Tuesday - May 2, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
11:30 amSt. Louis Patriots-0 vs Fairfax Hawks-3 at Lake Myrtle Sports Complex - Final
3-0
4:00 pmJennings-19 at Riverview Gardens-3 - Final
19-3
4:00 pmMcCluer North-7 at Hazelwood Central-8 - Final
8-7
4:00 pmJefferson-2 at St. Pius X-3 - Final
3-2
4:00 pmMarissa-11 at Steeleville-1 - Final
11-1
4:15 pmFrancis Howell North-3 at Timberland-10 - Final
10-3
4:15 pmFort Zumwalt West-9 at Francis Howell-4 - Final
9-4
4:15 pmHazelwood West-5 at Orchard Farm-2 - Final
5-2
4:15 pmPriory-1 at MICDS-8 - Final
8-1
4:15 pmTroy Buchanan-5 at Francis Howell Central-6 - Final
6-5
4:15 pmFort Zumwalt South-5 at Fort Zumwalt East-1 - Final
5-1
4:15 pmKirkwood-1 at Lindbergh-5 - Final
5-1
4:15 pmSullivan-3 at Warrenton-15 - Final
15-3
4:15 pmRitenour-1 at Mehlville-11 - Final
11-1
4:15 pmBrentwood-14 vs Crossroads College Prep-4 at Cool Papa Bell Field - Final
14-4
4:15 pmFox-21 at Affton-3 - Final
21-3
4:15 pmLutheran South-1 at John Burroughs-2 - Final
2-1
4:15 pmMcCluer-15 at Normandy-16 - Final
16-15
4:30 pmPattonville-12 at Parkway North-4 - Final
12-4
4:30 pmSalem, Illinois-13 vs Wood River-2 at Norris Dorsey Field - Final
13-2
4:30 pmO'Fallon-13 at Granite City-1 - Final
13-1
4:30 pmDe Smet-1 at Vianney-0 - Final
1-0
4:30 pmNew Athens-7 at Lebanon, Illinois-0 - Final
7-0
4:30 pmLutheran North-1 vs Westminster-13 at Westminster - Final
13-1
4:30 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-17 at Hazelwood East-7 - Final
17-7
4:30 pmGillespie-6 vs Pleasant Plains-4 at Lincoln Land Community College - Final
6-4
4:30 pmEdwardsville-16 at Belleville West-3 - Final
16-3
4:30 pmFather McGivney-19 at Metro-East Lutheran-2 - Final
19-2
4:30 pmValley Caledonia-1 vs Valle Catholic-8 at Alumni Field Ste. Gen. - Final
8-1
4:30 pmLafayette-5 at Eureka-8 - Final
8-5
4:30 pmRed Bud-13 at Carlyle-0 - Final
13-0
4:30 pmMarquette-3 at St. Dominic-4 - Final
4-3
4:30 pmRoxana-0 vs Columbia-13 at Eagleview Elementary - Final
13-0
4:30 pmPana-0 at Piasa Southwestern-1 - Final
1-0
4:30 pmHolt-1 at Washington-6 - Final
6-1
4:30 pmBreese Central-6 at Freeburg-11 - Final
11-6
4:30 pmWebster Groves-2 vs SLUH-3 at Sheridan Stadium - Final
3-2
4:30 pmCBC-8 vs Chaminade-0 at Chaminade - Final
8-0
4:30 pmWesclin-13 at Okawville-2 - Final
13-2
4:30 pmCahokia-0 vs Althoff-17 at Whitey Herzog Field - Final
17-0
4:30 pmBayless-27 at Maplewood-RH-17 - Final
27-17
4:30 pmUnion-16 at St. Clair-1 - Final
16-1
4:30 pmParkway Central-3 at Ladue-5 - Final
5-3
4:30 pmCrystal City-3 at Windsor (Imperial)-7 - Final
7-3
4:30 pmMount Vernon, Illinois-10 at Centralia, Illinois-2 - Final
10-2
4:30 pmDuBourg-9 at St. Mary's-11 - Final
11-9
4:30 pmAlton-0 at Collinsville-10 - Final
10-0
4:30 pmParkway West-1 at Summit-4 - Final
4-1
4:30 pmValmeyer-3 at Dupo-4 - Final
4-3
4:30 pmPrincipia-9 at Whitfield-5 - Final
9-5
4:30 pmAlton Marquette-15 at Carrollton, Illinois-0 - Final
15-0
4:30 pmBorgia-8 vs Hermann-6 at Hermann City Park - Final
8-6
5:00 pmValley Park-11 vs Hancock-0 at Heine Meine - Final
11-0
5:30 pmSt. Charles-2 vs Duchesne-3 at BMAC - Final
3-2
6:30 pmClayton-8 at University City-3 - Final
8-3
7:00 pmWebster Groves-3 vs SLUH-5 at Sheridan Stadium - Final
5-3

