Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Hancock Invitational-Class 4 | |
9:00 am | Rim Rock Farm High School Classic-Gold | |
9:00 am | Palatine Invitational | |
9:00 am | Freeburg Invitational | |
11:00 am | Rim Rock Farm High School Classic-Crimson | |
12:00 pm | Hancock Invitational-Class 1, 2 | |
1:00 pm | Hancock Invitational-Class 3 |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Centralia Best Ball Tournament |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Hillsboro-1 vs Boonville-2 at Camdenton - Final | |
9:00 am | Belleville East-2 at Mattoon-0 - Final | |
10:00 am | John Burroughs-3 at MICDS-1 - Final | |
10:00 am | Lebanon, Illinois-2 at Centralia, Illinois-4 - Final | |
10:00 am | Carlinville at Vandalia | |
11:00 am | Mater Dei-0 vs Althoff-3 at O'Fallon Park - Final | |
11:00 am | Marion-0 at Highland-1 - Final | |
11:00 am | Murphysboro-0 at Father McGivney-3 - Final | |
11:00 am | Metro-East Lutheran-0 at Gibault-8 - Final | |
11:00 am | Edwardsville-1 at Normal Community-0 - Final | |
12:00 pm | Washington-0 vs Liberty (Wentzville)-1 at Soccer Park - Final | |
1:00 pm | Belleville East-0 at Chatham Glenwood-2 - Final | |
1:45 pm | Hannibal-2 vs Hillsboro-0 at Camdenton - Final | |
2:00 pm | 63rd CYC/Guelker Tournament-Meyer Division - Championship | |
2:00 pm | Kirkwood-0 vs Vianney-1 at Soccer Park - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:00 am | John Burroughs at MICDS |
Fall Softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | North Callaway-0 vs Trenton-2 at Centralia, Mo. - Final | |
6:00 pm | Centralia, Mo.-10 vs North Callaway-0 at Centralia, Mo. - Final | |
6:00 pm | North Callaway-0 vs Trenton-2 at Centralia, Mo. | |
12:00 am | Wright City-7 vs Mark Twain-6 at South Callaway - Final | |
12:00 am | Wright City-2 vs Silex-4 at South Callaway - Final | |
12:00 am | Wright City-7 vs Eugene-0 at South Callaway - Final | |
12:00 am | Orchard Farm-3 vs O'Fallon Christian-6 at Orchard Farm - Final | |
8:30 am | Metro-16 vs Soldan-1 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Final | |
9:00 am | O'Fallon Christian-11 vs Rosati-Kain-3 at Orchard Farm - Final | |
9:00 am | Liberty (KC)-4 vs Holt-2 at Killian Softball Complex - Final | |
9:00 am | Lee's Summit West-4 vs St. Dominic-0 at Antimi Softball Complex - Final | |
9:00 am | Palmyra vs Mexico at Centralia, Mo. | |
9:00 am | Monett-4 vs North Callaway-13 at Centralia, Mo. - Final | |
9:00 am | Principia-2 at Orchard Farm-17 - Final | |
9:00 am | Francis Howell-3 vs Rock Bridge-7 at Antimi Softball Complex - Final | |
9:00 am | Blair Oaks-2 vs Troy Buchanan-0 at Antimi Softball Complex - Final | |
9:00 am | Carnahan-4 vs Cleveland-17 at Tony La Russa Field - Final | |
10:00 am | Montgomery County-13 at Hermann-2 - Final | |
10:00 am | Battle-3 vs Holt-9 at Killian Softball Complex - Final | |
10:00 am | Webb City-7 vs Fort Zumwalt West-5 at Hidden Valley - Final | |
10:15 am | Gateway STEM-4 vs Soldan-22 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Final | |
10:45 am | Metro-15 vs Cleveland-2 at Tony La Russa Field - Final | |
10:45 am | Macon at Centralia, Mo. | |
10:45 am | Southern Boone-3 vs Fort Zumwalt South-2 at Antimi Softball Complex - Final | |
