton-6 vs Borgia-5 at Union - Final | |
4:30 pm | Althoff-6 at Mount Vernon, Illinois-7 - Final | |
4:30 pm | Jackson-4 vs Poplar Bluff-0 at Vianney - Final | |
4:30 pm | Hardin Calhoun-3 at Concord Triopia-7 - Final | |
5:00 pm | Ste. Genevieve-1 vs Valle Catholic-9 at Ste. Genevieve - Final | |
5:30 pm | East St. Louis-0 vs O'Fallon-16 at Blazier Field - Final | |
6:00 pm | Webster Groves-3 vs Lutheran South-2 at Windsor (Imperial) - Final | |
6:30 pm | Bolivar-1 vs Marshfield-5 at Springfield Hillcrest - Final | |
6:30 pm | Boonville-5 vs Hallsville-4 at Southern Boone - Final | |
7:30 pm | Webster Groves-0 vs Parkway West-10 at Windsor (Imperial) - Final |
Boys Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Ladue-6 at Priory-16 - Final | |
6:30 pm | Westminster-9 at Republic-11 - Final | |
7:00 pm | Parkway West-6 at Seckman-12 - Final | |
7:00 pm | Eureka-8 at SLUH-11 - Final | |
8:00 pm | Lafayette-11 at Marquette-12 - Final | |
8:30 pm | Clayton-2 vs Holt-16 at Heartland Park - Final |
Boys Spring Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Class 4 State Tournament- Final | |
8:00 am | Class 2 State Tournament- Final | |
8:00 am | Class 5 State Tournament- Final | |
8:00 am | Class 3 State Tournament- Final | |
8:00 am | Class 1 State Tournament- Final |
Boys Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Branson-5 vs Smith-Cotton-0 at Cooper Tennis Complex - Final | |
3:00 pm | Waterloo at Triad | |
3:30 pm | O'Fallon at Belleville East | |
4:00 pm | Lee's Summit West-5 vs Kickapoo-0 at Cooper Tennis Complex - Final | |
4:00 pm | Marquette-1 at John Burroughs-5 - Final |
Boys Track
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:00 pm | Madison County Meet |
Boys Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | O'Fallon-2 at Alton Marquette-0 - Final | |
4:30 pm | Lafayette-0 vs Kirkwood-3 at Marquette - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt West-0 at SLUH-3 - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt South-3 at Fort Zumwalt East-1 - Final | |
5:30 pm | Belleville East-2 at Granite City-0 - Final | |
5:45 pm | Alton-0 at Edwardsville-2 - Final | |
6:00 pm | Parkway Central-3 at St. Dominic-2 - Final | |
6:30 pm | Whitfield-0 vs Parkway West-3 at Fort Zumwalt East - Final | |
6:30 pm | Oakville-0 vs De Smet-3 at SLUH - Final |
Girls Lacrosse
Time | Event | Score |
---|---|---|
2:30 pm | Notre Dame-5 vs Visitation-18 at Parkway West - Final | |
4:00 pm | Rosati-Kain-4 vs Northwest Cedar Hill-14 at Creve Coeur Park - Final | |
4:15 pm | Oakville-4 at St. Dominic-10 - Final | |
4:15 pm | Lindbergh-2 at Francis Howell-23 - Final | |
4:15 pm | Ursuline-6 vs Whitfield-7 at Maryville University - Final | |
5:15 pm | Francis Howell North-8 at Francis Howell Central-20 - Final | |
6:00 pm | Webster Groves-11 at Parkway Central-10 - Final | |
7:00 pm | Incarnate Word-4 at Clayton-13 - Final |
Girls Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | University City-0 vs Orchard Farm-8 at St. Charles - Final | |
4:00 pm | MICDS-1 at Westminster-0 - Final | |
4:00 pm | Canton-1 at Lutheran St. Charles-7 - Final | |
4:00 pm | Affton-1 at Ursuline-9 - Final | |
4:00 pm | St. Clair-0 at Perryville-6 - Final | |
4:15 pm | Maplewood-RH-0 at John Burroughs-9 - Final | |
4:15 pm | Medicine and Bioscience-0 at Villa Duchesne-8 - Final | |
4:30 pm | Ladue-0 at Clayton-2 - Final | |
4:30 pm | Northwest Cedar Hill-0 vs Eureka-2 at Lafayette - Final | |
4:30 pm | Francis Howell North-1 vs Francis Howell-6 at Pattonville - Final | |
4:45 pm | Lindbergh-0 vs Cor Jesu-1 at Oakville - Final | |
5:00 pm | Edwardsville-1 at Belleville East-0 - Final | |
5:00 pm | Wood River-0 at Freeburg-9 - Final | |
5:00 pm | De Soto-0 vs Windsor (Imperial)-8 at Hillsboro - Final | |
5:00 pm | Timberland-0 vs St. Dominic-4 at Fort Zumwalt North - Final | |
5:00 pm | Visitation-0 at Parkway West-1 - Final | |
5:00 pm | Lebanon-0 vs Union-6 at Rolla - Final | |
5:30 pm | Mascoutah-13 at Highland-0 - Final | |
5:30 pm | Triad-2 at Waterloo-0 - Final | |
5:45 pm | STEAM Academy at MS-Berkeley-0 at Whitfield-15 - Final | |
6:00 pm | Fredericktown-0 vs North County-1 at Perryville - Final | |
6:00 pm | St. Charles West-0 at St. Charles-2 - Final | |
6:00 pm | O'Fallon Christian-3 vs Winfield-2 at Mexico - Final | |
6:15 pm | Francis Howell Central-0 at Pattonville-2 - Final | |
6:30 pm | Marquette-2 at Lafayette-3 - Final | |
6:30 pm | Collinsville-2 at Belleville West-3 - Final | |
6:45 pm | O'Fallon-6 at Alton-0 - Final | |
7:00 pm | Farmington-4 at Hillsboro-2 - Final | |
7:00 pm | Pacific-3 at Rolla-0 - Final | |
7:00 pm | Fort Zumwalt West-2 at Fort Zumwalt North-1 - Final | |
7:00 pm | Fox-1 at Oakville-0 - Final | |
8:00 pm | Owensville-0 vs Southern Boone-3 at Mexico - Final |
Spring Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:30 pm | Woodlawn-7 at Breese Central-6 - Final | |
4:30 pm | Steeleville-9 at New Athens-1 - Final | |
4:30 pm | Valmeyer-2 at Marissa-4 - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | O'Fallon at Roxana | |
5:00 pm | Triad vs O'Fallon at Roxana | |
5:00 pm | Triad at Roxana |
+