Friday - September 1, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmFirst Capital Invitational
4:00 pmFort Zumwalt North Invitational
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
12:00 amBelleville West-200 vs O'Fallon-199 at Hickory Ridge - Final
199-200
1:00 pmCarbondale Tournament

Boys Soccer
TimeEventScore
4:30 amSalem, Illinois-10 at Valmeyer-1 - Final
10-1
3:00 pmJackson-4 vs Webster Groves-2 at Cape Notre Dame - Final
4-2
3:45 pmTroy Buchanan-2 at Winfield-0 - Final
2-0
3:45 pmGlendale-0 at Vianney-2 - Final
2-0
4:00 pmFrancis Howell Central-0 vs Orchard Farm-2 at Fort Zumwalt North - Final
2-0
4:00 pmParkway North-1 vs Lutheran St. Charles-6 at Fort Zumwalt West - Final
6-1
4:00 pmSt. Dominic-2 at John Burroughs-0 - Final
2-0
4:00 pmMascoutah-2 vs Mahomet-Seymour-3 at Urbana - Final
3-2
4:15 pmMICDS-0 at Clayton-7 - Final
7-0
4:15 pmPrincipia-1 vs Lutheran South-2 at Principia - Final
2-1
4:15 pmWestminster-0 at Priory-1 - Final
1-0
4:30 pmRoosevelt-2 at Maplewood-RH-5 - Final
5-2
4:30 pmHancock-1 at Soldan-6 - Final
6-1
6:00 pmSt. Charles West-0 at Parkway West-6 - Final
6-0
6:00 pmLiberty (Wentzville)-4 at Parkway Central-0 - Final
4-0
6:00 pmFort Zumwalt West-0 at Fort Zumwalt North-3 - Final
3-0
6:00 pmSt. Charles-2 vs Lindbergh JV-1 at Fort Zumwalt West - Final
2-1
7:00 pmBorgia-1 at Cape Notre Dame-0 - Final
1-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell Central vs Fort Zumwalt South at Rec-Plex
Rivalry
4:15 pmWashington, Westminster at Summit
Rivalry

Fall softball
TimeEventScore
12:00 pmBartlesville, Okla.-1 at Francis Howell-6 - Final
6-1
12:00 pmWashington-1 vs Owasso, Okla.-1 at Francis Howell - Final
1-1
2:00 pmHighland, Missouri-11 at Francis Howell Central-3 - Final
11-3
2:15 pmOwasso, Okla.-3 at Francis Howell-1 - Final
3-1
4:00 pmLadue-1 vs Nerinx Hall-13 at AfftonAA - Final
13-1
4:00 pmBowling Green-0 at Troy Buchanan-5 - Final
5-0
4:15 pmFrancis Howell Central-8 vs Westminster-5 at Francis Howell Central - Final
8-5
4:15 pmFort Zumwalt South-0 vs Fort Zumwalt West-12 at Fort Zumwalt West - Final
12-0
4:15 pmFarmington-3 at Parkway West-8 - Final
8-3
4:15 pmSilex-4 at Winfield-6 - Final
6-4
4:15 pmUniversity City-0 at Bayless-15 - Final
15-0
4:15 pmSt. Dominic-1 at Liberty (Wentzville)-7 - Final
7-1
4:15 pmSt. Charles-3 vs Lutheran South-10 at Lutheran South - Final
10-3
4:15 pmNorth Point-20 at Holt-5 - Final
20-5
4:15 pmParkway South-8 vs Cor Jesu-2 at AfftonAA - Final
8-2
4:15 pmOakville-3 at Lindbergh-4 - Final
4-3
4:15 pmWarrenton-0 vs Highland, Missouri-9 at Francis Howell Central - Final
9-0
4:30 pmHermann-0 at South Callaway-15 - Final
15-0
4:30 pmBartlesville, Okla.-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
4:30 pmParkway Central-4 at Webster Groves-6 - Final
6-4
4:30 pmLutheran St. Charles-1 at Wright City-10 - Final
10-1
4:30 pmSummit-5 at Parkway North-3 - Final
5-3
4:30 pmValley Park-19 at Maplewood-RH-4 - Final
19-4
4:30 pmHancock-9 at STEAM Academy at MS-Berkeley-19 - Final
19-9

Field Hockey
TimeEventScore
2:20 pmWinnetka New Trier-3 vs Villa Duchesne-0 at SportPort Athletic Complex - Final
3-0
