Thursday - May 4, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
12:00 amJerseyville-1 vs Cape Notre Dame-0 at Busch Stadium - Final
1-0
12:00 amBourbon-1 at Crystal City-4 - Final
4-1
12:00 amDuBourg-16 at Grandview-7 - Final
16-7
8:00 amNashville Monarchs-1 vs St. Louis Patriots-4 at Lake Myrtle Sports Complex - Final
4-1
2:00 pmSullivan-18 vs Cuba-2 at Salem - Final
18-2
4:00 pmUnion-2 at Borgia-12 - Final
12-2
4:00 pmAlton Marquette-1 at Gillespie-3 - Final
3-1
4:15 pmMontgomery County-1 at Winfield-6 - Final
6-1
4:15 pmAffton-4 at Fox-8 - Final
8-4
4:15 pmHazelwood East-9 at McCluer-4 - Final
9-4
4:15 pmParkway Central-6 at Seckman-7 - Final
7-6
4:15 pmMarquette-3 at Fort Zumwalt West-4 - Final
4-3
4:15 pmDuchesne-5 at Valley Park-9 - Final
9-5
4:15 pmMehlville-12 at Ritenour-0 - Final
12-0
4:15 pmSLUH-4 at Parkway West-1 - Final
4-1
4:15 pmChristian Fellowship-3 at Orchard Farm-9 - Final
9-3
4:15 pmParkway North-8 at Pattonville-4 - Final
8-4
4:15 pmMcCluer North-3 at Normandy-11 - Final
11-3
4:15 pmHazelwood West-1 at Oakville-6 - Final
6-1
4:30 pmLebanon, Illinois-2 at Valmeyer-5 - Final
5-2
4:30 pmDupo-5 at Steeleville-6 - Final
6-5
4:30 pmLutheran South-2 at Summit-3 - Final
3-2
4:30 pmChaminade-4 vs CBC-14 at Cadet Park - Final
14-4
4:30 pmCarlinville at Carrollton, Illinois
Rivalry
4:30 pmHillsboro-7 at Windsor (Imperial)-3 - Final
7-3
4:30 pmFreeburg-7 vs Columbia-1 at Eagleview Elementary - Final
7-1
4:30 pmBelleville West-1 vs Edwardsville-12 at Tom Pile Field - Final
12-1
4:30 pmSalem-3 vs Sullivan-10 at Salem - Final
10-3
4:30 pmNew Athens-6 at Marissa-2 - Final
6-2
4:30 pmJackson-6 at Triad-2 - Final
6-2
4:30 pmOkawville-0 at Carlyle-6 - Final
6-0
4:30 pmLafayette-12 at Timberland-1 - Final
12-1
4:30 pmPiasa Southwestern-13 at White Hall North Greene-0 - Final
13-0
4:30 pmCollinsville-1 at Alton-2 - Final
2-1
4:30 pmVianney-14 at De Smet-10 - Final
14-10
4:30 pmWood River-1 at Breese Central-3 - Final
3-1
4:30 pmMater Dei-18 at Metro-East Lutheran-3 - Final
18-3
4:30 pmNorthwest Cedar Hill-3 at Ladue-0 - Final
3-0
4:30 pmSparta-9 at Red Bud-0 - Final
9-0
4:30 pmNashville-12 at Gibault-5 - Final
12-5
4:30 pmWellsville-3 at Wright City-13 - Final
13-3
4:30 pmHerculaneum-5 at Perryville-6 - Final
6-5
4:30 pmWarrenton-12 at Bowling Green-8 - Final
12-8
4:30 pmSalem, Illinois-15 at Roxana-3 - Final
15-3
4:30 pmAlthoff-27 at Cahokia-1 - Final
27-1
4:30 pmChester-0 at Wesclin-10 - Final
10-0
4:30 pmFestus-13 at De Soto-2 - Final
13-2
4:30 pmHermann-17 at New Haven-0 - Final
17-0
6:00 pmChr. Ac. of Greater St. Louis-11 vs Rivers of Life Christian-3 at Pacific Youth Association - Final
11-3
6:30 pmUniversity City-4 at Clayton-3 - Final
4-3

