Wednesday - May 3, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
4:15 pmTolton-5 at Lutheran St. Charles-6 - Final
6-5
4:15 pmParkway South-3 at Liberty (Wentzville)-6 - Final
6-3
4:15 pmFort Zumwalt North-3 at North Point-0 - Final
3-0
4:15 pmFrancis Howell Central-0 at Troy Buchanan-3 - Final
3-0
4:15 pmSt. Charles-13 at Hazelwood Central-7 - Final
13-7
4:15 pmLindbergh-2 at Kirkwood-8 - Final
8-2
4:15 pmMcCluer-15 at Jennings-25 - Final
25-15
4:15 pmFrancis Howell-1 at Fort Zumwalt West-6 - Final
6-1
4:15 pmTimberland-12 at Francis Howell North-3 - Final
12-3
4:15 pmSt. Charles West-6 at St. Dominic-7 - Final
7-6
4:15 pmFort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt South-13 - Final
13-0
4:30 pmDupo-1 vs Gillespie-16 at GCS Ballpark - Final
16-1
4:30 pmCentralia, Illinois-10 at Mount Vernon, Illinois-0 - Final
10-0
4:30 pmNorth County-8 vs Valle Catholic-4 at Park Hills Central - Final
8-4
4:30 pmPiasa Southwestern-19 at Greenfield, Illinois-4 - Final
19-4
4:30 pmBelleville East-1 at Breese Central-3 - Final
3-1
4:30 pmCarlinville at Virden North Mac
Rivalry
4:30 pmNew Athens-13 at Trico-10 - Final
13-10
4:30 pmCollinsville-8 at Freeburg-9 - Final
9-8
4:30 pmDe Smet-3 at Marquette-11 - Final
11-3
4:30 pmRoxana-3 at Granite City-6 - Final
6-3
4:30 pmWashington-8 at Holt-0 - Final
8-0
4:30 pmMascoutah-11 at Jerseyville-0 - Final
11-0
4:30 pmWestminster-11 vs Lutheran North-4 at Lutheran North - Final
11-4
4:30 pmHighland-0 at Triad-1 - Final
1-0
4:30 pmOkawville-0 at Nashville-10 - Final
10-0
4:30 pmWaterloo-15 at Civic Memorial-4 - Final
15-4
4:30 pmRed Bud-6 at Valmeyer-5 - Final
6-5
4:30 pmBelleville West-1 at Father McGivney-12 - Final
12-1
4:30 pmSt. Clair-18 vs Maplewood-RH-0 at Brentwood Park - Final
18-0
4:30 pmWebster Groves-7 at Festus-2 - Final
7-2
4:30 pmSummit-2 at Parkway West-0 - Final
2-0
4:30 pmEureka-2 at Lafayette-11 - Final
11-2
4:30 pmMehlville-2 at Chaminade-1 - Final
2-1
4:30 pmGibault-3 at Mater Dei-4 - Final
4-3
4:30 pmQuincy-0 vs O'Fallon-10 at Blazier Field - Final
10-0
4:30 pmDe Soto-2 at Cape Girardeau Central-3 - Final
3-2
4:30 pmMICDS-6 at Priory-1 - Final
6-1

Boys Lacrosse
TimeEventScore
5:00 pmEureka-2 at Chaminade-16 - Final
16-2
5:15 pmJohn Burroughs-4 at MICDS-11 - Final
11-4
7:00 pmSLUH-15 vs O'Fallon-6 at O'Fallon - Final
15-6
7:15 pmClayton-9 vs Seckman-10 at Seckman - Final
10-9
7:30 pmParkway West-11 at Webster Groves-6 - Final
11-6
8:00 pmVianney-16 at Parkway South-5 - Final
16-5

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amSuburban Conference Red Pool Tournament
Results
4:00 pmMICDS at Borgia