2:20 pmLadue-1 vs Divine Savior (Wisc.)-2 at SportPort Athletic Complex - Final
2-1
3:30 pmDexter, Mich.-3 vs MICDS-2 at SportPort Athletic Complex - Final
3-2
3:30 pmSt. Dominic-0 vs Notre Dame de Sion-2 at SportPort Athletic Complex - Final
2-0
3:30 pmLake Forest-4 vs St. Joseph's-3 at SportPort Athletic Complex - Final
4-3
3:30 pmOak Park and River Forest-1 vs Kirkwood-0 at SportPort Athletic Complex - Final
1-0
4:40 pmHolland Hall, Okla.-0 vs Westminster-4 at SportPort Athletic Complex - Final
4-0
4:40 pmAnn Arbor Pioneer-1 vs John Burroughs-1 at SportPort Athletic Complex - Final
1-1
4:40 pmLindbergh-1 vs Antioch-0 at SportPort Athletic Complex - Final
1-0
4:40 pmDivine Savior Red (Wisc.)-1 vs Whitfield-3 at SportPort Athletic Complex - Final
3-1
5:50 pmParkway West-5 vs Naperville North-0 at SportPort Athletic Complex - Final
5-0
5:50 pmCor Jesu-1 vs Lake Forest-2 at SportPort Athletic Complex - Final
2-1
5:50 pmGreenhill, Texas-1 vs Villa Duchesne-7 at SportPort Athletic Complex - Final
7-1
7:10 pmLouisville Mercy-1 vs Ladue-3 at SportPort Athletic Complex - Final
3-1
7:10 pmWilmette Loyola Academy-1 vs MICDS-3 at SportPort Athletic Complex - Final
3-1
8:20 pmEvanston-1 vs Summit-1 at SportPort Athletic Complex - Final
1-1
8:20 pmDivine Savior Red (Wisc.)-0 vs United Field Hockey-2 at SportPort Athletic Complex - Final
2-0
8:20 pmLouisville Atherton-5 vs Clayton-0 at SportPort Athletic Complex - Final
5-0
8:20 pmUniversity School of Milwaukee-0 vs Visitation-2 at SportPort Athletic Complex - Final
2-0

Football
TimeEventScore
4:15 pmParkway North-52 at McCluer North-0 - Final
52-0
6:00 pmCardinal Ritter-13 vs Vashon-0 at Gateway STEM - Forfeit
13-0
6:00 pmTimberland-7 at SLUH-42 - Final
42-7
6:00 pmHazelwood East-14 at St. Mary's-6 - Final
14-6
6:00 pmDuBourg-14 at St. Pius X-74 - Final
74-14
6:00 pmMICDS-24 at Chaminade-7 - Final
24-7
7:00 pmLutheran North-38 at Blair Oaks-30 - Final
38-30
7:00 pmCollinsville-34 at Centralia, Illinois-14 - Final
34-14
7:00 pmMalden-14 at Kelly-50 - Final
50-14
7:00 pmPark Hill-14 at Raymore-Peculiar-28 - Final
28-14
7:00 pmFestus-6 at Valle Catholic-20 - Final
20-6
7:00 pmPolo-22 at Lexington-18 - Final
22-18
7:00 pmTrenton-27 at Lathrop-12 - Final
27-12
7:00 pmFarmington-52 at Potosi-7 - Final
52-7
7:00 pmGillespie-22 at Virden North Mac-28 - Final
28-22
7:00 pmDecatur St. Teresa-13 at Althoff-46 - Final
46-13
7:00 pmUniversity City-0 at Seckman-70 - Final
70-0
7:00 pmMid-Buchanan-14 at Holden-27 - Final
27-14
7:00 pmParkway South-14 at Northwest Cedar Hill-7 - Final
14-7
7:00 pmLee's Summit North-13 at Park Hill South-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmPriory-6 at St. Dominic-43 - Final
43-6
7:00 pmLiberty (KC)-7 at Liberty North-31 - Final
31-7
7:00 pmTriad-28 at Mount Zion-39 - Final
39-28
7:00 pmFair Grove-54 at Springfield Central-10 - Final
54-10
7:00 pmLamar-34 at Logan-Rogersville-14 - Final
34-14
7:00 pmMiller-8 at Stockton-54 - Final
54-8
7:00 pmHillsboro-35 at Cape Girardeau Central-28 - Final
35-28
7:00 pmCrystal City-8 at Louisiana-12 - Final
12-8
7:00 pmLighthouse Christian-18 at Ash Grove-20 - Final
20-18
7:00 pmBlue Springs-13 at Lee's Summit West-28 - Final
