Friday - September 22, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmCentralia Invitational

Boys Soccer
TimeEventScore
2:00 pmLutheran St. Charles-0 vs Helias-2 at Jefferson City - Final
2-0
3:00 pmSLUH-3 at Cleveland St. Ignatius-0 - Final
3-0
4:00 pmCrossroads College Prep-0 at Valley Park-8 - Final
8-0
4:15 pmWestminster-2 at Whitfield-1 - Final
2-1
4:30 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-2 vs Soldan-5 at Soldan - Final
5-2
4:30 pmRoosevelt at Gateway STEM
Rivalry
4:30 pmValmeyer at Maryville Christian
Rivalry
4:30 pmCarlyle-0 at Salem, Illinois-9 - Final
9-0
5:00 pmMaplewood-RH-2 at Brentwood-2 - Final
2-2
5:00 pmQuincy-0 at Rochester-1 - Final
1-0
5:00 pmBelleville West-1 at Chatham Glenwood-1 - Final
1-1
5:30 pmJacksonville, Illinois-3 at Jerseyville-0 - Final
3-0
6:00 pmClayton-3 at Parkway South-1 - Final
3-1
7:00 pmMorton-2 vs Columbia-1 at Chatham Glenwood - Final
2-1
8:00 pmEureka-0 vs Lexington Clay, Ky.-1 at McCracken County, Ky. - Final
1-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt North at Hazelwood Central
Rivalry

Fall softball
TimeEventScore
2:00 pmKearney-4 vs Troy Buchanan-3 at Liberty (KC) - Final
4-3
3:30 pmFort Zumwalt East-7 vs Lutheran St. Charles-6 at Fort Zumwalt North - Final
7-6
3:30 pmFrancis Howell-10 at Fort Zumwalt North-0 - Final
10-0
4:00 pmCor Jesu-8 at Mehlville-3 - Final
8-3
4:00 pmKelly-15 at St. Pius X-16 - Final
16-15
4:00 pmNotre Dame-3 at Festus-9 - Final
9-3
4:15 pmClayton-0 at McCluer-0 - Final
0-0
4:15 pmWestminster-13 at Hazelwood West-0 - Final
13-0
4:15 pmMcCluer North-4 at Ritenour-19 - Final
19-4
4:30 pmSeckman-4 vs Summit-7 at Summit - Final
7-4
4:30 pmLutheran South-21 at Parkway North-4 - Final
21-4
4:30 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-6 at Ladue-21 - Final
21-6
4:30 pmFrancis Howell North-14 at Pattonville-5 - Final
14-5
5:15 pmSt. Charles-4 vs Wright City-1 at Fort Zumwalt North - Final
4-1
5:15 pmUnion-9 vs Orchard Farm-2 at Fort Zumwalt North - Final
9-2
5:30 pmFort Zumwalt West-18 at Hickman-7 - Final
18-7
5:30 pmTroy Buchanan-2 vs Grain Valley-0 at Liberty (KC) - Final
2-0

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 amParkway South-0 vs Nerinx Hall-2 at Nerinx Hall - Final
2-0
4:30 amCor Jesu-5 at Pembroke Hill-2 - Final
5-2
4:00 pmOakville-0 at Visitation-2 - Final
2-0
4:15 pmNotre Dame-0 vs United Field Hockey-2 at University City - Final
2-0
5:30 pmVilla Duchesne-5 at Summit-1 - Final
5-1

