Friday - January 27, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
4:00 pmCape Notre Dame-63 vs Springfield Central-79 at Nixa - Final
79-63
4:00 pmRiverview Gardens vs Normandy at Fort Zumwalt North
Rivalry
4:00 pmNew Haven-23 vs California-55 at Hermann - Final
55-23
4:00 pmSt. Louis Patriots-46 vs St. Pius X-64 at Herculaneum - Final
64-46
4:00 pmParkway Central-64 vs Hazelwood West-58 at Parkway West - Final
64-58
5:30 pmLiberty (Wentzville)-36 vs Hazelwood Central-53 at Parkway West - Final
53-36
5:30 pmWashington-51 vs Borgia-67 at Union - Final
67-51
5:30 pmSpringfield Hillcrest-56 vs Marquette-44 at Nixa - Final
56-44
5:30 pmParkway North vs McCluer at Fort Zumwalt North
Rivalry
5:30 pmGrandview-70 at Viburnum-36 - Final
70-36
5:30 pmPacific-55 at Herculaneum-73 - Final
73-55
5:30 pmBrentwood-29 at Maplewood-RH-37 - Final
37-29
6:00 pmCarnahan-56 at Madison, Illinois-85 - Final
85-56
6:00 pmCarbondale-58 at Marion-47 - Final
58-47
6:00 pmUniversity City-62 at Ritenour-71 - Final
71-62
6:00 pmVandalia-69 at Staunton-34 - Final
69-34
6:00 pmDuchesne-50 at Lutheran North-55 - Final
55-50
6:00 pmSoldan at Gateway Legacy Christian
Rivalry
6:00 pmCBC-63 at Vianney-61 - Final
63-61
6:00 pmMount Vernon, Illinois-63 at Althoff-48 - Final
63-48
6:15 pmWoodlawn-36 at Christ Our Rock-84 - Final
84-36
6:30 pmGateway Science Academy-52 at North Point-58 - Final
58-52
6:30 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-33 at Warrenton-63 - Final
63-33
6:30 pmSt. Mary's-73 at DuBourg-25 - Final
73-25
6:30 pmSLUH-72 at Chaminade-69 - Final
72-69
7:00 pmAlton-51 vs East St. Louis-67 at Lindenwood-Belleville - Final
67-51
7:00 pmDe Soto-53 at Festus-82 - Final
82-53
7:00 pmFox-70 at Hillsboro-66 - Final
70-66
7:00 pmParkway West-63 vs Lafayette-59 at Parkway West - Final
63-59
7:00 pmPark Hills Central-82 at Farmington-43 - Final
82-43
7:00 pmOrchard Farm-43 at St. Charles West-61 - Final
61-43
7:00 pmBayless-41 at Valley Park-71 - Final
71-41
7:00 pmMiller Career-62 at Jackson-54 - Final
62-54
7:00 pmFrancis Howell-55 at Francis Howell Central-25 - Final
55-25
7:00 pmTimberland-54 at Fort Zumwalt West-43 - Final
54-43
7:00 pmPriory-52 at Fort Zumwalt North-47 - Final
52-47
7:00 pmLadue-79 at Oakville-53 - Final
79-53
7:00 pmSikeston-60 at Union-41 - Final
60-41
7:00 pmFort Zumwalt East-75 at Holt-59 - Final
75-59
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-36 vs Windsor (Imperial)-52 at Herculaneum - Final
52-36
7:00 pmNew Madrid County Central-67 at Nixa-78 - Final
78-67
7:00 pmLitchfield-59 at Carlinville-41 - Final
59-41
7:00 pmTolton-46 at St. Dominic-35 - Final
46-35
7:00 pmWestminster-53 at John Burroughs-49 - Final
53-49
7:30 pmValmeyer-33 vs Marissa-55 at Marissa - Final
55-33
7:30 pmWaterloo-41 at Mascoutah-49 - Final
49-41
7:30 pmO'Fallon Christian at Cardinal Ritter
Rivalry
7:30 pmColumbia-72 at Salem, Illinois-37 - Final
72-37
7:30 pmCivic Memorial-31 at Triad-65 - Final
65-31
7:30 pmCahokia-47 at Centralia, Illinois-67 - Final
67-47
7:30 pmFreeburg-57 at Wood River-49 - Final
57-49
7:30 pmGillespie-53 at Hillsboro, Illinois-82 - Final
82-53
7:30 pmGreenville-58 at Piasa Southwestern-44 - Final
58-44
7:30 pmOkawville at Chester
Rivalry
7:30 pmTeutopolis-46 at Mater Dei-50 - Final
50-46
7:30 pmSteeleville-56 at New Athens-54 - Final
56-54
7:30 pmWesclin-47 at Red Bud-61 - Final
61-47
7:30 pmBreese Central-49 at Roxana-32 - Final
49-32
7:30 pmPana-55 at Virden North Mac-50 - Final
55-50
7:30 pmCollinsville-71 at Belleville West-60 - Final
71-60
7:30 pmHighland-41 at Jerseyville-40 - Final
41-40
7:30 pmEdwardsville-41 at O'Fallon-39 - Final
41-39
7:30 pmCarlyle-41 at Sparta-62 - Final
62-41
7:30 pmFredericktown-64 at North County-52 - Final
64-52
8:30 pmRock Bridge-52 vs MICDS-45 at Fort Zumwalt North - Final
52-45
8:30 pmDe Smet-39 vs Kirkwood-57 at Parkway West - Final
57-39
8:30 pmLogan-Rogersville-47 vs Troy Buchanan-52 at Nixa - Final
52-47