28-13
7:00 pmSpringfield Hillcrest-7 at Lebanon-56 - Final
56-7
7:00 pmJerseyville-27 at Freeburg-21 - Final
27-21
7:00 pmRiverview Gardens-6 at Mascoutah-29 - Final
29-6
7:00 pmFayette-6 at Houston-55 - Final
55-6
7:00 pmFort Zumwalt West-47 at Belleville West-14 - Final
47-14
7:00 pmPleasant Hill-60 at St. Joseph Lafayette-14 - Final
60-14
7:00 pmSmithville-36 at Platte County-43 - Final
43-36
7:00 pmCBC-31 at Bryant (Ark.)-45 - Final
45-31
7:00 pmPortageville-62 at Hayti-6 - Final
62-6
7:00 pmPana-30 at Carlinville-20 - Final
30-20
7:00 pmBelleville East-34 at Pekin-14 - Final
34-14
7:00 pmRockhurst-47 at Blue Springs South-10 - Final
47-10
7:00 pmBorgia-52 at Union-7 - Final
52-7
7:00 pmOwensville-35 at Eldon-31 - Final
35-31
7:00 pmHermann-28 at South Callaway-24 - Final
28-24
7:00 pmLitchfield-21 at Piasa Southwestern-27 - Final
27-21
7:00 pmMountain Grove-28 at El Dorado Springs-8 - Final
28-8
7:00 pmSte. Genevieve-70 at Affton-12 - Final
70-12
7:00 pmRolla-0 at Bolivar-35 - Final
35-0
7:00 pmSouthern Boone-49 at Mexico-14 - Final
49-14
7:00 pmFrancis Howell North-14 at St. Charles West-0 - Final
14-0
7:00 pmLutheran St. Charles-34 at Summit Christian-12 - Final
34-12
7:00 pmMount Carmel, Illinois-36 at Effingham-30 - Final
36-30
7:00 pmJefferson City-21 at Hannibal-42 - Final
42-21
7:00 pmTolton Catholic-42 at Putnam County, Mo.-0 - Final
42-0
7:00 pmWright City-6 at Orchard Farm-13 - Final
13-6
7:00 pmLafayette County-69 at Lawson-7 - Final
69-7
7:00 pmPoplar Bluff-14 at Valley View, Ark.-26 - Final
26-14
7:00 pmNorth Callaway-20 at Macon-14 - Final
20-14
7:00 pmWindsor (Sedalia)-20 at Cole Camp-22 - Final
22-20
7:00 pmStaunton-7 at Vandalia-21 - Final
21-7
7:00 pmOak Grove-48 at Richmond-26 - Final
48-26
7:00 pmLafayette-56 at Fox-25 - Final
56-25
7:00 pmHarrisburg, Missouri-6 at Clark County-35 - Final
35-6
7:00 pmMaysville-0 at North Platte-32 - Final
32-0
7:00 pmRed Bud-7 at Roxana-42 - Final
42-7
7:00 pmLee's Summit-13 at Staley-21 - Final
21-13
7:00 pmVersailles-27 at Warsaw-48 - Final
48-27
7:00 pmFort Osage-14 at Kearney-21 - Final
21-14
7:00 pmKC Southeast-14 at Cameron-55 - Final
55-14
7:00 pmSt. Vincent-14 at Scott City-16 - Final
16-14
7:00 pmCarl Junction-28 at Webb City-47 - Final
47-28
7:00 pmWillow Springs-6 at Marionville-70 - Final
70-6
7:00 pmHallsville-36 at Centralia, Mo.-65 - Final
65-36
7:00 pmCivic Memorial-40 at Wood River-7 - Final
40-7
7:00 pmWilliam Chrisman-20 at Truman-14 - Final
20-14
7:00 pmStrafford-7 at Ava-38 - Final
38-7
7:00 pmWindsor (Imperial)-0 at Perryville-12 - Final
12-0
7:00 pmChester-0 at Benton, Illinois-57 - Final
57-0
7:00 pmClayton-13 at Wesclin-41 - Final
41-13
7:00 pmCarrollton-18 at Salisbury-38 - Final
38-18
7:00 pmCrest Ridge-55 at Wellington-Napoleon-42 - Final
55-42
7:00 pmFulton-3 at California-31 - Final
31-3
7:00 pmWarrensburg-12 vs St. Charles-6 at Lindenwood University - Final
12-6
7:00 pmParkview-6 at Waynesville-21 - Final
21-6
7:00 pmMater Dei-14 at Breese Central-17 - Final
17-14
7:00 pmJefferson-42 at Cuba-0 - Final
42-0
7:00 pmHillsboro, Illinois-7 at Greenville-27 - Final
27-7
