Friday - September 29, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmWarrenton Invitational

Boys Soccer
TimeEventScore
1:30 pmAlthoff-2 vs Mendota-0 at Bettendorf, Iowa - Final
2-0
3:30 pmPerryville-2 at Parkway South-1 - Final
2-1
4:00 pmBayless-2 at Valley Park-0 - Final
2-0
4:00 pmFreeburg-0 at Mascoutah-2 - Final
2-0
4:00 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Oakville-1 - Final
1-0
4:00 pmHillsboro-2 at Camdenton-5 - Final
5-2
4:00 pmJohn Burroughs-2 at Parkway Central-0 - Final
2-0
4:00 pmMICDS-0 vs Ladue-1 at Ladue West Campus - Final
1-0
4:15 pmWright City-4 at Hazelwood East-1 - Final
4-1
4:30 pmGibault-3 at Father McGivney-2 - Final
3-2
4:30 pmAffton-4 at Medicine and Bioscience-3 - Final
4-3
4:30 pmWright City at Hazelwood East
Rivalry
4:30 pmLafayette-1 at Webster Groves-2 - Final
2-1
5:00 pmFestus-0 at Windsor (Imperial)-8 - Final
8-0
6:00 pmOrchard Farm-1 at Parkway West-0 - Final
1-0
6:00 pmHazelwood West-0 at Alton-7 - Final
7-0
6:45 pmElmhurst Timothy Christian-0 vs Althoff-1 at Bettendorf, Iowa - Final
1-0

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmCOMO Invitational, prelims
Rivalry
8:30 pmFort Zumwalt East at Francis Howell
Rivalry

Fall softball
TimeEventScore
10:45 amLutheran South-3 vs Kelly-1 at Windsor (Imperial) - Final
3-1
11:30 amLafayette-2 vs Lee's Summit West-3 at Antimi Softball Complex - Final
3-2
11:30 amFulton-6 vs Fort Zumwalt South-3 at Antimi Softball Complex - Final
6-3
11:30 amFatima-4 vs Tolton Catholic-1 at Antimi Softball Complex - Final
4-1
12:45 pmLogan-Rogersville-1 vs Sullivan-10 at Killian Softball Complex - Final
10-1
2:30 pmSullivan-5 vs Willard-7 at Killian Softball Complex - Final
7-5
3:00 pmBoonville-3 vs Tolton Catholic-13 at Antimi Softball Complex - Final
13-3
3:00 pmIncarnate Word-6 at Windsor (Imperial)-6 - Final
6-6
3:00 pmLafayette-15 vs Hickman-0 at Antimi Softball Complex - Final
15-0
3:00 pmPark Hill-3 vs Fort Zumwalt South-10 at Antimi Softball Complex - Final
10-3
4:00 pmJennings-7 at Riverview Gardens-0 - Final
7-0
4:15 pmFrancis Howell North-4 at Fort Zumwalt West-5 - Final
5-4
4:15 pmPattonville-0 at Hazelwood West-10 - Final
10-0
4:15 pmMehlville-0 vs Seckman-12 at Seckman - Final
12-0
4:15 pmSt. Charles West-1 at Lutheran St. Charles-16 - Final
16-1
4:15 pmLindbergh-10 vs Cor Jesu-4 at AfftonAA - Final
10-4
4:15 pmFort Zumwalt North-8 at St. Joseph's-7 - Final
8-7
4:15 pmUniversity City-20 vs Metro-2 at Mathews-Dickey - Final
20-2
4:30 pmParkway West-9 at Parkway North-3 - Final
9-3
4:30 pmBorgia-2 vs Westminster-7 at Linn - Final
7-2
4:30 pmElsberry-22 at Fort Zumwalt East-16 - Final
22-16
4:30 pmHillsboro-18 at St. Pius X-1 - Final
18-1
4:30 pmLebanon-14 at St. James-2 - Final
14-2
4:30 pmSoldan at Hancock
Rivalry
4:30 pmParkway South-0 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
3-0
4:45 pmSummit-4 vs Incarnate Word-2 at Windsor (Imperial) - Final
4-2
6:30 pmCape Notre Dame-1 vs Summit-2 at Windsor (Imperial) - Final
2-1
6:30 pmBelle at Linn
Rivalry
8:15 pmCape Notre Dame-2 vs Windsor (Imperial)-5 at Windsor (Imperial) - Final
5-2