Football
TimeEventScore
6:00 pmSLUH-48 at Vianney-0 - In Progress
48-0
6:00 pmTolton Catholic-54 at DuBourg-0 - Final
54-0
6:00 pmDe Smet-49 at CBC-14 - Final
49-14
6:00 pmLutheran South-0 at Lutheran North-63 - Final
63-0
6:30 pmTroy Buchanan-14 at Francis Howell-31 - Final
31-14
7:00 pmHallsville-50 at Eldon-42 - Final
50-42
7:00 pmMacon-20 at Highland, Missouri-40 - Final
40-20
7:00 pmLiberty (KC)-13 at Park Hill South-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmKIPP Kansas City-12 at St. Michael the Archangel-30 - Final
30-12
7:00 pmBorgia-24 at St. Dominic-34 - Final
34-24
7:00 pmForsyth-8 at Skyline-48 - Final
48-8
7:00 pmClever-6 at Pierce City-21 - Final
21-6
7:00 pmWillard-20 at Republic-21 - Final
21-20
7:00 pmWest Frankfort-42 at Nashville-48 - Final
48-42
7:00 pmScotland County-28 at Russellville-22 - Final
28-22
7:00 pmMarceline-42 at Fayette-6 - Final
42-6
7:00 pmMiller-0 at Ash Grove-41 - Final
41-0
7:00 pmHillsboro, Illinois-7 at Litchfield-9 - Final
9-7
7:00 pmSt. Charles-13 at Fort Zumwalt East-39 - Final
39-13
7:00 pmHazelwood Central-52 at Parkway Central-17 - Final
52-17
7:00 pmDe Soto-6 at Windsor (Imperial)-29 - Final
29-6
7:00 pmUniversity Academy-8 at Pembroke Hill-21 - Final
21-8
7:00 pmHolt-23 at Fort Zumwalt North-28 - Final
28-23
7:00 pmWest Plains-0 at Camdenton-45 - Final
45-0
7:00 pmWashington-21 at Liberty (Wentzville)-49 - Final
49-21
7:00 pmHelias-20 at Rock Bridge-10 - Final
20-10
7:00 pmLafayette County-40 at Richmond-12 - Final
40-12
7:00 pmSt. Joseph Benton-0 at Savannah-50 - Final
50-0
7:00 pmSt. Pius X-0 at Herculaneum-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmBlue Springs-15 at Blue Valley, Kan.-22 - Final
22-15
7:00 pmGillespie-13 at Staunton-38 - Final
38-13
7:00 pmLogan-Rogersville-28 at Springfield Catholic-6 - Final
28-6
7:00 pmSt. Mary's-0 at Duchesne-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmBlue Valley North, Kan.-6 at Raymore-Peculiar-21 - Final
21-6
7:00 pmWarrensburg-42 at KC Center-0 - Final
42-0
7:00 pmEureka-35 at Oakville-13 - Final
35-13
7:00 pmSouth Shelby-44 at Clark County-14 - Final
44-14
7:00 pmColumbia-14 at Freeburg-28 - Final
28-14
7:00 pmBranson-21 at Carl Junction-7 - Final
21-7
7:00 pmSpringfield Hillcrest-14 at Rolla-41 - Final
41-14
7:00 pmCentralia, Mo.-27 at Monroe City-24 - Final
27-24
7:00 pmBlair Oaks-56 at Boonville-27 - Final
56-27
7:00 pmWinnetonka-7 at Kearney-42 - Final
42-7
7:00 pmEast Prairie-30 at Kennett-36 - Final
36-30
7:00 pmMacomb-18 at Mater Dei-38 - Final
38-18
7:00 pmFox-14 at Seckman-27 - Final
27-14
7:00 pmGranite City-0 at Collinsville-54 - Final
54-0
7:00 pmHouston-7 at Thayer-18 - Final
18-7
7:00 pmWaterloo-6 at Highland-38 - Final
38-6
7:00 pmFair Grove-52 at Stockton-14 - Final
52-14
7:00 pmNorth County-14 at Mount Vernon, Illinois-28 - Final
28-14
7:00 pmJerseyville-21 at Triad-28 - Final
28-21
7:00 pmDexter-54 at Doniphan-6 - Final
54-6
7:00 pmLift for Life-14 at Farmington-17 - Final
17-14
7:00 pmSouth Harrison-6 at Polo-21 - Final
21-6
7:00 pmSummit-35 at Lindbergh-10 - Final
35-10
7:00 pmLathrop-6 at Mid-Buchanan-42 - Final
42-6
7:00 pmGreenville-20 at Pana-6 - Final
20-6
7:00 pmGallatin-24 at Maysville-32 - Final
32-24
7:00 pmCardinal Ritter-58 at Lutheran St. Charles-6 - Final
58-6
7:00 pmPark Hill-52 at Liberty North-14 - Final
52-14
7:00 pmCarrollton-8 at Knob Noster-28 - Final
28-8
7:00 pmPiasa Southwestern-14 at Carlinville-27 - Final
27-14
7:00 pmMount Vernon-34 at Nevada-55 - Final
55-34
7:00 pmOak Park-35 at Platte County-14 - Final
35-14
7:00 pmPattonville-40 at Mehlville-0 - Final
40-0
7:00 pmValle Catholic-54 at St. Vincent-0 - Final
54-0
7:00 pmOak Grove-49 at Clinton-6 - Final
49-6
7:00 pmLee's Summit West-53 at Lee's Summit-21 - Final
53-21
7:00 pmCapital City-21 at Jefferson City-34 - Final
34-21
7:00 pmFrancis Howell Central-42 at Timberland-21 - Final
42-21
7:00 pmCarrollton, Illinois-42 at White Hall North Greene-0 - Final
42-0
7:00 pmVirden North Mac-27 at Vandalia-59 - Final
59-27
7:00 pmBelton-31 at William Chrisman-20 - Final
31-20
7:00 pmPotosi-27 at Fredericktown-14 - Final
27-14
7:00 pmSherwood-6 at Buffalo-28 - Final
28-6
7:00 pmLebanon-51 at Waynesville-6 - Final
51-6
7:00 pmCaruthersville-0 at New Madrid County Central-27 - Final
27-0
7:00 pmMascoutah-66 at Civic Memorial-34 - Final
66-34
7:00 pmRaytown South-43 at Ruskin-13 - Final
43-13
7:00 pmCassville-6 at McDonald County-28 - Final
28-6
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-10 at Marquette-49 - Final
49-10
