Monday - March 27, 2023
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Baseball
TimeEventScore
6:00 pmBayless-4 at Jefferson-3 - Final
4-3
2:00 pmSikeston-1 at Francis Howell-16 - Final
16-1
4:00 pmHazelwood East-7 at McCluer North-8 - Final
8-7
4:00 pmSaxony Lutheran-6 at St. Pius X-1 - Final
6-1
4:15 pmVianney-13 at Francis Howell Central-9 - Final
13-9
4:15 pmHolt-2 at Fort Zumwalt West-12 - Final
12-2
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-11 vs Parkway North-0 at Parkway North - Final
11-0
4:15 pmFox-0 at Seckman-15 - Final
15-0
4:15 pmHazelwood West-2 at Liberty (Wentzville)-8 - Final
8-2
4:30 pmCivic Memorial-10 at Alton-0 - Final
10-0
4:30 pmGranite City-3 at Belleville East-9 - Final
9-3
4:30 pmPark Hills Central-1 at Festus-0 - Final
1-0
4:30 pmBreese Central-1 at Highland-2 - Final
2-1
4:30 pmLutheran South-9 vs Windsor (Imperial)-7 at Windsor (Imperial) - Final
9-7
4:30 pmMetro-East Lutheran-0 at Gillespie-11 - Final
11-0
4:30 pmSt. Louis Patriots-5 vs Ste. Genevieve-2 at Yanks Field (Ste. Genevieve) - Final
5-2
4:30 pmValle Catholic-11 at Valmeyer-1 - Final
11-1
4:30 pmHillsboro-6 vs Farmington-2 at Wilson-Rozier Park - Final
6-2
4:30 pmWood River-5 at Hardin Calhoun-1 - Final
5-1
4:30 pmMaryville Christian-0 at Father McGivney-16 - Final
16-0
4:30 pmCape Notre Dame-0 at Union-3 - Final
3-0
4:30 pmWaterloo-12 at Red Bud-0 - Final
12-0
4:30 pmMater Dei-5 at Triad-9 - Final
9-5
4:30 pmSt. Vincent-0 at Crystal City-5 - Final
5-0
4:30 pmNew Athens-0 at Nashville-3 - Final
3-0
4:30 pmSikeston-7 vs Fort Zumwalt South-14 at Francis Howell - Final
14-7
4:30 pmGateway Science Academy-1 at Principia-11 - Final
11-1
4:30 pmEdwardsville-8 at Sacred Heart-Griffin-4 - Final
8-4
4:30 pmOkawville-0 at Mascoutah-8 - Final
8-0
5:00 pmHermann-14 vs Van-Far-2 at Hermann City Park - Final
14-2
6:00 pmParkway South-0 vs SLUH-6 at Sheridan Stadium - Final
6-0
6:00 pmAlton Marquette-13 vs Byron-8 at SIU Edwardsville - Final
13-8

Boys Lacrosse
TimeEventScore
7:00 pmChaminade-19 at O'Fallon-1 - Final
19-1
7:00 pmPriory-7 at Eureka-9 - Final
9-7

Boys Spring Golf
TimeEventScore
8:00 amUnion Tournament
Results
8:00 amBogey Hills Invitational-White Division
Results
9:00 amBogey Hills Invitational-Blue Division
Results
2:34 pmVianney-236 vs SLUH-230 at Forest Park - Final
230-236
3:15 pmFox-284 vs Lindbergh-265 at Quail Creek GC - Final
265-284

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 amFort Zumwalt South-0 at Francis Howell Central-9 - Final
9-0

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmFort Zumwalt East-3 at Duchesne-1 - Final
3-1
5:00 pmFort Zumwalt North-3 at St. Dominic-2 - Final
3-2
5:15 pmBayless-0 at Affton-3 - Final
3-0
5:30 pmVianney-3 at Parkway Central-0 - Final
3-0
5:30 pmGranite City-1 at Metro-East Lutheran-2 - Final
2-1
5:30 pmLutheran St. Charles-0 at SLUH-3 - Final
3-0
5:30 pmMedicine and Bioscience-3 at Soldan-0 - Final
3-0
6:00 pmCollinsville-2 at Alton Marquette-1 - Final
2-1
6:00 pmAlthoff-1 at Belleville East-2 - Final
2-1