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmMICDS-8 vs Whitfield-0 at MICDS - Final
8-0
4:00 pmWestminster-1 vs John Burroughs-8 at John Burroughs - Final
8-1
4:15 pmWebster Groves-1 vs United Field Hockey-2 at University City - Final
2-1
4:15 pmSt. Dominic-9 at Lutheran South-0 - Final
9-0
4:15 pmLindbergh-1 at Ursuline-0 - Final
1-0

Football
TimeEventScore
6:00 pmMICDS-21 at Lutheran North-46 - Final
46-21
6:00 pmRitenour-21 at Lindbergh-28 - Final
28-21
6:00 pmSpringfield Central-0 at St. Dominic-43 - Final
43-0
6:00 pmFort Zumwalt West-10 at Francis Howell-43 - Final
43-10
6:00 pmGateway STEM-34 vs Lawson-27 at Boonville - Final
34-27
6:00 pmSLUH-13 at De Smet-42 - In Progress
42-13
7:00 pmPleasant Hill, Illinois-28 at White Hall North Greene-14 - Final
28-14
7:00 pmLiberty (KC)-21 at Staley-6 - Final
21-6
7:00 pmKennett-6 at New Madrid County Central-54 - Final
54-6
7:00 pmMountain View-Liberty-35 at Mountain Grove-26 - Final
35-26
7:00 pmWindsor (Imperial)-12 at Hillsboro-69 - Final
69-12
7:00 pmAva-59 at Houston-31 - Final
59-31
7:00 pmLee's Summit-35 at Oak Park-43 - Final
43-35
7:00 pmCarlinville-43 at Virden North Mac-20 - Final
43-20
7:00 pmHallsville-0 at Osage-23 - Final
23-0
7:00 pmAlton-8 at Edwardsville-56 - Final
56-8
7:00 pmWillow Springs-12 at Salem-42 - Final
42-12
7:00 pmLebanon-44 at Glendale-21 - Final
44-21
7:00 pmChaffee-13 at Portageville-74 - Final
74-13
7:00 pmTriad-34 at Mascoutah-17 - Final
34-17
7:00 pmOakville-48 at Northwest Cedar Hill-7 - In Progress
48-7
7:00 pmNashville-38 at Benton, Illinois-42 - Final
42-38
7:00 pmCuba-6 at St. Pius X-55 - Final
55-6
7:00 pmTolton Catholic-35 at Quincy Notre Dame-28 - Final
35-28
7:00 pmBowling Green-52 at South Callaway-7 - Final
52-7
7:00 pmPacific-41 at Owensville-24 - Final
41-24
7:00 pmTimberland-0 at Troy Buchanan-51 - Final
51-0
7:00 pmSouthern Boone-75 at Eldon-49 - Final
75-49
7:00 pmRussellville-8 at Crystal City-42 - Final
42-8
7:00 pmLiberty North-40 at Blue Springs-0 - Final
40-0
7:00 pmHickman-19 at Jefferson City-63 - Final
63-19
7:00 pmPark Hill South-0 at Park Hill-13 - Forfeit
13-0
7:00 pmBuffalo-7 at Butler-24 - Final
24-7
7:00 pmStaunton-20 at Piasa Southwestern-26 - Final
26-20
7:00 pmFort Zumwalt East-21 at Washington-34 - Final
34-21
7:00 pmFrancis Howell North-41 at Francis Howell Central-20 - Final
41-20
7:00 pmPoplar Bluff-24 at Fox-19 - Final
24-19
7:00 pmHollister-0 at Logan-Rogersville-27 - Final
27-0
7:00 pmKirkwood-38 at Marquette-21 - Final
38-21
7:00 pmHighland, Missouri-6 at South Shelby-69 - Final
69-6
7:00 pmSikeston-0 at Jackson-56 - Final
56-0
7:00 pmWood River-0 at Columbia-42 - Final
42-0
7:00 pmTipton-48 at Windsor (Sedalia)-22 - Final
48-22
7:00 pmPana-21 at Hillsboro, Illinois-28 - Final
28-21
7:00 pmStrafford-14 at Fair Grove-49 - Final
49-14
7:00 pmParkway West-14 at Parkway North-45 - Final
45-14
7:00 pmNorth Callaway-14 at Van-Far-28 - Final
28-14
7:00 pmSt. Joseph Lafayette-38 at Chillicothe-79 - Final
79-38
7:00 pmJennings-8 at Duchesne-19 - Final
19-8
7:00 pmRuskin-12 at Kearney-42 - Final
42-12
7:00 pmMcDonald County-21 at Lamar-49 - Final
49-21
