Thursday - January 26, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
4:00 pmTroy Buchanan-79 vs Springfield Central-73 at Nixa - Final
79-73
4:00 pmSt. Pius X-17 vs Windsor (Imperial)-66 at Herculaneum - Final
66-17
4:00 pmHazelwood Central-57 vs Hazelwood West-44 at Parkway West - Final
57-44
5:30 pmLiberty (Wentzville)-42 vs Parkway Central-38 at Parkway West - Final
42-38
5:30 pmVan-Far-39 vs Elsberry-60 at Bowling Green - Final
60-39
5:30 pmRiverview Gardens-51 at Hazelwood East-63 - Final
63-51
5:30 pmLogan-Rogersville-65 vs Cape Notre Dame-56 at Nixa - Final
65-56
5:30 pmSummit-49 vs Lutheran South-47 at Union - Final
49-47
5:30 pmSt. Louis Patriots-74 vs Hancock-51 at Herculaneum - Final
74-51
5:30 pmLouisiana-80 vs Silex-42 at Bowling Green - Final
80-42
6:00 pmSumner-36 at Confluence-103 - Final
103-36
6:00 pmMedicine and Bioscience-27 at Crossroads College Prep-53 - Final
53-27
6:00 pmSt. James-67 at Hermann-73 - Final
73-67
6:00 pmSt. Clair-49 vs Wright City-27 at Hermann - Final
49-27

Boys Basketball
TimeEventScore
6:15 pmChrisman at Woodlawn
Rivalry

Boys Basketball
TimeEventScore
6:30 pmFort Zumwalt West-50 at St. Charles-45 - Final
50-45
6:30 pmCrystal City-39 vs West County (Leadwood)-67 at West County (Leadwood) - Final
67-39
6:30 pmFort Zumwalt South-75 at Fort Zumwalt East-42 - Final
75-42
6:50 pmWinfield-64 at Bowling Green-41 - Final
64-41
6:50 pmNorth Callaway-52 vs Clopton-61 at Bowling Green - Final
61-52
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-46 at Herculaneum-42 - Final
46-42
7:00 pmMarquette-56 at Nixa-70 - Final
70-56
7:00 pmLafayette-45 vs Kirkwood-55 at Parkway West - Final
55-45
7:00 pmOwensville-61 at Capital City-76 - Final
76-61
7:00 pmPrincipia-44 at North Point-29 - Final
44-29
7:00 pmSeckman-56 vs Blue Knights-66 at Union - Final
66-56
7:30 pmMaryville Christian-63 at Valmeyer-69 - Final
69-63
7:30 pmCalifornia-45 vs Montgomery County-67 at Hermann - Final
67-45
7:30 pmArcadia Valley-49 at North County-77 - Final
77-49
7:30 pmGranite City-57 at Belleville East-65 - Final
65-57
8:00 pmGateway STEM-27 at Fox-59 - Final
59-27
8:30 pmDe Smet-47 at Parkway West-44 - Final
47-44
8:30 pmSpringfield Hillcrest-48 vs New Madrid County Central-62 at Nixa - Final
62-48