10:45 am | Hallsville vs Trenton at Centralia, Mo. | |
10:45 am | Willow Springs-14 vs St. Joseph's-0 at Antimi Softball Complex - Final | |
11:00 am | Principia-6 vs Rosati-Kain-9 at Orchard Farm - Final | |
11:45 am | Westminster-1 vs Calvary Lutheran-12 at Linn - Final | |
12:00 pm | Park Hill South-10 vs Fort Zumwalt West-1 at Hidden Valley - Final | |
12:00 pm | St. Clair-3 at Stoutland-6 - Final | |
12:15 pm | Hickman-7 vs Francis Howell-8 at Antimi Softball Complex - Final | |
12:15 pm | Fort Zumwalt South-14 vs St. Joseph's-3 at Antimi Softball Complex - Final | |
12:30 pm | Centralia Invitational - Consolation semifinal | |
12:30 pm | Carnahan-4 vs Gateway STEM-20 at Tony La Russa Field - Final | |
12:30 pm | Monett vs TBD at Centralia, Mo. | |
12:30 pm | St. Dominic-5 vs Troy Buchanan-9 at Antimi Softball Complex - Final | |
2:15 pm | Carnahan-0 vs Metro-7 at Tony La Russa Field - Final | |
2:15 pm | Centralia Invitational - Semifinal | |
2:15 pm | North Callaway vs TBD at Centralia, Mo. | |
2:30 pm | Francis Howell-9 vs Troy Buchanan-5 at Antimi Softball Complex - Final | |
2:45 pm | Westminster-7 vs Iberia-10 at Linn - Final | |
4:00 pm | Centralia Invitational - Third place | |
4:00 pm | Centralia Invitational - Consolation final | |
4:00 pm | Cleveland-15 vs Gateway STEM-8 at Tony La Russa Field - Final | |
4:15 pm | Westminster-2 at Linn-6 - Final | |
5:00 pm | Holt-2 vs Nixa-3 at Killian Softball Complex - Final | |
5:45 pm | Centralia Invitational - Championship |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Notre Dame de Sion-1 at Lindbergh-0 - Final | |
12:00 pm | John Burroughs-0 at MICDS-1 - Final | |
2:00 pm | Pembroke Hill-0 at Nerinx Hall-4 - Final |
Football
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:30 am | Ladue-43 at Parkway West-7 - Final | |
11:00 am | STEAM Academy at MS-Berkeley-56 at Normandy-18 - Final | |
11:00 am | Westminster-63 at Priory-6 - Final | |
1:00 pm | Cape Girardeau Central-50 at University City-6 - Final | |
1:00 pm | Gateway STEM-18 at Soldan-38 - Final | |
1:00 pm | Miller Career-8 at Hogan Prep-25 - Final | |
1:00 pm | KC Southeast at KC Central Academy | |
1:00 pm | Hazelwood East-6 at Riverview Gardens-26 - Final | |
1:00 pm | Roosevelt-26 at Vashon-34 - Final | |
1:00 pm | McCluer-0 at Hazelwood Central-53 - Final | |
1:00 pm | Sumner-28 at Cleveland-36 - Final | |
1:00 pm | Ottawa Marquette-21 at Cardinal Ritter-48 - Final | |
1:00 pm | Hazelwood West-48 at McCluer North-0 - Final | |
2:00 pm | John Burroughs-0 at MICDS-52 - Final | |
2:00 pm | Crossroads Christian (Ill.)-0 at Metro-East Lutheran-1 - Forfeit | |
2:00 pm | Uniontown (Kan.) at Lenexa Christ Prep (Kan.) | |
2:00 pm | Sherwood-0 at University Academy-53 - Final |
Girls Cross Country
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 pm | Pekin Invitational |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | O'Fallon-7 at Hinsdale South-0 - Final | |
9:00 am | Belleville East-7 at Quincy-0 - Final | |
9:00 am | Belleville East Invitational at Belleville East | |
10:00 am | Nerinx Hall-2 at Incarnate Word-7 - Final | |
10:30 am | John Burroughs-9 at MICDS-0 - Final | |
12:00 pm | O'Fallon-6 at Quincy-1 - Final |
Girls Volleyball
+