7:00 pmHolden-14 at Lafayette County-39 - Final
39-14
7:00 pmBorgia-7 at Cardinal Ritter-70 - Final
70-7
7:00 pmEldorado-6 at Wesclin-21 - Final
21-6
7:00 pmCalifornia-35 at Boonville-21 - Final
35-21
7:00 pmKickapoo-49 at West Plains-35 - Final
49-35
7:00 pmMarionville-31 at Pierce City-3 - Final
31-3
7:00 pmMadison, Illinois-0 at Murphysboro-63 - Final
63-0
7:00 pmRockhurst-45 at St. Thomas Aquinas-44 - Final
45-44
7:00 pmForsyth-27 at Diamond-20 - Final
27-20
7:00 pmVianney-20 at Chaminade-23 - Final
23-20
7:00 pmNorth Kansas City-24 at Truman-7 - Final
24-7
7:00 pmCarrollton, Illinois-0 at Hardin Calhoun-61 - Final
61-0
7:00 pmSt. Charles West-14 at Orchard Farm-33 - Final
33-14
7:00 pmSt. Michael the Archangel-28 at Van Horn-24 - Final
28-24
7:00 pmEast Prairie-50 at Malden-42 - Final
50-42
7:00 pmReeds Spring-21 at Seneca-54 - Final
54-21
7:00 pmSherwood-22 at Stockton-26 - Final
26-22
7:00 pmSeckman-49 at Parkway South-7 - Final
49-7
7:00 pmCBC-48 at Lipscomb, Tenn.-21 - Final
48-21
7:00 pmClever-15 at Skyline-28 - Final
28-15
7:00 pmMaysville-46 at Fayette-20 - Final
46-20
7:00 pmSalisbury-30 at Marceline-66 - Final
66-30
7:00 pmLift for Life-14 at Lutheran St. Charles-26 - Final
26-14
7:00 pmNevada-44 at Cassville-21 - Final
44-21
7:00 pmBattle-20 at Smith-Cotton-14 - Final
20-14
7:00 pmVersailles-23 at Clinton-27 - Final
27-23
7:00 pmCarbondale-46 at Granite City-0 - Final
46-0
7:00 pmMilan-55 at Gallatin-7 - Final
55-7
7:00 pmNorth Platte-30 at Mid-Buchanan-26 - Final
30-26
7:00 pmFarmington-0 at Cape Girardeau Central-35 - Final
35-0
7:00 pmAlthoff-38 at Collinsville-27 - Final
38-27
7:00 pmWellington-Napoleon-56 at Lone Jack-18 - Final
56-18
7:00 pmCass Midway-0 at Adrian-48 - Final
48-0
7:00 pmMcCluer North-6 at Parkway Central-45 - Final
45-6
7:00 pmFort Zumwalt South-33 at Liberty (Wentzville)-34 - Final
34-33
7:00 pmOdessa-42 at Warrensburg-41 - Final
42-41
7:00 pmFestus-42 at North County-14 - Final
42-14
7:00 pmLafayette-34 at Ladue-16 - Final
34-16
7:00 pmSavannah-34 at Cameron-0 - Final
34-0
7:00 pmDupo-12 at Red Bud-63 - Final
63-12
7:00 pmNorth Point-12 at Holt-42 - Final
42-12
7:00 pmHighland-63 at Civic Memorial-8 - Final
63-8
7:00 pmScott City-63 at Kelly-6 - Final
63-6
7:00 pmRolla-67 at Parkview-42 - Final
67-42
7:00 pmEast Newton-26 at Monett-21 - Final
26-21
7:00 pmMontgomery County-34 at Wright City-33 - Final
34-33
7:00 pmMarion-20 at Centralia, Illinois-43 - Final
43-20
7:00 pmWilliam Chrisman-18 at Winnetonka-14 - Final
18-14
7:00 pmKirksville-0 at Hannibal-53 - Final
53-0
7:00 pmCarl Junction-0 at Nixa-47 - Final
47-0
7:00 pmMiller-34 at Sarcoxie-47 - Final
47-34
7:00 pmCaruthersville-28 at Dexter-46 - Final
46-28
7:00 pmNeosho-34 at Branson-41 - Final
41-34
7:00 pmPutnam County, Mo.-8 at South Harrison-28 - Final
28-8
7:00 pmSt. Vincent-58 at Bayless-12 - Final
58-12
7:00 pmMexico-28 at Fulton-27 - Final
28-27
7:00 pmMacon-0 at Brookfield-34 - Final
34-0
7:00 pmHayti-26 at Charleston-46 - Final
46-26
7:00 pmSalem, Illinois-7 at Breese Central-41 - Final
41-7
7:00 pmMark Twain-40 at Louisiana-14 - Final
40-14
7:00 pmHerculaneum-18 at Grandview-21 - Final
21-18