Girls Basketball
TimeEventScore
4:00 pmKirkwood-51 vs Maplewood-RH-25 at Lindbergh - Final
51-25
4:00 pmTolton-54 vs Richland-49 at Russellville
Rivalry
4:00 pmUrsuline-50 vs Waynesville-45 at Washington - Final
50-45
4:30 pmEldon-73 vs Lee's Summit West-84 at Lebanon - Final
84-73
4:30 pmMcKinley at Soldan
Rivalry
4:30 pmMedicine and Bioscience at Crossroads College Prep
Rivalry
5:00 pmGranite City-38 vs Greenfield, Illinois-43 at Carrollton, Illinois - Final
43-38
5:00 pmNerinx Hall-57 vs Whitfield-53 at Nerinx Hall - Final
57-53
5:25 pmFrancis Howell-32 at Lindbergh-61 - Final
61-32
5:30 pmCape Girardeau Central-31 vs Freeburg-63 at Hillsboro - Final
63-31
5:30 pmBourbon-20 at Grandview-43 - Final
43-20
5:30 pmNorth Point-51 at Principia-30 - Final
51-30
5:30 pmPerryville-39 at Saxony Lutheran-37 - Final
39-37
5:30 pmKIPP St. Louis-21 at Miller Career-75 - Final
75-21
5:30 pmJennings-10 at Hazelwood Central-63 - Final
63-10
5:30 pmCor Jesu-59 at Villa Duchesne-21 - Final
59-21
6:00 pmLebanon, Illinois-28 at Dupo-54 - Final
54-28
6:00 pmRoxana-19 at Breese Central-53 - Final
53-19
6:00 pmMarion-61 at Mounds Meridian-29 - Final
61-29
6:00 pmMater Dei-44 at Centralia, Illinois-22 - Final
44-22
6:00 pmMarissa-38 at Valmeyer-27 - Final
38-27
6:00 pmStaunton-53 at Piasa Southwestern-13 - Final
53-13
6:00 pmGillespie-39 at Hillsboro, Illinois-71 - Final
71-39
6:00 pmNew Athens-49 at Steeleville-37 - Final
49-37
6:00 pmFredericktown-52 at Park Hills Central-47 - Final
52-47
6:00 pmWarrensburg-37 vs Carl Junction-94 at Lebanon - Final
94-37
6:00 pmGibault at Bunker Hill
Rivalry
6:00 pmVirden North Mac-45 at Vandalia-64 - Final
64-45
6:15 pmCarbondale-19 at Vienna, Illinois-49 - Final
49-19
6:30 pmNokomis-40 vs Father McGivney-58 at Carrollton, Illinois - Final
58-40
6:50 pmJackson-36 vs MICDS-25 at Lindbergh - Final
36-25
7:00 pmSt. Pius X-61 at St. Paul Lutheran (Farmington)-26 - Final
61-26
7:00 pmSalem-61 at Sullivan-43 - Final
61-43
7:00 pmBorgia-41 at Duchesne-39 - Final
41-39
7:00 pmMehlville-60 at Parkway Central-62 - Final
62-60
7:00 pmHerculaneum-51 vs Seckman-45 at Hillsboro - Final
51-45
7:00 pmParkway West-46 at Visitation-64 - Final
64-46
7:00 pmRosati-Kain-11 at Lutheran St. Charles-76 - Final
76-11
7:00 pmAffton-20 at Windsor (Imperial)-32 - Final
32-20
7:00 pmGreenville-65 at Carlinville-45 - Final
65-45
7:00 pmFestus-42 at De Soto-25 - Final
42-25
7:15 pmPana-45 at Litchfield-29 - Final
45-29
7:15 pmSparta-36 at Carlyle-66 - Final
66-36
7:15 pmDuBourg-16 at Notre Dame-61 - Final
61-16
7:15 pmCivic Memorial-40 at Triad-39 - Final
40-39
7:30 pmRed Bud-29 at Wesclin-43 - Final
43-29
7:30 pmChester-27 at Okawville-61 - Final
61-27
7:30 pmSt. Charles-41 at Lebanon-72 - Final
72-41
7:30 pmSalem, Illinois-34 at Columbia-62 - Final
62-34
7:30 pmAlton-38 at O'Fallon-51 - Final
51-38
7:30 pmEast St. Louis-49 at Collinsville-43 - Final
49-43
7:30 pmMount Vernon, Illinois-73 at Althoff-35 - Final
73-35
7:30 pmBelleville East-31 at Edwardsville-45 - Final
45-31
7:45 pmWest Frankfort at Murphysboro
Rivalry
8:00 pmGateway Legacy Christian-57 vs West Central-40 at Carrollton, Illinois - Final
57-40
8:15 pmMarquette-66 vs Helias-58 at Lindbergh - Final
66-58
9:00 pmJoplin-23 vs Troy Buchanan-52 at Lebanon - Final
52-23

Girls Swimming
TimeEventScore
4:00 pmClayton at Parkway Central
4:15 pmWashington at Affton
4:15 pmParkway North vs Webster Groves at Webster University

Girls Wrestling
TimeEventScore
5:30 pmOwensville at Osage
6:00 pmLiberty (Wentzville) at Fort Zumwalt East

Hockey
TimeEventScore
9:00 amCivic Memorial-1 vs Belleville Township-3 at McKendree Metro Rec Plex - Final
3-1
6:30 pmKirkwood-2 vs Francis Howell-0 at Queeny Recreational Complex - Final
2-0
7:00 pmParkway South-5 vs Oakville-1 at South County Rink - Final
5-1
8:15 pmLafayette-5 vs Fort Zumwalt West-1 at Queeny Recreational Complex - Final
5-1
8:30 pmDe Smet-8 vs Edwardsville-3 at RP Lumber Center - Final
8-3
8:45 pmFox-6 vs Summit-6 at Affton Rink - Final
6-6

Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmClayton Quad
5:00 pmJerseyville and Wood River at Litchfield
5:00 pmEureka at Lafayette
5:30 pmOwensville at Osage
6:00 pmAlton-24 at Roxana-42 - Final
42-24
6:00 pmLiberty (Wentzville) at Fort Zumwalt East
6:00 pmKirkwood-47 at Parkway West-26 - Final
47-26

+