Girls Basketball
TimeEventScore
4:00 pmWaynesville-62 vs Pacific-53 at Washington - Final
62-53
4:00 pmCrossroads College Prep-7 at Hancock-40 - Final
40-7
4:30 pmSoldan at McKinley
Rivalry
4:30 pmJoplin-40 vs St. Charles-44 at Lebanon - Final
44-40
4:30 pmLouisiana-29 vs Clopton-54 at Bowling Green - Final
54-29
5:00 pmBeardstown-36 vs Jerseyville-49 at Carrollton, Illinois - Final
49-36
5:00 pmPattonville-47 at Lift For Life-49 - Final
49-47
5:00 pmBrentwood-54 at Maplewood-RH-36 - Final
54-36
5:00 pmGateway Science Academy-15 at North Point-66 - Final
66-15
5:30 pmBayless-32 at Valley Park-44 - Final
44-32
5:30 pmTimberland-43 at Fort Zumwalt West-22 - Final
43-22
5:30 pmClayton-63 at Lafayette-40 - Final
63-40
5:30 pmUrsuline-38 vs Oakville-31 at Washington - Final
38-31
5:30 pmFort Zumwalt East-65 at Holt-41 - Final
65-41
5:30 pmFox-49 vs KIPP St. Louis-37 at Hillsboro - Final
49-37
5:30 pmNew Haven-50 at Hermann-43 - Final
50-43
5:30 pmSt. Pius X-51 at Crystal City-47 - Final
51-47
5:45 pmOrchard Farm-44 at St. Charles West-49 - Final
49-44
5:50 pmWinfield-43 vs North Callaway-42 at Bowling Green - Final
43-42
6:00 pmJohn Burroughs-59 at Westminster-43 - Final
59-43
6:00 pmWarrensburg-47 vs Eldon-65 at Lebanon - Final
65-47
6:00 pmRiverview Gardens-43 at STEAM Academy at MS-Berkeley-31 - Final
43-31
6:00 pmWaterloo-63 at Mascoutah-68 - Final
68-63
6:00 pmLadue-36 at Parkway North-42 - Final
42-36
6:00 pmFrancis Howell North-53 at Rosati-Kain-24 - Final
53-24
6:00 pmSt. James-47 at Licking-46 - Final
47-46
6:00 pmPrincipia-33 at O'Fallon Christian-36 - Final
36-33
6:30 pmMcCluer at Affton
Rivalry
6:30 pmJacksonville Routt-46 at Carrollton, Illinois-54 - Final
54-46
7:00 pmWarrenton-38 at Washington-50 - Final
50-38
7:00 pmFort Zumwalt North-16 at Fort Zumwalt South-34 - Final
34-16
7:00 pmParkway South-52 at Eureka-69 - Final
69-52
7:00 pmBlue Knights-40 at Hillsboro-44 - Final
44-40
7:00 pmCalifornia-54 vs Battle-56 at Hermann - Final
56-54
7:15 pmSilex-36 vs Elsberry-40 at Bowling Green - Final
40-36
7:30 pmTroy Buchanan-47 at Lebanon-57 - Final
57-47
8:00 pmHardin Calhoun-62 vs Alton Marquette-32 at Carrollton, Illinois - Final
62-32
8:30 pmOwensville-50 vs Montgomery County-48 at Hermann - Final
50-48
8:30 pmFrancis Howell Central-44 vs Lutheran South-30 at Washington - Final
44-30
9:00 pmCarl Junction-75 vs Lee's Summit West-43 at Lebanon - Final
75-43

Girls Swimming
TimeEventScore
4:00 pmFort Zumwalt East at Westminster
4:15 pmLutheran South, Villa Duchesne at Principia

Girls Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmDe Soto Invitational

Hockey
TimeEventScore
7:15 pmDuchesne-2 vs Fort Zumwalt West-4 at Wentzville Ice Arena - Final
4-2
7:45 pmFort Zumwalt North-3 vs Fort Zumwalt South-3 at Rec Plex South - Final
3-3
8:10 pmKirkwood-6 vs Marquette-4 at Maryville Hockey Center - Final
6-4
8:30 pmCBC-2 vs SLUH-4 at Affton Rink - Final
4-2
8:30 pmEdwardsville-3 vs Francis Howell-6 at Queeny Recreational Complex - Final
6-3
8:45 pmJohn Burroughs-3 vs Clayton-3 at Webster Rink - Final
3-3
9:00 pmWestminster vs Fox at Meramec
Rivalry
9:00 pmTimberland vs Holt at Wentzville Ice Arena
Rivalry
9:30 pmSt. Dominic vs Fort Zumwalt East at Rec Plex South
Rivalry
9:30 pmPriory vs Northwest Cedar Hill at South County Rink
Rivalry
9:50 pmLindbergh vs Parkway West at Maryville Hockey Center
Rivalry
10:10 pmVianney vs Chaminade at Affton Rink
Rivalry

Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmKyle Thrasher Invitational
6:00 pmBob Georger Invitational
4:00 pmLitchfield Invitational
5:00 pmCBC and SLUH at Priory

+