Boys Lacrosse
TimeEventScore
4:30 pmDe Smet-13 at Priory-6 - Final
13-6
6:00 pmLindbergh-9 at CBC-13 - Final
13-9
7:30 pmLadue-6 at Kirkwood-9 - Final
9-6

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amGAC Central Tournament
Results
8:00 amSuburban Conference Green Pool Tournament
8:00 amSuburban Conference Yellow Pool Tournament
Results
9:30 amGAC North Tournament
Results

Boys Tennis
TimeEventScore
3:45 pmCivic Memorial-3 at Granite City-6 - Final
6-3
4:00 pmMehlville at Summit
Rivalry
4:15 pmParkway Central-5 at Lafayette-4 - Final
5-4

Boys Track
TimeEventScore
9:00 amSuburban Conference Blue Pool Meet
2:00 pmSouth Central Conference Meet
Results
3:30 pmEMO Conference Meet

Boys Volleyball
TimeEventScore
12:00 amSaxony Lutheran-3 at Cape Notre Dame-0 - Final
3-0
4:30 pmBelleville West-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
4:30 pmMetro-East Lutheran at Gibault
Rivalry
5:00 pmFort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt West-3 - Final
3-0
5:00 pmFort Zumwalt North-1 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-1
5:15 pmLutheran St. Charles-3 at Bayless-0 - Final
3-0
5:30 pmWhitfield-3 at Lutheran South-0 - Final
3-0
5:30 pmMedicine and Bioscience-3 at Clayton-1 - Final
3-1
5:30 pmSummit-1 at Parkway West-3 - Final
3-1
5:30 pmVianney-3 at Chaminade-0 - Final
3-0
5:30 pmFrancis Howell North-3 at Francis Howell-0 - Final
3-0
5:30 pmKirkwood-3 at Ritenour-0 - Final
3-0
5:30 pmLadue-0 at Westminster-3 - Final
3-0
5:30 pmFox-3 at Hazelwood West-2 - Final
3-2
5:30 pmMehlville-3 at Seckman-0 - Final
3-0
5:30 pmParkway South-2 at Lafayette-3 - Final
3-2
5:30 pmEureka-2 at Lindbergh-3 - Final
3-2
5:30 pmCBC-1 at SLUH-3 - Final
3-1
5:30 pmPattonville-3 at Parkway North-1 - Final
3-1
5:30 pmWebster Groves-1 at Marquette-3 - Final
3-1
5:45 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Oakville-3 - Final
3-0
6:00 pmEdwardsville-0 at Althoff-2 - Final
2-0
6:00 pmCollinsville-0 at Belleville East-2 - Final
2-0

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmJohn Burroughs-15 at Westminster-3 - Final
15-3
4:30 pmRosati-Kain-3 at St. Dominic-22 - Final
22-3
5:00 pmParkway North-10 vs Fort Zumwalt United-16 at Dames Park - Final
16-10
5:30 pmBelleville West-1 vs Wentzville-22 at Heartland Park - Final
22-1
5:30 pmFrancis Howell-8 at Marquette-14 - Final
14-8
5:30 pmVilla Duchesne-11 at Lafayette-22 - Final
22-11
7:00 pmWebster Groves-4 at Ladue-12 - Final
12-4