7:00 pmSmithville-28 at Raytown South-12 - Final
28-12
7:00 pmAlton Marquette-28 at Mater Dei-57 - Final
57-28
7:00 pmMount Carmel, Illinois-56 at Olney Richland County-20 - Final
56-20
7:00 pmHermann-36 at Sullivan-35 - Final
36-35
7:00 pmSeaman, Kan.-28 at Blair Oaks-63 - Final
63-28
7:00 pmHazelwood East-21 at Clayton-0 - Final
21-0
7:00 pmWestran-38 at Scotland County-7 - Final
38-7
7:00 pmCapital City-17 at Helias-43 - Final
43-17
7:00 pmSt. James Academy, Kan.-34 at St. Pius X (Kansas City)-17 - Final
34-17
7:00 pmLathrop-0 at Hamilton-14 - Final
14-0
7:00 pmPleasant Hill-61 at Oak Grove-44 - Final
61-44
7:00 pmFredericktown-27 at De Soto-25 - Final
27-25
7:00 pmSpringfield Catholic-0 at Mount Vernon-40 - Final
40-0
7:00 pmSt. Mary's Academy, Kan.-44 at KC Southeast-14 - Final
44-14
7:00 pmJoplin-15 at Republic-38 - Final
38-15
7:00 pmDecatur St. Teresa-55 at Principia-28 - Final
55-28
7:00 pmMehlville-6 vs Webster Groves-35 at Kirkwood - Final
35-6
7:00 pmCarthage-34 at Ozark-20 - Final
34-20
7:00 pmMoberly-36 at Marshall-14 - Final
36-14
7:00 pmMaryville-42 at St. Joseph Benton-8 - Final
42-8
7:00 pmSt. Charles-28 at Winfield-9 - Final
28-9
7:00 pmChester-34 at Carlyle-0 - Final
34-0
7:00 pmPlatte County-35 at Raytown-12 - Final
35-12
7:00 pmThayer-28 at Cabool-12 - Final
28-12
7:00 pmCahokia-36 at Mount Vernon, Illinois-28 - Final
36-28
7:00 pmTopeka Highland Park, Kan.-13 at Lincoln College Prep-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmClark County-14 at Centralia, Mo.-39 - Final
39-14
7:00 pmCamdenton-34 at Bolivar-15 - Final
34-15
7:00 pmRaymore-Peculiar-14 at Lee's Summit North-35 - Final
35-14
7:00 pmUnion-21 at Warrenton-49 - Final
49-21
7:00 pmPattonville-0 at Eureka-34 - Final
34-0
7:00 pmRichmond-12 at Carrollton-48 - Final
48-12
7:00 pmHarrisonville-49 at KC Center-0 - Final
49-0
7:00 pmSt. Mary's-21 at Rock Bridge-28 - Final
28-21
7:00 pmCole Camp-50 at Crest Ridge-16 - Final
50-16
7:00 pmLitchfield-53 at Gillespie-19 - Final
53-19
7:00 pmWarsaw-37 at El Dorado Springs-8 - Final
37-8
7:00 pmPolo-12 at Trenton-30 - Final
30-12
7:00 pmBelton-7 at Grain Valley-43 - Final
43-7
7:00 pmWebb City-43 at Willard-16 - Final
43-16
7:00 pmValle Catholic-48 at Park Hills Central-34 - Final
48-34
7:00 pmKnob Noster-20 at Lexington-0 - Final
20-0
7:00 pmWaynesville-48 at Springfield Hillcrest-7 - Final
48-7
7:00 pmWaterloo-21 at Jerseyville-12 - Final
21-12
7:00 pmExcelsior Springs-7 at Grandview K.C.-47 - Final
47-7
7:00 pmEast Buchanan-48 at West Platte-13 - Final
48-13
7:00 pmSte. Genevieve-28 at Potosi-29 - Final
29-28
7:00 pmChrist Prep Academy, Kan.-26 at KIPP Kansas City-14 - Final
26-14
7:00 pmRoxana-55 at Freeburg-21 - Final
55-21
7:00 pmFort Osage-49 at St. Joseph Central-7 - Final
49-7
7:00 pmBlue Springs South-28 at Lee's Summit West-41 - Final
41-28
7:00 pmSt. James-6 at St. Clair-41 - Final
41-6
7:00 pmMonroe City-36 at Palmyra-34 - Final
36-34
7:00 pmVandalia-14 at Greenville-35 - Final
35-14
7:00 pmMarshfield-0 at Aurora-35 - Final
35-0
7:30 pmWinchester West Central-6 at Greenfield, Illinois-34 - Final
34-6
7:30 pmEast Peoria-8 at Washington, Illinois-72 - Final
72-8