7:00 pmMarceline-0 at Brookfield-14 - Final
14-0
7:00 pmMehlville-9 at Oakville-19 - Final
19-9
7:00 pmRuskin-0 at Oak Park-44 - Final
44-0
7:00 pmMarquette-21 at Summit-27 - Final
27-21
7:00 pmFort Zumwalt North-28 at North Point-0 - Final
28-0
7:00 pmDexter-22 at Sikeston-0 - Final
22-0
7:00 pmNew Madrid County Central-58 at East Prairie-32 - Final
58-32
7:00 pmLindbergh-7 at Ladue-17 - Final
17-7
7:00 pmMadison, Illinois-6 at Ottawa Marquette-55 - Final
55-6
7:00 pmRussellville-6 at Van-Far-36 - Final
36-6
7:00 pmSalem-0 at Knob Noster-46 - Final
46-0
7:00 pmHazelwood West-0 at Eureka-63 - Final
63-0
7:00 pmKennett-42 at Doniphan-0 - Final
42-0
7:00 pmGranite City-0 at Marion-47 - Final
47-0
7:00 pmSt. Michael the Archangel-21 at St. Pius X (Kansas City)-59 - Final
59-21
7:00 pmSmith-Cotton-0 at Rock Bridge-66 - Final
66-0
7:00 pmAdrian-46 at Mountain View-Liberty-28 - Final
46-28
7:00 pmColumbia-0 at Waterloo-14 - Final
14-0
7:00 pmMount Sterling Brown County-20 at Winchester West Central-30 - Final
30-20
7:00 pmGrandview-45 at Bayless-8 - Final
45-8
7:00 pmSouth Shelby-49 at Westran-6 - Final
49-6
7:00 pmFort Zumwalt East-15 at Fort Zumwalt South-44 - Final
44-15
7:00 pmButler-28 at Sherwood-6 - Final
28-6
7:00 pmGrain Valley-13 at Grandview K.C.-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmBeardstown-34 at Pleasant Hill, Illinois-14 - Final
34-14
7:00 pmCarlyle-30 at Tuscola-49 - Final
49-30
7:00 pmMount Vernon, Illinois-10 at Carbondale-23 - Final
23-10
7:00 pmHighland-0 at Mahomet-Seymour-28 - Final
28-0
7:00 pmFredericktown-0 at Herculaneum-14 - Final
14-0
7:00 pmMcDonald County-34 at Marshfield-14 - Final
34-14
7:00 pmCaruthersville-26 at Park Hills Central-63 - Final
63-26
7:00 pmO'Fallon-47 at Troy Buchanan-28 - Final
47-28
7:00 pmMontgomery County-34 at Monroe City-44 - Final
44-34
7:00 pmSt. Clair-19 at North County-7 - Final
19-7
7:00 pmBowling Green-44 at Palmyra-8 - Final
44-8
7:00 pmNevada-46 at Reeds Spring-19 - Final
46-19
7:00 pmKirkwood-10 at Pattonville-7 - Final
10-7
7:00 pmVan Horn-57 at KC Northeast-12 - Final
57-12
7:00 pmMoberly-21 at Osage-14 - Final
21-14
7:00 pmMaryville-50 at Harrisonville-12 - Final
50-12
7:00 pmEast Newton-20 at Hollister-18 - Final
20-18
7:00 pmKC Center-13 at Lincoln College Prep-0 - Forfeit
13-0
7:00 pmMarshall-20 at Boonville-42 - Final
42-20
7:00 pmHardin Calhoun-22 at Camp Point Central-30 - Final
30-22
7:00 pmScotland County-6 at Highland, Missouri-14 - Final
14-6
7:00 pmNixa-46 at Neosho-17 - Final
46-17
7:00 pmBattle-34 at Capital City-37 - Final
37-34
7:00 pmLincoln-14 at Tipton-60 - Final
60-14
7:00 pmGlendale-7 at West Plains-21 - Final
21-7
7:00 pmNorth Kansas City-10 at Raytown South-27 - Final
27-10
7:00 pmClinton-0 at Odessa-40 - Final
40-0
7:00 pmNashville-14 at Carterville-35 - Final
35-14
7:00 pmWinnetonka-17 at Belton-28 - Final
28-17
7:00 pmQuincy-40 at Alton-6 - Final
40-6
7:00 pmCabool-52 at Skyline-6 - Final
52-6
7:00 pmSt. Mary's Academy, Kan.-8 at Milan-43 - Final
43-8
7:00 pmLutheran South-42 at St. James-76 - Final
76-42
7:00 pmGallatin-28 at Hamilton-0 - Final
28-0
7:00 pmPierce City-14 at Diamond-51 - Final
51-14
