Saturday - May 13, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
9:00 amValmeyer-2 at Waterloo-6 - Final
6-2
9:00 amCentralia, Illinois-2 at Freeburg-6 - Final
6-2
9:00 amColumbia-6 at Gibault-4 - Final
6-4
10:00 amBayless-3 vs Affton-2 at Bayless - Final
3-2
10:00 amSpringfield, Illinois-10 at Granite City-1 - Final
10-1
10:00 amHazelwood Central-0 at Francis Howell North-9 - Final
9-0
10:00 amGrandview-11 vs DuBourg-10 at Heine Meine - Final
11-10
10:00 amTroy Buchanan-21 at Jefferson City-1 - Final
21-1
11:00 amLutheran North-1 vs Duchesne-9 at BMAC - Final
9-1
11:00 amNormandy-20 vs Jennings-21 at Orchard Farm - Final
21-20
11:00 amLitchfield-3 at Father McGivney-12 - Final
12-3
11:00 amCarterville-0 vs Mascoutah-3 at Busch Stadium - Final
3-0
11:00 amMater Dei-3 at Breese Central-4 - Final
4-3
11:00 amCentralia, Illinois-0 at Freeburg-4 - Final
4-0
11:00 amMount Vernon, Illinois-0 at Belleville West-10 - Final
10-0
11:30 amGibault-17 vs Valmeyer-9 at Gibault - Final
17-9
11:30 amColumbia-15 at Waterloo-4 - Final
15-4
12:00 pmKingston-3 vs Jefferson-5 at West County (Leadwood) - Final
5-3
12:00 pmSalem-3 vs Cuba-1 at Owensville - Final
3-1
12:00 pmHazelwood Central at Francis Howell North
Rivalry
12:00 pmHerculaneum-3 vs Perryville-2 at Ste. Genevieve - Final
3-2
12:30 pmTroy Buchanan-3 at Jefferson City-1 - Final
3-1
1:00 pmMount Vernon, Illinois at Belleville West
Rivalry
1:00 pmTriad-7 vs Alton Marquette-0 at Gordon Moore Park - Final
7-0
2:00 pmWestminster-5 at Liberty (Wentzville)-6 - Final
6-5
2:15 pmArcadia Valley-12 vs Clearwater-10 at West County (Leadwood) - Final
12-10
2:30 pmOwensville-3 vs St. Clair-0 at Owensville - Final
3-0

Boys Track
TimeEventScore
9:00 amClass 3 District 3 Tournament
9:00 amClass 5 District 2 Tournament
Results
9:00 amClass 5 District 5 Tournament
Results
9:00 amClass 3 District 2 Tournament
9:00 amClass 4 District 3 Tournament
9:00 amClass 4 District 4 Tournament
9:00 amClass 4 District 2 Tournament
9:00 amClass 2 Sectional 1
Results
9:00 amClass 4 District 5 Tournament
9:00 amClass 4 District 1 Tournament
9:00 amClass 5 District 3 Tournament
Results
9:00 amClass 1 Sectional 1
9:00 amClass 5 District 1 Tournament

Boys Volleyball
TimeEventScore
10:00 amRitenour-0 at Francis Howell North-3 - Final
3-0
12:00 pmSt. Mary's-0 vs Parkway South-3 at Francis Howell North - Final
3-0
12:00 pmParkway West-1 at Francis Howell Central-3 - Final
3-1
12:00 pmCape Notre Dame-1 at Lutheran St. Charles-3 - Final
3-1
4:00 pmBelleville East-2 at Belleville West-0 - Final
2-0