Boys Lacrosse
TimeEventScore
7:15 pmHolt-5 vs Francis Howell-18 at Dames Park - Final
18-5
7:30 pmSummit-3 at Kirkwood-8 - Final
8-3
7:45 pmPriory-6 at Lafayette-11 - Final
11-6

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amClass 5 District 1 Tournament
Results
4:00 pmMICDS vs Priory at Country Club of St. Albans

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmAlton Marquette at Alton
Rivalry
4:15 pmLutheran North-5 at Granite City-4 - Final
5-4

Boys Track
TimeEventScore
3:00 pmGAC North Meet
Results
3:30 pmGAC Central Meet
Results
4:30 pmMacoupin County Meet

Boys Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmO'Fallon-1 at SLUH-3 - Final
3-1
5:00 pmFort Zumwalt South-3 at Fort Zumwalt West-1 - Final
3-1
5:30 pmFort Zumwalt North-3 at Francis Howell-0 - Final
3-0
5:30 pmKirkwood-3 at Affton-0 - Final
3-0
5:30 pmRitenour-0 at Pattonville-3 - Final
3-0
5:30 pmFort Zumwalt East-0 at Francis Howell Central-3 - Final
3-0
5:30 pmOakville-3 at Seckman-0 - Final
3-0
5:30 pmVianney-0 at De Smet-3 - Final
3-0
5:30 pmLafayette-3 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
3-0
5:30 pmMedicine and Bioscience-0 at St. Mary's-3 - Final
3-0
5:30 pmHazelwood West at Parkway West
Rivalry
5:30 pmParkway Central-3 at Summit-1 - Final
3-1
5:30 pmCBC-3 at Chaminade-2 - Final
3-2
6:00 pmEdwardsville-1 at Alton-2 - Final
2-1
6:00 pmBelleville West-2 at Collinsville-1 - Final
2-1
6:00 pmFather McGivney-2 at Gibault-0 - Final
2-0
6:00 pmBorgia-3 at Clayton-0 - Final
3-0
6:30 pmMehlville-1 at Marquette-3 - Final
3-1
7:00 pmLindbergh-3 at Parkway South-2 - Final
3-2

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmRosati-Kain-4 at Parkway North-10 - Final
10-4
4:15 pmFort Zumwalt United-12 vs Notre Dame-11 at Notre Dame - Final
12-11
4:15 pmSt. Dominic-19 at Whitfield-1 - Final
19-1
5:30 pmUrsuline-9 at Nerinx Hall-15 - Final
15-9
5:30 pmMICDS-10 at Lafayette-12 - Final
12-10
5:30 pmO'Fallon-3 at Marquette-15 - Final
15-3
5:30 pmPattonville-2 vs Francis Howell-13 at Francis Howell - Final
13-2
5:45 pmEureka-9 at John Burroughs-10 - Final
10-9