7:00 pmRoxana-57 at Salem, Illinois-27 - Final
57-27
7:00 pmHarrisburg, Missouri-32 at Salisbury-36 - Final
36-32
7:00 pmWesclin-6 at Chester-37 - Final
37-6
7:00 pmGrain Valley-20 at Blue Springs South-30 - Final
30-20
7:00 pmWest Platte-27 at Lawson-54 - Final
54-27
7:00 pmBowling Green-82 at Montgomery County-20 - Final
82-20
7:00 pmQuincy Notre Dame-34 at Southern Boone-35 - Final
35-34
7:00 pmFrancis Howell North-13 at Fort Zumwalt West-38 - Final
38-13
7:00 pmButler-24 at El Dorado Springs-0 - Final
24-0
7:00 pmSullivan-27 at Pacific-7 - Final
27-7
7:00 pmHayti-18 at Chaffee-50 - Final
50-18
7:00 pmRiverview Gardens-42 at Affton-0 - Final
42-0
7:00 pmCabool-6 at Mountain Grove-7 - Final
7-6
7:00 pmConway, Ark.-12 at North Platte-48 - Final
48-12
7:00 pmHarrisonville-46 at Summit Christian-0 - Final
46-0
7:00 pmPleasant Hill-24 at Odessa-21 - Final
24-21
7:00 pmCentralia, Illinois-39 at Carbondale-49 - Final
49-39
7:00 pmWestran-24 at Putnam County, Mo.-14 - Final
24-14
7:00 pmVersailles-24 at Cole Camp-18 - Final
24-18
7:00 pmSpringfield Central-14 at Strafford-42 - Final
42-14
7:00 pmOblong-6 at Madison, Illinois-38 - Final
38-6
7:00 pmMark Twain-14 at North Callaway-30 - Final
30-14
7:00 pmWright City-40 at Van-Far-20 - Final
40-20
7:00 pmSalem-0 at Ava-51 - Final
51-0
7:00 pmBlue Valley West, Kan.-21 at Staley-7 - Final
21-7
7:00 pmCape Girardeau Central-0 at Jackson-50 - Final
50-0
7:00 pmEdwardsville-48 at Belleville West-0 - Final
48-0
7:00 pmLexington-22 at Holden-40 - Final
40-22
7:00 pmNorth Point-21 at Fort Zumwalt South-0 - Final
21-0
7:00 pmAurora-62 at Hollister-7 - Final
62-7
7:00 pmAlthoff-42 at Alton Marquette-0 - Final
42-0
7:00 pmLee's Summit North-34 at Blue Valley Northwest, Kan.-22 - Final
34-22
7:00 pmCalifornia-17 at Osage-14 - Final
17-14
7:00 pmOzark-0 at Webb City-38 - Final
38-0
7:00 pmSmith-Cotton-52 at Hickman-28 - Final
52-28
7:00 pmCarthage-35 at Neosho-21 - Final
35-21
7:00 pmFulton-0 at Moberly-35 - Final
35-0
7:00 pmLouisiana-42 at South Callaway-50 - Final
50-42
7:00 pmBreese Central-49 at Wood River-0 - Final
49-0
7:00 pmSt. Joseph Central-24 at North Kansas City-14 - Final
24-14
7:00 pmKC Southeast-22 at KC Northeast-12 - Final
22-12
7:00 pmWinfield-13 at Orchard Farm-33 - Final
33-13
7:00 pmMalden-8 at Scott City-62 - Final
62-8
7:00 pmCass Midway-14 at Windsor (Sedalia)-26 - Final
26-14
7:00 pmLincoln-8 at Adrian-48 - Final
48-8
7:00 pmSt. Joseph Lafayette-23 at Sarcoxie-49 - Final
49-23
7:00 pmBishop Miege, Kan.-14 at Rockhurst-21 - Final
21-14
7:00 pmPalmyra-22 at Brookfield-42 - Final
42-22
7:00 pmTrenton-8 at Milan-34 - Final
34-8
7:00 pmParis, Illinois-7 at Mount Carmel, Illinois-49 - Final
49-7
7:00 pmCuba-7 at St. James-45 - Final
45-7
7:00 pmCharleston-0 at Portageville-43 - Final
43-0
7:00 pmGateway STEM-8 at Crystal City-12 - Final
12-8
7:00 pmExcelsior Springs-6 at Smithville-49 - Final
49-6
7:00 pmDiamond-8 at Marionville-41 - Final
41-8
7:00 pmCameron-0 at Maryville-21 - Final
21-0
7:00 pmHillsboro-42 at Festus-21 - Final
42-21
7:00 pmRaytown-24 at Fort Osage-56 - Final
56-24
7:00 pmWillow Springs-0 at Mountain View-Liberty-77 - Final
77-0
7:00 pmLadue-13 at Parkway North-24 - Final
24-13
7:00 pmPleasant Hill, Illinois-14 at Winchester West Central-36 - Final
36-14
7:00 pmWellington-Napoleon-12 at Tipton-52 - Final
52-12
7:00 pmAlton-16 at Belleville East-63 - Final
63-16
7:00 pmGlendale-28 at Bolivar-49 - Final
49-28
7:00 pmMonett-0 at Seneca-56 - Final
56-0
7:00 pmCahokia-14 at Marion-0 - Final
14-0
7:00 pmKapaun Mount Carmel, Kan.-48 at Battle-21 - Final
48-21
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-52 at Chillicothe-13 - Final
52-13
7:00 pmSoldan-0 at Chaminade-59 - Final
59-0
7:00 pmReeds Spring-63 at Marshfield-44 - Final
63-44
7:00 pmOwensville-12 at Hermann-35 - Final
35-12
7:00 pmBayless-14 at Jefferson-70 - Final
70-14
7:00 pmHannibal-61 at Mexico-7 - Final
61-7
7:00 pmPark Hills Central-20 at Ste. Genevieve-21 - Final
21-20
7:00 pmGrandview K.C.-45 at Truman-7 - Final
45-7
7:00 pmCarlyle-44 at Dupo-38 - Final
44-38
7:00 pmNixa-35 at Joplin-27 - Final
35-27
7:00 pmMarshall-10 at Kirksville-28 - Final
28-10
7:00 pmHamilton-0 at East Buchanan-35 - Final
35-0
7:00 pmSikeston-0 at Poplar Bluff-38 - Final
38-0
7:00 pmCrest Ridge-61 at Lone Jack-0 - Final
61-0
7:00 pmLamar-28 at East Newton-0 - Final
28-0
7:00 pmVan Horn-13 at Lincoln College Prep-0 - Forfeit
13-0
7:15 pmParkway West-17 at Lafayette-35 - Final
35-17
7:30 pmWashington, Illinois-49 at Bartonville-Limestone-0 - Final
49-0