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmWarrenton Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amCat Scratch Scramble
1:00 pmYorktown Tournament
3:30 pmFort Zumwalt North at Troy Buchanan

Girls Tennis
TimeEventScore
4:30 pmMascoutah at Roxana

Girls Volleyball
TimeEventScore
1:30 pmVisitation-0 at Ursuline-3 - Final
3-0
5:00 pmCahokia-0 vs Breese Central-2 at Belleville East - Final
2-0
5:00 pmEast St. Louis-0 vs Chatham Glenwood-2 at Triad - Final
2-0
5:00 pmChampaign Centennial-0 vs Mater Dei-2 at Belleville East - Final
2-0
5:00 pmLovejoy-0 vs Liberty (Wentzville)-2 at Belleville East - Final
2-0
5:00 pmHancock-3 at Crossroads College Prep-1 - Final
3-1
5:00 pmMount Vernon, Illinois-0 at Triad-2 - Final
2-0
5:00 pmWaterloo-0 vs Cor Jesu-2 at Belleville East - Final
2-0
5:00 pmJacksonville, Illinois-0 vs Nashville-2 at Triad - Final
2-0
5:00 pmOlney Richland County-2 vs Springfield Lutheran-0 at Triad - Final
2-0
5:30 pmParkway South-2 at MICDS-3 - Final
3-2
5:30 pmParkway Central-3 at John Burroughs-1 - Final
3-1
5:30 pmBayless-3 at Brentwood-1 - Final
3-1
5:30 pmWebster Groves-0 at Marquette-3 - Final
3-0
6:00 pmJacksonville, Illinois-2 vs Springfield Lutheran-0 at Triad - Final
2-0
6:00 pmLovejoy-0 at Belleville East-2 - Final
2-0
6:00 pmOlney Richland County-0 vs Nashville-2 at Triad - Final
2-0
6:00 pmNormal Community-2 vs Champaign Centennial-0 at Belleville East - Final
2-0
6:00 pmWaterloo-0 vs Belleville West-2 at Belleville East - Final
2-0
6:00 pmCahokia-0 vs O'Fallon-2 at Belleville East - Final
2-0
6:00 pmEast St. Louis-0 at Triad-2 - Final
2-0
6:00 pmMount Zion-0 vs Mascoutah-2 at Riverton - Final
2-0
6:00 pmMount Vernon, Illinois-0 vs Chatham Glenwood-2 at Triad - Final
2-0
7:00 pmChatham Glenwood-2 at Triad-0 - Final
2-0
7:00 pmBelleville West-0 vs Cor Jesu-2 at Belleville East - Final
2-0
7:00 pmAlton Marquette-2 vs Springfield Southeast-0 at Riverton - Final
2-0
7:00 pmSpringfield Lutheran-0 vs Nashville-2 at Triad - Final
2-0
7:00 pmNormal Community-2 vs Mater Dei-0 at Belleville East - Final
2-0
7:00 pmEast St. Louis-1 vs Mount Vernon, Illinois-2 at Triad - Final
2-1
7:00 pmJacksonville, Illinois-2 vs Olney Richland County-1 at Triad - Final
2-1
7:00 pmO'Fallon-0 vs Breese Central-2 at Belleville East - Final
2-0
7:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at Belleville East-2 - Final
2-0
7:45 pmSoldan-0 vs Medicine and Bioscience-2 at Vashon - Final
2-0
8:00 pmAlton Marquette-0 vs Mascoutah-2 at Riverton - Final
2-0

+