Wednesday - September 13, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmAlton, Edwardsville at Granite City
3:30 pmCivic Memorial Quad
3:30 pmBelleville West vs Collinsville at Arlington GC
4:00 pmRed Bud-160 vs Breese Central-170 at Bent Oak - Final
160-170
4:00 pmValmeyer 182, Gibault 179, Marissa 189, Sparta 201
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
3:15 pmOrchard Farm-10 vs University City-2 at Lutheran North - Final
10-2
3:30 pmTrinity-2 at Valley Park-1 - Final
2-1
3:45 pmFestus-0 vs Washington-8 at Hillsboro - Final
8-0
4:00 pmSt. Pius X-2 at Whitfield-0 - Final
2-0
4:00 pmDuchesne-0 vs Ladue-4 at Ladue West Campus - Final
4-0
4:15 pmKirkwood-5 at Seckman-0 - Final
5-0
4:15 pmParkway West-3 at Parkway North-2 - Final
3-2
4:30 pmLiberty (Wentzville) JV-5 at Winfield-1 - Final
5-1
4:30 pmHillsboro, Illinois vs Roxana at Wood River
5:00 pmLutheran St. Charles-0 at McCluer-1 - Final
1-0
5:00 pmAffton-0 at Union-2 - Final
2-0
5:00 pmHazelwood Central-2 at Lutheran North-1 - Final
2-1
5:30 pmHillsboro-1 at Fredericktown-1 - Final
1-1
6:00 pmLindbergh-2 at Pattonville-1 - Final
2-1
6:00 pmMetro-1 vs Hancock-4 at Heine Meine - Final
4-1
6:30 pmOakville-5 at Windsor (Imperial)-0 - Final
5-0
6:30 pmFrancis Howell-5 at Borgia-0 - Final
5-0
6:30 pmJacksonville, Illinois-1 vs Alton Marquette-0 at Gordon Moore Park - Final
1-0
7:15 pmDe Soto-0 vs SLUH JV-8 at Hillsboro - Final
8-0

Boys Swimming
TimeEventScore
4:30 pmLindbergh at Mehlville
8:30 pmFrancis Howell Central Tri Meet

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood East at Normandy
4:00 pmRoosevelt at Miller Career
4:00 pmNotre Dame-7 at St. Pius X-4 - Final
7-4
4:00 pmHancock-1 vs Affton-4 at AfftonAA - Final
4-1
4:00 pmCarnahan-2 vs Gateway STEM-19 at Forest Park CC - Final
19-2
4:00 pmCleveland-6 at Bayless-21 - Final
21-6
4:00 pmSoldan-0 vs Metro-23 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Final
23-0
4:00 pmOrchard Farm-14 at McCluer North-11 - Final
14-11
4:00 pmBrentwood at McCluer South-Berkeley
4:15 pmOakville-10 vs Cor Jesu-0 at AfftonAA - Final
10-0
4:15 pmHolt-11 at Fox-1 - Final
11-1
4:15 pmSt. Dominic-19 at St. Joseph's-2 - Final
19-2
4:15 pmBorgia-15 vs Duchesne-0 at McNair Park - Final
15-0
4:15 pmWebster Groves-0 at Marquette-9 - Final
9-0
4:15 pmTrinity-14 at DuBourg-15 - Final
15-14
4:30 pmWarrenton-1 at Washington-8 - Final
8-1
4:30 pmWindsor (Imperial)-10 at Farmington-0 - Final
10-0
4:30 pmHerculaneum-0 at Hillsboro-14 - Final
14-0
4:30 pmJefferson-3 at Kelly-19 - Final
19-3
4:30 pmFestus-1 at Cape Notre Dame-9 - Final
9-1
4:30 pmHazelwood West-3 at Lafayette-0 - Final
3-0
4:30 pmBourbon-1 at St. James-16 - Final
16-1
5:00 pmNorth Callaway-15 at Hallsville-1 - Final
15-1
5:45 pmParkway North-4 vs Parkway South-14 at Manchester A.A. - Final
14-4
6:00 pmParkway West-7 vs Parkway Central-3 at Manchester A.A. - Final
7-3
6:15 pmLutheran St. Charles-3 vs St. Charles-13 at Lindenwood University - Final
13-3

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmCor Jesu-2 at Oakville-1 - Final
2-1
4:00 pmVisitation-1 at Villa Duchesne-5 - Final
5-1
4:00 pmMICDS-2 at St. Joseph's-3 - Final
3-2
4:00 pmClayton-0 at Westminster-5 - Final
5-0
4:15 pmWebster Groves-1 at Lindbergh-0 - Final
1-0
4:15 pmWhitfield-4 at Barat-1 - Final
4-1