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmBayless-1 at Brentwood-6 - Final
6-1
4:00 pmWashington-0 at Fort Zumwalt North-4 - Final
4-0
4:00 pmVisitation-0 at Nerinx Hall-4 - Final
4-0
4:00 pmValley Park-0 at Maplewood-RH-4 - Final
4-0
4:00 pmCor Jesu-2 at Ursuline-4 - Final
4-2
4:00 pmHazelwood Central-0 at Ritenour-3 - Final
3-0
4:00 pmSummit-3 at Notre Dame-0 - Final
3-0
4:00 pmHazelwood West-7 vs University City-0 at Ritenour - Final
7-0
4:15 pmWhitfield-7 at Principia-1 - Final
7-1
4:15 pmOrchard Farm-2 at Winfield-0 - Final
2-0
4:15 pmJerseyville-2 at Highland-3 - Final
3-2
4:30 pmHancock vs Crossroads College Prep at Forest Park
Rivalry
4:30 pmBreese Central-1 at Hillsboro, Illinois-0 - Final
1-0
4:30 pmBelleville West-2 at Father McGivney-0 - Final
2-0
4:30 pmParkway West-1 at Pattonville-2 - Final
2-1
4:30 pmWright City-0 vs St. Louis Patriots-4 at BMAC - Final
4-0
5:00 pmDuBourg-3 at Lutheran South-0 - Final
3-0
5:00 pmHillsboro-4 at De Soto-0 - Final
4-0
5:00 pmLitchfield-9 at Wood River-0 - Final
9-0
5:00 pmLindbergh-2 at Pacific-3 - Final
3-2
5:00 pmFestus-4 at Fredericktown-0 - Final
4-0
5:00 pmPerryville-1 at Cape Notre Dame-2 - Final
2-1
5:00 pmSt. Clair-6 at Owensville-0 - Final
6-0
5:00 pmChatham Glenwood-3 at Alton-0 - Final
3-0
5:00 pmFreeburg-6 vs Roxana-0 at Roxana - Final
6-0
5:00 pmSalem, Illinois-0 at Columbia-13 - Final
13-0
5:30 pmFrancis Howell North-1 at Fort Zumwalt West-3 - Final
3-1
5:30 pmCivic Memorial-0 at Triad-6 - Final
6-0
5:45 pmMascoutah-2 at Waterloo-1 - Final
2-1
5:45 pmParkway Central-0 vs Webster Groves-3 at Webster Groves - Final
3-0
6:00 pmLafayette-1 at Eureka-0 - Final
1-0
6:00 pmFrancis Howell-8 at Troy Buchanan-0 - Final
8-0
6:00 pmFrancis Howell Central-1 at Timberland-0 - Final
1-0
6:00 pmLadue-1 at Parkway South-0 - Final
1-0
6:00 pmMehlville-0 at Fox-3 - Final
3-0
6:30 pmMater Dei-0 at Althoff-6 - Final
6-0
6:30 pmAlton Marquette-2 vs Granite City-2 at Granite City - Final
2-2
6:30 pmHolt-5 at Fort Zumwalt South-6 - Final
6-5
6:30 pmDuchesne-5 at Lutheran St. Charles-0 - Final
5-0
6:30 pmSt. Charles-4 at Warrenton-0 - Final
4-0
6:45 pmLiberty (Wentzville)-6 at Fort Zumwalt East-1 - Final
6-1
6:45 pmMarquette-2 at Union-1 - Final
2-1
7:00 pmO'Fallon-4 at Oakville-1 - Final
4-1
7:00 pmNorth Point-6 at St. Charles West-0 - Final
6-0

Girls Track
TimeEventScore
9:00 amSuburban Conference Blue Pool Meet
2:00 pmSouth Central Conference Meet
Results
3:30 pmEMO Conference Meet

Girls Water Polo
TimeEventScore
6:30 pmParkway North-12 at Lafayette-6 - Final
12-6

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 amGreenville-7 at Metro-East Lutheran-0 - Final
7-0
4:30 pmRed Bud-9 at Carlyle-7 - Final
9-7
4:30 pmRoxana-12 vs Columbia-13 at Eagleview Elementary - Final
13-12
4:30 pmSalem, Illinois-24 vs Wood River-3 at Leroy Emerick Field - Final
24-3
4:30 pmBreese Central-0 at Freeburg-10 - Final
10-0
4:30 pmWesclin-15 at Okawville-11 - Final
15-11
4:30 pmBelleville West-2 at Edwardsville-10 - Final
10-2
4:30 pmAlton-5 at Collinsville-0 - Final
5-0
4:30 pmWinchester West Central-3 at Hardin Calhoun-13 - Final
13-3
4:30 pmValmeyer-10 at Dupo-6 - Final
10-6
4:30 pmBelleville East-20 at Granite City-0 - Final
20-0
4:30 pmMarissa at Steeleville
Rivalry
4:30 pmO'Fallon-15 at East St. Louis-0 - Final
15-0
4:30 pmNew Athens-15 at Lebanon, Illinois-0 - Final
15-0
5:30 pmEast St. Louis-1 at O'Fallon-17 - Final
17-1

Water Polo
TimeEventScore
12:00 amLadue at Parkway Central
Rivalry
5:30 pmDe Smet-11 at Lafayette-9 - Final
11-9
5:30 pmLadue-10 at Parkway Central-23 - Final
23-10

+