Wednesday - September 6, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:15 pmDick Gregory Meet

Boys Fall Golf
TimeEventScore
12:00 amBelleville East-169 vs Belleville West-150 at Orchards GC - Final
150-169
4:00 pmOlney Richland County-162 vs Salem, Illinois-163 at Salem Country Club - Final
162-163

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmUnion-3 at Pacific-1 - Final
3-1
4:15 pmJennings-0 at STEAM Academy at MS-Berkeley-2 - Final
2-0
4:15 pmJohn Burroughs-4 at Lutheran South-1 - Final
4-1
4:30 pmTimberland-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
4:30 pmGateway Science Academy at Gateway STEM
Rivalry
4:30 pmMetro-East Lutheran-0 at Roxana-1 - Final
1-0
4:30 pmLiberty Christian Academy-0 vs Warrenton-9 at Wright City - Final
9-0
4:30 pmFather McGivney-0 at Jerseyville-0 - Final
0-0
4:30 pmWestminster-5 at Lutheran St. Charles-2 - Final
5-2
4:30 pmCarlyle-1 vs Wesclin-4 at Wesclin - Final
4-1
4:30 pmUniversity City-3 at Hazelwood West-1 - Final
3-1
4:30 pmAffton-8 at Brentwood-2 - Final
8-2
5:00 pmNorth Point-1 at Fort Zumwalt East-5 - Final
5-1
5:00 pmSt. Pius X-8 at Festus-0 - Final
8-0
5:45 pmParkway West-1 vs Eureka-2 at Pacific - Final
2-1
6:00 pmDuBourg-2 at Duchesne-1 - Final
2-1
6:00 pmWood River-0 vs Freeburg-9 at Freeburg - Final
9-0
6:00 pmElsberry-1 at Wright City-3 - Final
3-1
6:00 pmMarquette-1 at Mehlville-0 - Final
1-0
6:00 pmVeritas Christian-4 at Winfield-1 - Final
4-1
6:00 pmChaminade-6 at Parkway Central-2 - Final
6-2
6:00 pmWindsor (Imperial)-1 at Seckman-2 - Final
2-1
6:30 pmNorth County-1 vs Perryville-8 at Perryville - Final
8-1
6:30 pmColumbia-3 at Granite City-0 - Final
3-0
7:30 pmWashington-2 vs De Soto-0 at Pacific - Final
2-0

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmMehlville-47 at Affton-16 - Final
47-16
4:30 pmChaminade at Marquette
Rivalry

Fall softball
TimeEventScore
4:30 amCape Notre Dame-0 at Farmington-11 - Final
11-0
4:00 pmValley Park-12 at St. Pius X-4 - Final
12-4
4:00 pmNotre Dame-18 vs Hancock-1 at Heine Meine - Final
18-1
4:00 pmSt. Clair-18 at Bayless-11 - Final
18-11
4:15 pmKirkwood-2 at Parkway Central-13 - Final
13-2
4:15 pmUniversity City-15 at STEAM Academy at MS-Berkeley-16 - Final
16-15
4:15 pmLiberty (Wentzville)-15 vs Pattonville-0 at Pattonville - Final
15-0
4:15 pmJennings-21 at McCluer-7 - Final
21-7
4:15 pmOrchard Farm-0 at Westminster-16 - Final
16-0
4:15 pmFort Zumwalt West-6 at Francis Howell Central-8 - Final
8-6
4:15 pmBorgia-0 at Warrenton-3 - Final
3-0
4:15 pmSeckman-8 vs Windsor (Imperial)-4 at Windsor (Imperial) - Final
8-4
4:15 pmNorth Point-19 at Fort Zumwalt North-0 - Final
19-0
4:15 pmParkway North-24 at Ursuline-10 - Final
24-10
4:15 pmSt. Dominic-9 vs Cor Jesu-4 at AfftonAA - Final
9-4
4:15 pmFox-0 at Lafayette-15 - Final
15-0
4:15 pmMehlville-1 at Hazelwood West-11 - Final
11-1
4:30 pmChaffee-24 at Jefferson-1 - Final
24-1
4:30 pmWashington-14 at Troy Buchanan-3 - Final
14-3
4:30 pmNorth County-20 vs Herculaneum-1 at Senn-Thomas Park - Final
20-1
4:30 pmOakville-9 at Marquette-6 - Final
9-6
4:30 pmParkway South-5 at Lindbergh-2 - Final
5-2
4:30 pmSummit-3 at Eureka-6 - Final
6-3
5:00 pmLutheran St. Charles-3 at Clopton-13 - Final
13-3