Girls Lacrosse
TimeEventScore
4:00 pmRosati-Kain-4 at Francis Howell North-19 - Final
19-4
4:00 pmWentzville-11 vs St. Joseph's-10 at St. Joseph's - Final
11-10
4:15 pmPattonville-2 at MICDS-19 - Final
19-2
4:15 pmWestminster-5 at Kirkwood-4 - Final
5-4
4:30 pmFort Zumwalt United-18 at Edwardsville-4 - Final
18-4
4:30 pmBelleville West-3 at Summit-16 - Final
16-3
6:00 pmParkway Central-5 vs Webster Groves-9 at Moss Field - Final
9-5

Girls Soccer
TimeEventScore
4:00 pmSt. Louis Patriots-2 at Winfield-0 - Final
2-0
4:00 pmSt. Charles-0 at Nerinx Hall-8 - Final
8-0
4:00 pmDuBourg-7 at Bayless-1 - Final
7-1
4:00 pmSt. Charles West-6 at University City-2 - Final
6-2
4:15 pmMetro-East Lutheran-4 at Highland-7 - Final
7-4
4:30 pmMedicine and Bioscience-10 vs Vashon-0 at Soldan - Final
10-0
4:30 pmWood River-0 at Piasa Southwestern-11 - Final
11-0
4:30 pmMcKinley-0 vs Metro-13 at Southwest - Final
13-0
4:30 pmSalem, Illinois-0 at Mater Dei-8 - Final
8-0
5:00 pmOwensville at Blair Oaks
Rivalry
5:00 pmFather McGivney-1 at Columbia-1 - Final
1-1
5:00 pmPacific-3 at Sullivan-2 - Final
3-2
5:00 pmFarmington-0 at Perryville-1 - Final
1-0
5:00 pmGibault-0 at Belleville East-4 - Final
4-0
5:00 pmSt. Vincent-8 at Hillsboro-0 - Final
8-0
5:30 pmFort Zumwalt South-3 vs Ursuline-1 at Fort Zumwalt South - Final
3-1
5:45 pmTriad-1 vs Granite City-4 at Granite City - Final
4-1
6:00 pmAlthoff-1 at Freeburg-0 - Final
1-0
6:00 pmNotre Dame-0 at St. Dominic-4 - Final
4-0
6:00 pmO'Fallon Christian-0 at Duchesne-8 - Final
8-0
6:00 pmJackson-3 at Parkway West-1 - Final
3-1
6:00 pmParkway South-2 at Seckman-1 - Final
2-1
6:00 pmSt. Clair-3 at Borgia-1 - Final
3-1
6:30 pmWarrenton-2 at Capital City-7 - Final
7-2
6:30 pmSt. Pius X-8 at De Soto-0 - Final
8-0

Spring Softball
TimeEventScore
4:00 pmBelleville East-8 at Civic Memorial-5 - Final
8-5
4:30 pmEdwardsville-15 vs Mascoutah-3 at Mascoutah - Final
15-3
4:30 pmRed Bud-3 at Granite City-1 - Final
3-1
4:30 pmBunker Hill-2 at Jerseyville-5 - Final
5-2
4:30 pmTriad-8 at Breese Central-7 - Final
8-7
4:30 pmNew Athens at Nashville
Rivalry
4:30 pmAuburn-0 at Hardin Calhoun-2 - Final
2-0
4:30 pmDupo-0 at Waterloo-5 - Final
5-0

Water Polo
TimeEventScore
12:00 amLadue-15 at Clayton-0 - Final
15-0
4:30 pmPattonville-2 at University City-11 - Final
11-2
5:30 pmParkway Central-17 vs Kirkwood-2 at Kirkwood - Final
17-2

+