Girls Soccer
TimeEventScore
3:45 pmFrancis Howell-7 vs Francis Howell North-0 at Lou Fusz Soccer Park - Final
7-0
4:00 pmUniversity City-2 at Ritenour-0 - Final
2-0
4:00 pmAffton-1 at Hazelwood West-2 - Final
2-1
4:00 pmSt. Pius X-0 at John Burroughs-5 - Final
5-0
4:00 pmGateway Science Academy-1 at Maplewood-RH-6 - Final
6-1
4:15 pmSTEAM Academy at MS-Berkeley-8 at Hazelwood East-0 - Final
8-0
4:15 pmPrincipia-2 at Lutheran South-5 - Final
5-2
4:30 pmGibault-2 at Breese Central-0 - Final
2-0
4:30 pmWood River-0 at Gillespie-12 - Final
12-0
4:30 pmNerinx Hall-3 at MICDS-0 - Final
3-0
5:00 pmKirkwood-0 vs Lindbergh-1 at Lindbergh - Final
1-0
5:00 pmBayless-0 at De Soto-3 - Final
3-0
5:00 pmRoxana-5 at Pinckneyville-2 - Final
5-2
5:00 pmHillsboro-0 at Perryville-7 - Final
7-0
5:00 pmSt. Charles West-0 at Fort Zumwalt North-1 - Forfeit
1-0
5:00 pmPleasant Plains at Carlinville
Rivalry
5:00 pmWinfield-1 at Fatima-0 - Final
1-0
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Parkway North-0 - Final
2-0
5:30 pmCivic Memorial-3 at Mascoutah-1 - Final
3-1
5:30 pmHazelwood Central-0 vs McCluer North-7 at Ritenour - Final
7-0
5:45 pmHighland-0 at Waterloo-10 - Final
10-0
5:45 pmSt. Charles-0 at Orchard Farm-2 - Final
2-0
5:45 pmVilla Duchesne-1 vs Clayton-3 at John Burroughs - Final
3-1
6:00 pmMehlville-1 at Parkway Central-2 - Final
2-1
6:00 pmTroy Buchanan-0 at Timberland-2 - Final
2-0
6:00 pmParkway West-0 at Marquette-2 - Final
2-0
6:00 pmIncarnate Word-1 vs Granite City-5 at Granite City - Final
5-1
6:00 pmBorgia-1 at Duchesne-7 - Final
7-1
6:00 pmSt. Vincent at Murphysboro
Rivalry
6:00 pmFrancis Howell Central-0 at St. Dominic-2 - Final
2-0
6:00 pmOakville-4 at Summit-1 - Final
4-1
6:00 pmPattonville-1 at Seckman-4 - Final
4-1
6:00 pmSt. Louis Patriots-6 at O'Fallon Christian-0 - Final
6-0
6:30 pmBelleville East-0 at O'Fallon-4 - Final
4-0
6:30 pmEdwardsville-2 at Belleville West-1 - Final
2-1
6:30 pmAlton-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
6:45 pmNorth Point-3 at Fort Zumwalt East-2 - Final
3-2
6:45 pmFort Zumwalt South-3 at Washington-1 - Final
3-1
6:45 pmHolt-0 at Liberty (Wentzville)-7 - Final
7-0
7:00 pmFox-1 at Ladue-0 - Final
1-0

Girls Track
TimeEventScore
3:00 pmGAC North Meet
Results
3:30 pmGAC Central Meet
Results
4:30 pmMacoupin County Meet

Girls Water Polo
TimeEventScore
5:30 pmParkway West-9 at Pattonville-3 - Final
9-3

Spring Softball
TimeEventScore
6:00 pmMater Dei-6 at Pinckneyville-7 - Final
7-6
4:30 amStaunton-2 vs Civic Memorial-1 at Bethalto Sports Complex - Final
2-1
4:30 amMetro-East Lutheran-3 at Bunker Hill-6 - Final
6-3
4:30 pmCarlinville at Carrollton, Illinois
Rivalry
4:30 pmFreeburg-4 vs Columbia-2 at Eagleview Elementary - Final
4-2
4:30 pmNew Athens-8 at Marissa-9 - Final
9-8
4:30 pmEdwardsville-5 at Alton-0 - Final
5-0
4:30 pmWood River-0 at Breese Central-4 - Final
4-0
4:30 pmCollinsville-21 at East St. Louis-1 - Final
21-1
4:30 pmSparta-1 at Red Bud-10 - Final
10-1
4:30 pmGillespie-16 at Sacred Heart-Griffin-0 - Final
16-0
4:30 pmSalem, Illinois-5 at Roxana-3 - Final
5-3
4:30 pmChester vs Wesclin at Trenton City Park
Rivalry
4:30 pmO'Fallon-2 at Belleville East-8 - Final
8-2
4:30 pmGibault-8 at Althoff-1 - Final
8-1
4:30 pmDupo-10 at Steeleville-9 - Final
10-9

Water Polo
TimeEventScore
4:00 pmUniversity City-11 at John Burroughs-6 - Final
11-6
4:00 pmMarquette-17 at Pattonville-4 - Final
17-4
4:30 pmSummit-16 at Clayton-0 - Final
16-0
5:15 pmEureka-6 vs Parkway South-15 at John Burroughs - Final
15-6

+