Thursday - September 14, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
6:00 pmMassac County Invitational
4:40 pmLutheran North Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:00 pmHighland-166 vs Collinsville-159 at Arlington GC - Final
159-166

Boys Soccer
TimeEventScore
12:00 amWinfield-0 at North Point-3 - Final
3-0
6:00 amPrincipia-3 at Bayless-2 - Final
3-2
4:00 pmHazelwood Central-4 at STEAM Academy at MS-Berkeley-1 - Final
4-1
4:15 pmTriad-8 at Civic Memorial-0 - Final
8-0
4:15 pmMarquette vs Ladue at Ladue West Campus
Rivalry
4:15 pmSt. Charles-2 at Orchard Farm-3 - Final
3-2
4:30 pmLebanon, Illinois-6 at Carlyle-0 - Final
6-0
4:30 pmBrentwood-1 vs Medicine and Bioscience-6 at Southwest - Final
6-1
4:30 pmHazelwood East-1 at Lutheran North-3 - Final
3-1
4:30 pmRoxana-1 at Breese Central-10 - Final
10-1
4:30 pmWesclin-3 vs Salem, Illinois-5 at Salem, Illinois - Final
5-3
4:30 pmO'Fallon Christian-2 at Lutheran St. Charles-7 - Final
7-2
5:00 pmCape Notre Dame-1 at Farmington-2 - Final
2-1
5:00 pmDe Smet-4 vs SLUH-1 at CBC - Final
4-1
5:00 pmRaymond Lincolnwood at Metro-East Lutheran
Rivalry
5:45 pmWaterloo-2 at Mascoutah-1 - Final
2-1
5:45 pmGranite City-2 at Mater Dei-0 - Final
2-0
6:00 pmSt. Mary's-2 at Duchesne-3 - Final
3-2
6:00 pmAffton-1 at Mehlville-2 - Final
2-1
6:00 pmParkway South-1 at Oakville-2 - Final
2-1
6:00 pmParkway Central-1 at Parkway West-2 - Final
2-1
6:00 pmPattonville-1 at Fox-0 - Final
1-0
6:00 pmJohn Burroughs-4 at Quincy Notre Dame-2 - Final
4-2
6:00 pmLindbergh-2 at Lafayette-0 - Final
2-0
6:00 pmMaryville Christian-0 at Alton Marquette-7 - Final
7-0
6:00 pmTroy Buchanan-1 at Timberland-2 - Final
2-1
6:00 pmWebster Groves-1 at Eureka-2 - Final
2-1
6:00 pmJerseyville-2 at Highland-7 - Final
7-2
6:30 pmBelleville West-2 at Edwardsville-1 - Final
2-1
6:30 pmDe Soto-2 at Valley Park-3 - Final
3-2
6:30 pmWright City at Fulton
Rivalry
6:30 pmAlton-0 at O'Fallon-1 - Final
1-0
6:30 pmPerryville-2 vs Hillsboro-1 at Hillsboro - Final
2-1
6:30 pmCollinsville-3 vs Belleville East-0 at Belleville East - Final
3-0
6:45 pmFort Zumwalt South-2 at Washington-0 - Final
2-0
6:45 pmFort Zumwalt North-1 at Fort Zumwalt East-2 - Final
2-1
6:45 pmSullivan-1 at Union-3 - Final
3-1
6:45 pmHolt-1 at Liberty (Wentzville)-5 - Final
5-1
7:00 pmFreeburg-3 at Columbia-2 - Final
3-2
7:00 pmWarrenton-4 at St. Charles West-3 - Final
4-3
7:00 pmVianney-0 at CBC-1 - Final
1-0
7:00 pmFort Zumwalt West-4 at Francis Howell Central-3 - Final
4-3

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmTimberland at Fort Zumwalt East
Rivalry
4:15 pmAffton, Hazelwood East at Hazelwood Central
Rivalry
4:15 pmParkway West at Lafayette
Rivalry
4:30 pmParkway South at Marquette
Rivalry
4:30 pmSummit Quad
Rivalry