Girls Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmLindbergh-187 vs Lutheran South-192 at Quail Creek GC - Final
187-192

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 amFort Zumwalt South at Francis Howell North
1:00 pmSouthern Illinois Duals
3:30 pmSt. Charles-0 at Fort Zumwalt North-9 - Final
9-0
4:00 pmSummit at McCluer North
4:00 pmMICDS-4 at Visitation-5 - Final
5-4
4:15 pmCrossroads College Prep at Metro
4:15 pmMaplewood-RH at Lutheran South
4:15 pmParkway Central at Parkway West
4:15 pmParkway North at Incarnate Word

Girls Volleyball
TimeEventScore
6:00 pmCrossroads College Prep-0 at Lift for Life-3 - Final
3-0
12:00 amPrincipia-3 at Lutheran North-0 - Final
3-0
3:30 pmVisitation-1 vs Fort Zumwalt North-1 at Lutheran St. Charles - Final
1-1
3:30 pmFestus-1 at Lutheran St. Charles-1 - Final
1-1
4:00 pmMcCluer North-0 at Alton-2 - Final
2-0
4:15 pmVilla Duchesne-0 vs Blair Oaks-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
4:15 pmFestus-2 vs Helias-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
4:30 pmMadison, Illinois at Roosevelt
Rivalry
5:00 pmVilla Duchesne-0 vs Fort Zumwalt North-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
5:00 pmParkway South-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
5:45 pmVisitation-0 vs Blair Oaks-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
5:45 pmParkway South-0 vs Helias-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
6:00 pmMaplewood-RH-0 at Bayless-3 - Final
3-0
6:00 pmOwensville-2 at North County-3 - Final
3-2
6:30 pmVilla Duchesne-0 vs Visitation-2 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
6:30 pmFestus-2 vs Parkway South-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0
7:00 pmSt. Louis Ignite at Maryville Christian
Rivalry
7:15 pmHelias-1 at Lutheran St. Charles-1 - Final
1-1
7:15 pmBlair Oaks-2 vs Fort Zumwalt North-0 at Lutheran St. Charles - Final
2-0

+