Girls Soccer
TimeEventScore
9:00 amVashon-0 vs Clayton-1 at Gay Field - Forfeit
1-0
9:00 amRitenour-0 vs St. Joseph's-8 at Pattonville - Final
8-0
9:00 amO'Fallon Christian-1 vs Winfield-4 at Orchard Farm - Final
4-1
9:15 amMehlville-3 vs Oakville-4 at Jackson - Final
4-3
10:00 amMcCluer North-0 vs Rosati-Kain-1 at John Burroughs - Final
1-0
10:00 amGibault-0 at Murphysboro-2 - Final
2-0
10:00 amTimberland-1 at Liberty (Wentzville)-4 - Final
4-1
10:00 amSt. James-0 vs Whitfield-8 at Westminster - Final
8-0
10:00 amCamdenton-0 at Rolla-4 - Final
4-0
10:00 amTroy Buchanan-0 at Francis Howell Central-4 - Final
4-0
10:30 amHazelwood West-1 vs Kirkwood-9 at Pattonville - Final
9-1
11:00 amCape Notre Dame-2 vs Lindbergh-1 at Jackson - Final
2-1
11:00 amHolt-2 at Fort Zumwalt East-3 - Final
3-2
11:00 amSoldan-0 vs STEAM Academy at MS-Berkeley-6 at Clayton - Final
6-0
11:00 amWright City-0 vs St. Charles West-3 at Orchard Farm - Final
3-0
11:00 amHannibal-1 vs North Point-2 at Fort Zumwalt South - Final
2-1
11:00 amSikeston-0 vs St. Vincent-8 at Windsor (Imperial) - Final
8-0
12:00 pmMcCluer-0 vs MICDS-8 at John Burroughs - Final
8-0
12:00 pmFort Zumwalt West-0 vs St. Dominic-1 at Francis Howell Central - Final
1-0
12:00 pmValley Park-0 at Borgia-6 - Final
6-0
12:00 pmFort Zumwalt North-0 vs Francis Howell-3 at Liberty (Wentzville) - Final
3-0
12:00 pmPrincipia-0 vs St. Clair-3 at Westminster - Final
3-0
12:00 pmJefferson City-0 vs Washington-5 at Rolla - Final
5-0
12:30 pmHazelwood Central-0 vs Nerinx Hall-1 at Pattonville - Forfeit
1-0
12:45 pmPoplar Bluff-0 at Jackson-4 - Final
4-0
1:00 pmFestus-0 vs Cape Girardeau Central-1 at Windsor (Imperial) - Final
1-0
1:00 pmWarrenton-0 at Fort Zumwalt South-21 - Final
21-0
1:00 pmGateway STEM-0 vs St. Charles-1 at Clayton - Forfeit
1-0
1:00 pmMount Vernon, Illinois-0 at Anna-Jonesboro-5 - Final
5-0
1:00 pmMexico-0 at Orchard Farm-8 - Final
8-0
2:00 pmWarrensburg-0 vs Capital City-7 at Rolla - Final
7-0
2:00 pmBlair Oaks-0 at Westminster-8 - Final
8-0
2:00 pmDe Soto-1 vs DuBourg-3 at St. Pius X - Final
3-1
2:00 pmHazelwood East-0 vs Incarnate Word-1 at John Burroughs - Forfeit
1-0
2:30 pmSeckman-2 vs Fox-1 at Jackson - Final
2-1
3:00 pmJennings-0 vs University City-8 at Clayton - Final
8-0
3:00 pmFulton-0 vs Duchesne-8 at Orchard Farm - Final
8-0
3:30 pmNorth County-0 vs Perryville-8 at St. Pius X - Final
8-0
4:00 pmBolivar-0 vs Union-8 at Rolla - Final
8-0
4:00 pmOwensville-0 vs Sullivan-7 at Westminster - Final
7-0
6:30 pmFredericktown-4 vs Affton-1 at St. Pius X - Final
4-1
6:30 pmBayless-0 at St. Pius X-8 - Final
8-0
7:00 pmBeardstown-0 vs Pleasant Plains-5 at Virden North Mac - Final
5-0

Girls Track
TimeEventScore
9:00 amClass 3 District 2 Tournament
9:00 amClass 2 Sectional 1 Tournament
Results
9:00 amClass 4 District 4 Tournament
9:00 amClass 4 District 2 Tournament
9:00 amClass 5 District 3 Tournament
9:00 amClass 1 Sectional 1 Tournament
9:00 amClass 4 District 5 Tournament
9:00 amClass 4 District 1 Tournament
9:00 amClass 3 District 3 Tournament
9:00 amClass 5 District 2 Tournament
Results
9:00 amClass 5 District 1 Tournament
9:00 amClass 4 District 3 Tournament
9:00 amClass 5 District 5 Tournament
Results

Girls Water Polo
TimeEventScore
10:00 amLindbergh-2 vs Parkway North-8 at Pattonville - Final
8-2
1:00 pmMarquette-4 vs Ladue-6 at Pattonville - Final
6-4

Spring Softball
TimeEventScore
10:00 amFather McGivney-0 at Mater Dei-13 - Final
13-0
10:00 amHighland-9 at Centralia, Illinois-0 - Final
9-0
10:00 amO'Fallon at Quincy Notre Dame
Rivalry
10:00 amCarlinville-1 at Pleasant Hill, Illinois-2 - Final
2-1
10:00 amAlton Marquette-2 at Civic Memorial-12 - Final
12-2
11:00 amAuburn-0 at Gillespie-7 - Final
7-0

Water Polo
TimeEventScore
11:30 amLindbergh-12 vs Parkway West-17 at Pattonville - Final
17-12
2:30 pmSLUH-11 vs Parkway Central-19 at Pattonville - Final
19-11

+