Fall softball
TimeEventScore
12:00 amMcCluer North-2 at Clayton-22 - Final
22-2
3:00 pmWright City-2 at Fort Zumwalt East-12 - Final
12-2
4:00 pmRiverview Gardens at Hazelwood Central
Rivalry
4:00 pmSt. Charles West-1 vs Westminster-16 at St. Charles West - Final
16-1
4:00 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-14 vs Jennings-28 at Koeneman Park - Final
28-14
4:00 pmLutheran St. Charles-3 at North Point-13 - Final
13-3
4:15 pmFrancis Howell Central-3 at Troy Buchanan-4 - Final
4-3
4:15 pmLindbergh-16 at Kirkwood-0 - Final
16-0
4:15 pmFort Zumwalt West-4 at Francis Howell-5 - Final
5-4
4:15 pmWarrenton-9 at Orchard Farm-2 - Final
9-2
4:15 pmHazelwood East-3 at McCluer-24 - Final
24-3
4:15 pmLiberty (Wentzville)-17 at Fort Zumwalt North-5 - Final
17-5
4:15 pmBorgia-13 at St. Joseph's-0 - Final
13-0
4:15 pmRosati-Kain-1 at Notre Dame-16 - Final
16-1
4:15 pmHolt-3 at Hazelwood West-13 - Final
13-3
4:15 pmFrancis Howell North-0 at Timberland-8 - Final
8-0
4:30 pmUnion-17 at Sullivan-7 - Final
17-7
4:30 pmSt. James-4 at Hermann-6 - Final
6-4
4:30 pmMehlville at Northwest Cedar Hill
Rivalry
4:30 pmSeckman-1 vs Farmington-3 at Farmington - Final
3-1
4:30 pmSt. Clair-1 vs Pacific-11 at Pacific - Final
11-1
4:30 pmJefferson-23 at Perryville-13 - Final
23-13
5:00 pmSt. Charles-7 vs Pattonville-6 at Fort Zumwalt East - Final
7-6
5:00 pmPattonville-6 vs St. Charles-7 at Fort Zumwalt East - Final
7-6
7:00 pmWinfield-7 at Louisiana-8 - Final
8-7

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmSt. Joseph's-1 at Cor Jesu-2 - Final
2-1
4:00 pmMICDS-5 at Visitation-0 - Final
5-0
4:15 pmSummit-1 at Ladue-2 - Final
2-1
4:15 pmParkway West-1 at Lafayette-4 - Final
4-1
4:30 pmWestminster-1 at Eureka-0 - Final
1-0
6:00 pmLindbergh-0 at Kirkwood-1 - Final
1-0

Football
TimeEventScore
4:30 pmParkway West-30 at McCluer-14 - Final
30-14
6:00 pmOakville-33 at Ladue-40 - Final
40-33
6:00 pmWebster Groves-37 at Parkway South-0 - Final
37-0
7:00 pmJohn Burroughs-41 at Lutheran South-14 - Final
41-14
7:00 pmParkway Central-35 at Clayton-0 - Final
35-0
7:00 pmParkway North-27 at Summit-39 - Final
39-27

Girls Cross Country
TimeEventScore
6:00 pmMassac County Invitational
5:20 pmLutheran North Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
2:30 pmBelleville East Par 3 Tournament
3:15 pmParkway North at Parkway Central
3:30 pmTroy Buchanan-190 at Francis Howell Central-199 - Final
190-199
3:30 pmSt. Dominic vs Troy Buchanan at Francis Howell Central
3:30 pmFrancis Howell North-203 vs Francis Howell-167 at Whitmoor - Final
167-203
3:30 pmNorth Point vs Washington at Wolf Hollow GC
3:30 pmWinfield at Fort Zumwalt East
3:50 pmNorthwest Cedar Hill-221 vs Clayton-164 at Highlands Golf & Tennis Center - Final
164-221

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmBelleville West at Althoff
3:30 pmFort Zumwalt North-8 at Fort Zumwalt East-1 - Final
8-1
3:30 pmFrancis Howell Central at Liberty (Wentzville)
3:30 pmTroy Buchanan at Fort Zumwalt West
4:00 pmRoxana at Hillsboro, Illinois
4:00 pmWebster Groves at Parkway North
4:00 pmHazelwood Central at University City

Girls Tennis
TimeEventScore
4:00 pmFort Zumwalt South at Washington

Girls Tennis
TimeEventScore
4:00 pmTriad at Highland
4:00 pmLutheran South-0 at John Burroughs-9 - Final
9-0
4:00 pmLindbergh at Parkway South
4:00 pmFort Zumwalt South-6 at Washington-3 - Final
6-3
4:15 pmMaplewood-RH vs Rosati-Kain at Dwight Davis Tennis Center
4:15 pmMarquette-0 at Ladue-9 - Final
9-0
4:15 pmClayton at Lafayette
4:15 pmParkway West at Summit
4:15 pmMetro at Miller Career
4:15 pmPrincipia-5 vs Notre Dame-4 at Sylvan Springs - Final
5-4
4:30 pmVandalia-7 at Wood River-2 - Final
7-2