7:00 pmEdwardsville-47 at Cahokia-6 - Final
47-6
7:00 pmHickman-12 at Helias-42 - Final
42-12
7:00 pmSt. Joseph Benton-6 at St. Joseph Central-54 - Final
54-6
7:00 pmFrancis Howell Central-31 at Pacific-28 - Final
31-28
7:00 pmSouth Harrison-36 at West Platte-45 - Final
45-36
7:00 pmThayer-28 at Salem, Ark.-38 - Final
38-28
7:00 pmFrancis Howell-35 at Jackson-42 - Final
42-35
7:00 pmSeneca-62 at Springfield Catholic-0 - Final
62-0
7:00 pmCassville-22 at Aurora-19 - Final
22-19
7:00 pmSavannah-0 at East Buchanan-14 - Final
14-0
7:00 pmDuchesne-7 at Vianney-39 - Final
39-7
7:00 pmLiberty (Wentzville)-6 at Holt-49 - Final
49-6
7:00 pmKirksville-26 at Chillicothe-42 - Final
42-26
7:00 pmCass Midway-36 at Lone Jack-0 - Final
36-0
7:00 pmKickapoo-38 at Camdenton-21 - Final
38-21
7:00 pmAlton Marquette-13 at Salem, Illinois-47 - Final
47-13
7:00 pmMark Twain-18 at Winfield-38 - Final
38-18
7:00 pmBranson-28 at Carthage-14 - Final
28-14
7:00 pmBuffalo-20 at Forsyth-42 - Final
42-20
7:30 pmMendon Unity-7 at Greenfield, Illinois-42 - Final
42-7
7:30 pmKankakee-7 at Washington, Illinois-3 - Final
7-3

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmFort Zumwalt North Invitational
Results
4:00 pmFirst Capital Invitational

Girls Tennis
TimeEventScore
1:00 pmHeather Bradshaw Invitational
3:30 pmSt. Dominic-9 vs Notre Dame-0 at Sylvan Springs - Final
9-0
3:30 pmFort Zumwalt East at Troy Buchanan
4:00 pmParkway West at Kirkwood
4:00 pmRitenour at Hazelwood Central
4:00 pmFort Zumwalt North-2 at Parkway North-7 - Final
7-2
4:00 pmLadue-8 at Nerinx Hall-1 - Final
8-1
4:15 pmBayless at McKinley
4:30 pmMaplewood-RH at Metro

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 amLutheran North-1 at Clayton-3 - Final
3-1
6:00 amWhitfield-3 at Parkway South-1 - Final
3-1
8:00 amIncarnate Word-2 vs New Smyrna Beach, Fla.-0 at Wesley Chapel, Fla. - Final
2-0
9:00 amIncarnate Word-0 vs Keller, Texas-2 at Wesley Chapel, Fla. - Final
2-0
11:00 amIncarnate Word-0 vs Winter Park, Fla.-2 at Wesley Chapel, Fla. - Final
2-0
4:00 pmHighland-1 vs O'Fallon-2 at Edwardsville - Final
2-1
5:00 pmDecatur Eisenhower-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
5:00 pmColumbia-2 vs Staunton-0 at Edwardsville - Final
2-0
5:30 pmSt. Charles-3 at Parkway North-2 - Final
3-2
5:30 pmEureka-3 at Parkway West-0 - Final
3-0
5:45 pmJennings-0 at Metro-3 - Final
3-0
6:00 pmWinfield-0 at Fort Zumwalt East-3 - Final
3-0
6:00 pmBreese Central-2 vs Mahomet-Seymour-1 at Edwardsville - Final
2-1
6:00 pmBloomington-0 vs Freeburg-2 at Edwardsville - Final
2-0
6:00 pmTriad-2 at Granite City-0 - Final
2-0
6:15 pmHazelwood West-2 at Lift for Life-3 - Final
3-2
6:30 pmWestfair Christian-1 at Maryville Christian-2 - Final
2-1
7:00 pmNew Haven-3 at Fatima-0 - Final
3-0
7:00 pmMahomet-Seymour-2 at Edwardsville-0 - Final
2-0
7:00 pmCarrollton, Illinois-0 at Alton Marquette-2 - Final
2-0
7:00 pmColumbia-2 vs O'Fallon-0 at Edwardsville - Final
2-0
8:00 pmBreese Central-2 vs Decatur Eisenhower-0 at Edwardsville - Final
2-0
8:00 pmLincoln, Illinois-2 vs Freeburg-0 at Edwardsville - Final
2-0
8:00 pmHighland-0 vs Staunton-2 at Edwardsville - Final
2-0

+