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmEdwardsville-0 at Nerinx Hall-3 - Final
3-0
4:00 pmWestminster-0 at Villa Duchesne-2 - Final
2-0
4:15 pmWebster Groves-0 at Lafayette-8 - Final
8-0
4:15 pmWhitfield-0 at Notre Dame-1 - Final
1-0
4:30 pmUnited Field Hockey-0 at St. Dominic-1 - Final
1-0
4:30 pmEureka-0 at Cor Jesu-5 - Final
5-0
5:30 pmParkway West-0 at Summit-1 - Final
1-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmNotre Dame vs Gateway STEM at Willmore Park
4:15 pmDick Gregory Meet

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amLindbergh Invitational
Results
3:30 pmBelleville West, Highland, Mascoutah at Triad
Results
3:30 pmFrancis Howell Central-220 vs Francis Howell North-183 at Links At Dardenne - Final
183-220
3:30 pmNotre Dame vs Duchesne at Bogey Hills
3:30 pmCor Jesu-172 vs St. Joseph's-147 at Missouri Bluffs - Final
147-172
3:45 pmIncarnate Word-181 vs St. Joseph's-147 at Missouri Bluffs - Final
147-181
4:00 pmUrsuline-243 vs Visitation-171 at Sunset Country Club - Final
171-243

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 amFort Zumwalt South-1 at Liberty (Wentzville)-8 - Final
8-1
3:30 pmFrancis Howell Central at Francis Howell
3:30 pmHazelwood Central at STEAM Academy at MS-Berkeley
3:30 pmRoxana at Wood River
3:30 pmHolt-8 vs St. Charles West-1 at McNair Park - Final
8-1
3:30 pmDuchesne-0 at Fort Zumwalt North-9 - Final
9-0
4:00 pmMascoutah at O'Fallon
4:00 pmWebster Groves Quad
4:00 pmWestminster-1 at Ladue-6 - Final
6-1
4:00 pmJohn Burroughs-9 at Villa Duchesne-0 - Final
9-0
4:00 pmDuBourg vs Rosati-Kain at Dwight Davis Tennis Center
4:00 pmMICDS-9 vs Lutheran South-0 at Watson Trails Park - Final
9-0
4:00 pmJennings at Parkway North
4:15 pmBrentwood at McKinley
4:15 pmVisitation at Lafayette
4:15 pmWhitfield at Lindbergh
4:30 pmMaplewood-RH at Bayless

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:30 amWaterloo-1 at Collinsville-2 - Final
2-1
5:30 amBrentwood-2 at Affton-3 - Final
3-2
5:00 pmFort Zumwalt South-0 at North Point-3 - Final
3-0
5:00 pmHannibal-3 at Holt-0 - Final
3-0
5:00 pmMcCluer North-3 at Riverview Gardens-0 - Final
3-0
5:00 pmWoodlawn at Nashville
Rivalry
5:15 pmHazelwood East-3 at University City-0 - Final
3-0
5:30 pmLutheran St. Charles-3 at Whitfield-0 - Final
3-0
5:30 pmUrsuline-0 at Westminster-3 - Final
3-0
5:30 pmBayless-0 at Villa Duchesne-3 - Final
3-0
5:30 pmSt. Charles West-3 at Rosati-Kain-0 - Final
3-0
5:30 pmValley Caledonia-1 at Crystal City-3 - Final
3-1
5:30 pmMedicine and Bioscience-1 at Hazelwood West-3 - Final
3-1
5:30 pmFrancis Howell-0 at Incarnate Word-3 - Final
3-0
5:30 pmMarquette-3 at Parkway South-0 - Final
3-0
5:30 pmHazelwood Central-0 at Clayton-3 - Final
3-0
5:30 pmSt. Joseph's-0 at Lafayette-3 - Final
3-0
5:30 pmMehlville-2 at Seckman-3 - Final
3-2
5:45 pmKirkwood-3 at Parkway Central-0 - Final
3-0
5:45 pmCor Jesu-1 at Eureka-3 - Final
3-1
6:00 pmMetro-East Lutheran-2 at Granite City-0 - Final
2-0
6:00 pmVisitation-3 at Veritas Christian-0 - Final
3-0
6:00 pmJennings at Maplewood-RH
Rivalry
6:00 pmDe Soto-3 at St. Clair-1 - Final
3-1
6:00 pmSt. Paul Lutheran (Farmington)-3 at Hancock-0 - Final
3-0
6:15 pmRitenour-3 at Lutheran North-0 - Final
3-0
6:30 pmUnion-3 at Hillsboro-1 - Final
3-1
6:45 pmWebster Groves-0 at Nerinx Hall-3 - Final
3-0
7:00 pmJerseyville-2 at Alton Marquette-1 - Final
2-1
7:00 pmHerculaneum-0 at Festus-3 - Final
3-0
7:00 pmSte. Genevieve-0 at Windsor (Imperial)-3 - Final
3-0
7:00 pmGibault-2 at Okawville-1 - Final
2-1

+