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:15 amJohn Burroughs-2 at Lutheran South-3 - Final
3-2
4:30 pmNerinx Hall-1 at St. Joseph's-3 - Final
3-1
5:00 pmRosati-Kain-0 at Duchesne-3 - Final
3-0
5:00 pmBourbon-0 at Crystal City-3 - Final
3-0
5:00 pmWarrenton-0 at St. Charles West-3 - Final
3-0
5:00 pmMcCluer North at Jennings
Rivalry
5:00 pmTriad-2 at Highland-1 - Final
2-1
5:00 pmValmeyer-2 at Dupo-0 - Final
2-0
5:00 pmTimberland-3 at Troy Buchanan-0 - Final
3-0
5:00 pmNashville at West Frankfort
Rivalry
5:15 pmParkway South-0 at Pattonville-3 - Final
3-0
5:15 pmSt. Charles at Orchard Farm
Rivalry
5:15 pmCor Jesu-3 at Visitation-0 - Final
3-0
5:30 pmHazelwood Central-3 at Hazelwood West-2 - Final
3-2
5:30 pmParkway West-0 at Lafayette-3 - Final
3-0
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Webster Groves-3 - Final
3-0
5:30 pmHancock-0 at Bayless-3 - Final
3-0
5:30 pmLadue-3 at Fox-1 - Final
3-1
5:30 pmClayton-3 at Parkway North-0 - Final
3-0
5:30 pmPacific at Whitfield
Rivalry
5:30 pmFrancis Howell North-0 at Francis Howell-3 - Final
3-0
5:30 pmFort Zumwalt West at Francis Howell Central
Rivalry
5:30 pmEast St. Louis-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
5:45 pmMetro at Miller Career
Rivalry
5:45 pmSoldan vs Gateway STEM at Soldan
Rivalry
5:45 pmMedicine and Bioscience-3 at McKinley-0 - Final
3-0
5:45 pmBelleville East-2 at Belleville West-1 - Final
2-1
5:45 pmSumner at Roosevelt
Rivalry
5:45 pmCollinsville-2 at Alton-1 - Final
2-1
5:45 pmSummit-2 at Kirkwood-3 - Final
3-2
5:45 pmAffton-3 at Ritenour-0 - Final
3-0
5:45 pmOakville-3 at Mehlville-1 - Final
3-1
6:00 pmVilla Duchesne-0 at Incarnate Word-3 - Final
3-0
6:00 pmLutheran St. Charles-1 at St. Dominic-3 - Final
3-1
6:00 pmMontgomery County at North Callaway
Rivalry
6:00 pmFatima-3 at Owensville-0 - Final
3-0
6:00 pmFort Zumwalt South-0 at Washington-3 - Final
3-0
6:00 pmBorgia-3 at O'Fallon Christian-0 - Final
3-0
6:00 pmCivic Memorial-0 at Waterloo-2 - Final
2-0
6:00 pmHermann-3 at Linn-0 - Final
3-0
6:00 pmTolton Catholic-2 at Notre Dame-3 - Final
3-2
6:00 pmFort Zumwalt East-1 at Fort Zumwalt North-3 - Final
3-1
6:00 pmSullivan-3 at St. James-0 - Final
3-0
6:15 pmWestminster-3 at Lutheran North-0 - Final
3-0
6:30 pmMascoutah-2 at Jerseyville-0 - Final
2-0
6:30 pmFather McGivney-0 at Althoff-2 - Final
2-0
7:00 pmChrist Our Rock Lutheran at Maryville Christian
Rivalry
7:00 pmSt. Vincent-0 at Jefferson-3 - Final
3-0
7:00 pmCarlinville-2 at Hillsboro, Illinois-1 - Final
2-1
7:00 pmPiasa Southwestern-0 at Litchfield-2 - Final
2-0
7:00 pmSalem, Illinois at Wood River
Rivalry
7:00 pmWindsor (Imperial)-1 at Festus-3 - Final
3-1
7:00 pmMetro-East Lutheran-0 at Alton Marquette-2 - Final
2-0
7:00 pmRoxana-0 at Columbia-2 - Final
2-0
7:00 pmBreese Central-2 at Freeburg-0 - Final
2-0
7:30 pmO'Fallon-0 at Mater Dei-2 - Final
2-0

+