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amFarmington Match Play
Results
3:15 pmClayton-193 vs Parkway Central-178 at Four Seasons CC - Final
178-193
3:30 pmBarat-219 at St. Joseph's-146 - Final
146-219
3:30 pmSummit, Pattoville, Parkway North
Results
3:30 pmFrancis Howell North-191 vs Fort Zumwalt West-162 at Falls Golf Club - Final
162-191
3:30 pmTimberland at Fort Zumwalt North
4:00 pmNerinx Hall-186 vs Incarnate Word-200 at Normandie - Final
186-200
4:00 pmUrsuline, Visitation, Cor Jesu
Results
4:00 pmColumbia-189 vs Waterloo-222 at Acorns Golf Links - Final
189-222
4:00 pmBelleville East-172 vs Alton-175 at Rolling Hills - Final
172-175
4:00 pmTriad Quad

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmLiberty (Wentzville) at Francis Howell
3:30 pmFort Zumwalt North at Fort Zumwalt East
3:30 pmAlton-0 at Belleville East-9 - Final
9-0
3:30 pmO'Fallon-9 at Collinsville-0 - Final
9-0
3:30 pmSt. Charles at Troy Buchanan
3:30 pmDuchesne at Fulton School at St. Albans
3:30 pmFort Zumwalt South at Francis Howell North
3:30 pmSt. Charles West at Francis Howell Central
4:00 pmCentralia, Illinois at Althoff
4:00 pmParkway North-0 at Marquette-9 - Final
9-0
4:00 pmParkway West at Mehlville
4:00 pmCivic Memorial-4 at Jerseyville-5 - Final
5-4
4:00 pmVisitation-9 at Nerinx Hall-0 - Final
9-0
4:00 pmIncarnate Word-7 at St. Dominic-2 - Final
7-2
4:00 pmLadue vs Webster Groves at Webster Groves Tennis Center
4:00 pmVilla Duchesne-0 at John Burroughs-9 - Final
9-0
4:00 pmCrossroads College Prep vs Whitfield at Cadet Park
4:00 pmSumner-1 vs Miller Career-8 at Sumner - Final
8-1
4:00 pmCleveland vs Metro at Sumner
4:00 pmMiller Career-1 vs Vashon-0 at Sumner - Final
1-0
4:00 pmLafayette at Parkway Central
4:00 pmCor Jesu vs Kirkwood at Kirkwood Park
4:00 pmWindsor (Imperial) at St. Pius X
4:15 pmClayton at MICDS
4:30 pmLutheran North at Lutheran South

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmVisitation-0 vs Eureka-2 at Oakville - Final
2-0
4:00 pmParkway West-2 vs Kirkwood-0 at Oakville - Final
2-0
5:00 pmWebster Groves-1 vs Marquette-1 at Oakville - Final
1-1
5:00 pmNorth Tech-0 vs Medicine and Bioscience-2 at McKinley - Final
2-0
5:00 pmSt. Dominic-2 vs Kirkwood-0 at Oakville - Final
2-0
5:00 pmRosati-Kain-0 vs Francis Howell-2 at Oakville - Final
2-0
5:00 pmDuBourg-2 at Brentwood-0 - Final
2-0
5:00 pmParkway West-1 vs Eureka-1 at Oakville - Final
1-1
5:30 pmMiller Career-0 at Cahokia-2 - Final
2-0
5:30 pmRitenour-0 at Hazelwood Central-2 - Final
2-0
5:30 pmPattonville-2 at Hazelwood West-0 - Final
2-0
5:30 pmWhitfield-2 at Clayton-0 - Final
2-0
6:00 pmVisitation-0 vs Parkway West-2 at Oakville - Final
2-0
6:00 pmTimberland-2 at Troy Buchanan-0 - Final
2-0
6:00 pmWebster Groves-1 vs Francis Howell-1 at Oakville - Final
1-1
6:00 pmDuchesne-2 at Trinity-0 - Final
2-0
6:00 pmSt. Dominic-0 vs Eureka-2 at Oakville - Final
2-0
6:00 pmRosati-Kain-0 vs Marquette-2 at Oakville - Final
2-0
6:30 pmMetro-East Lutheran-1 at Gibault-2 - Final
2-1
6:30 pmAffton-0 at Notre Dame-2 - Final
2-0
7:00 pmVisitation-1 vs Kirkwood-1 at Oakville - Final
1-1
7:00 pmParkway West-2 vs St. Dominic-0 at Oakville - Final
2-0
7:00 pmLift For Life-0 at Gateway STEM-2 - Final
2-0
7:00 pmRosati-Kain-0 vs Webster Groves-2 at Oakville - Final
2-0
7:00 pmMarquette-0 vs Francis Howell-2 at Oakville - Final
2-0
7:30 pmSeckman-0 at Farmington-2 - Final
2-0
8:00 pmKirkwood-0 vs Eureka-2 at Oakville - Final
2-0
8:00 pmVisitation-0 vs St. Dominic-2 at Oakville - Final
2-0


Most popular