Boys Tennis
TimeEventScore
4:00 pmParkway South-0 at Marquette-9 - Final
9-0

Boys Track
TimeEventScore
2:30 pmGAC South Meet

Boys Volleyball
TimeEventScore
12:00 amCape Notre Dame-0 at St. Pius X-3 - Final
3-0
4:00 pmDuBourg at Bayless
Rivalry
5:30 pmDuchesne-3 at Westminster-1 - Final
3-1
5:30 pmAffton-2 at Parkway Central-3 - Final
3-2
5:30 pmO'Fallon-2 at Alton-0 - Final
2-0
5:30 pmBunker Hill-0 at Medicine and Bioscience-3 - Final
3-0
5:30 pmAlton Marquette-2 at Granite City-0 - Final
2-0
5:30 pmEureka-0 at Webster Groves-3 - Final
3-0
6:00 pmNorthwest Cedar Hill at St. Dominic
Rivalry
6:00 pmFort Zumwalt South-1 at St. Dominic-3 - Final
3-1
6:00 pmMetro-East Lutheran-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
6:00 pmAlthoff-2 at Father McGivney-0 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmVisitation-5 at St. Joseph's-17 - Final
17-5
4:15 pmParkway Central-2 at Kirkwood-16 - Final
16-2
4:15 pmFox-13 at Oakville-8 - Final
13-8
4:30 pmEureka-17 at Parkway West-5 - Final
17-5
4:30 pmCor Jesu-16 at Summit-10 - Final
16-10
4:30 pmLindbergh-10 at Northwest Cedar Hill-15 - Final
15-10
5:00 pmPattonville-0 at Parkway South-11 - Final
11-0

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmVilla Duchesne-3 at John Burroughs-3 - Final
3-3
4:00 pmHazelwood West-9 vs McCluer North-5 at Ritenour - Final
9-5
4:15 pmWestminster-6 at Lutheran St. Charles-0 - Final
6-0
4:15 pmParkway South-0 at Cor Jesu-7 - Final
7-0
4:15 pmMcCluer-4 at Lutheran North-1 - Final
4-1
4:30 pmRosati-Kain-0 at Kirkwood-8 - Final
8-0
4:30 pmBrentwood-1 at Metro-3 - Final
3-1
4:30 pmCrossroads College Prep-0 at Valley Park-2 - Final
2-0
5:00 pmDe Soto-0 vs St. Vincent-8 at St. Vincent - Final
8-0
5:00 pmTolton-2 at DuBourg-1 - Final
2-1
5:00 pmFather McGivney-2 at Gibault-3 - Final
3-2
5:00 pmMedicine and Bioscience-1 at Maplewood-RH-3 - Final
3-1
5:00 pmFestus-8 vs Hancock-0 at Heine Meine - Final
8-0
5:30 pmAffton-1 at Ritenour-0 - Final
1-0
5:35 pmTriad-10 at Jerseyville-0 - Final
10-0
5:45 pmSt. Pius X-1 vs Clayton-0 at John Burroughs - Final
1-0
6:00 pmBorgia-0 at Pacific-2 - Final
2-0
6:00 pmJackson-3 at Seckman-2 - Final
3-2
6:30 pmColumbia-2 at Freeburg-3 - Final
3-2
7:00 pmSt. Joseph's-5 at St. Dominic-2 - Final
5-2

Girls Track
TimeEventScore
1:00 pmCahokia Conference Championships-Mississippi Division
1:00 pmCahokia Conference Championships-Kaskaskia Division
1:00 pmCahokia Conference Championships-Illinois Division
2:30 pmGAC South Meet

Girls Water Polo
TimeEventScore
4:30 pmParkway West-15 at Pattonville-1 - Final
15-1

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 amMascoutah-6 vs Civic Memorial-4 at Bethalto Sports Complex - Final
6-4
4:30 pmCarlinville at Virden North Mac
Rivalry
4:30 pmFather McGivney-3 at Hillsboro, Illinois-4 - Final
4-3
4:30 pmWaterloo-4 at Highland-5 - Final
5-4
4:30 pmOkawville-5 at Nashville-11 - Final
11-5
4:30 pmWesclin-4 at Valmeyer-14 - Final
14-4
4:30 pmBelleville West-1 at Freeburg-11 - Final
11-1
4:30 pmGibault-0 at Mater Dei-12 - Final
12-0
4:30 pmDu Quoin-4 at Red Bud-12 - Final
12-4
4:30 pmStaunton-4 at Gillespie-11 - Final
11-4
4:30 pmAlton Marquette-0 at Greenville-10 - Final
10-0
4:30 pmTriad-5 at Jerseyville-6 - Final
6-5

Water Polo
TimeEventScore
4:15 pmCBC-8 vs Kirkwood-12 at Kirkwood - Final
12-8
4:30 pmLindbergh-18 at MICDS-4 - Final
18-4

+