Saturday - March 4, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Lacrosse
TimeEventScore
12:00 amOlathe-12 at John Burroughs-15 - Final
15-12
10:00 amKirkwood-2 at Pope John Paul II, Tenn.-9 - Final
9-2
1:00 pmLindbergh-3 vs Louisville Trinity-19 at Louisville Trinity - Final
19-3
3:00 pmKirkwood-2 at Brentwood, Tenn.-19 - Final
19-2

Girls Basketball
TimeEventScore
11:00 amParkway North-35 vs Whitfield-41 at Parkway North - Final
41-35
11:00 amTimberland-36 vs Francis Howell Central-33 at Francis Howell - Final
36-33
11:00 amChristopher-35 vs Okawville-56 at Redbird Arena - Final
56-35
12:00 pmClayton-42 vs John Burroughs-69 at Webster Groves - Final
69-42
12:00 pmNew Haven-50 vs East Carter-40 at Farmington Civic Center - Final
50-40
12:00 pmMarquette-26 vs Incarnate Word-105 at Hazelwood West - Final
105-26
12:00 pmKirkwood-26 at Eureka-67 - Final
67-26
12:00 pmLift for Life-59 vs Ursuline-51 at Lift for Life - Final
59-51
12:00 pmLindbergh-28 vs Jackson-47 at Fox - Final
47-28
12:30 pmMcCluer North-43 vs Parkway Central-47 at Parkway North - Final
47-43
12:30 pmFort Zumwalt West-27 vs Troy Buchanan-32 at Francis Howell - Final
32-27
12:45 pmMater Dei-62 vs Byron-46 at Redbird Arena - Final
62-46
1:00 pmWestminster-61 vs Visitation-66 at Orchard Farm - Final
66-61
1:00 pmLutheran North-14 at MICDS-33 - Final
33-14
1:30 pmSt. Joseph's-61 vs Pattonville-50 at Hazelwood West - Final
61-50
1:30 pmLebanon-47 vs Parkway South-54 at Eureka - Final
54-47
1:30 pmOakville-37 vs Cor Jesu-42 at Fox - Final
42-37
1:30 pmNerinx Hall-52 vs Lutheran South-50 at Webster Groves - Final
52-50
1:45 pmSt. Joseph LeBlond-55 vs Miller-39 at Missouri Western State - Final
55-39
1:45 pmFordland-39 vs Norwood-47 at University of Central Missouri - Final
47-39
1:45 pmWest County (Leadwood)-40 vs Portageville-21 at Farmington Civic Center - Final
40-21
2:00 pmCardinal Ritter-50 vs Vashon-62 at Cardinal Ritter - Final
62-50
2:00 pmSaxony Lutheran-31 vs Doniphan-58 at Dexter - Final
58-31
2:00 pmWashington-36 vs Helias-60 at Washington - Final
60-36
2:00 pmSt. Dominic-21 vs Lutheran St. Charles-42 at Fort Zumwalt South - Final
42-21
2:45 pmTipton-64 vs Northeast Cairo-29 at Moberly Area CC - Final
64-29
3:00 pmSalem-49 at St. James-57 - Final
57-49
3:00 pmFatima-52 vs Eldon-42 at Blair Oaks - Final
52-42
3:30 pmSouth Harrison-34 vs El Dorado Springs-63 at Missouri Western State - Final
63-34
3:30 pmFair Grove-39 vs Mansfield-37 at University of Central Missouri - Final
39-37
3:30 pmFort Zumwalt East-42 at Fort Zumwalt South-50 - Final
50-42
4:00 pmUnion-38 vs Jefferson City-50 at Washington - Final
50-38
4:30 pmSkyline-57 vs South Shelby-48 at Moberly Area CC - Final
57-48
5:00 pmHillsboro-41 at Farmington-59 - Final
59-41
6:00 pmPotosi-24 vs Park Hills Central-62 at Ste. Genevieve - Final
62-24
6:30 pmCape Girardeau Central-42 vs Cape Notre Dame-62 at Farmington - Final
62-42
7:15 pmLisle Benet Academy-57 vs O'Fallon-62 at Redbird Arena - Final
62-57

+