Saturday - November 6, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
9:00 amMissouri Class 1 State Championships
Results
10:00 amIllinois Class 1A State Final
Results
11:15 amMissouri Class 2 State Championships
Results
12:00 pmIllinois Class 2A State Final
Results
1:30 pmMissouri Class 3 State Championships
Results
2:00 pmIllinois Class 3A State Final
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
11:00 amChicago Washington-3 vs Grayslake Central-1 at Hoffman Estates - Final
3-1
1:00 pmRockford Boylan-1 vs Triad-0 at Hoffman Estates - Final
1-0
1:00 pmJohn Burroughs-1 at SLUH-0 - Final
1-0

Football
TimeEventScore
12:00 pmWest Platte-9 at University Academy-32 - Final
32-9
12:00 pmSoldan-20 at MICDS-61 - Final
61-20
1:00 pmPekin-28 at Rockton Hononegah-31 - Final
31-28
1:00 pmNashville-33 at Bismarck-Henning-26 - Final
33-26
1:00 pmChicago Clark-6 at Braidwood Reed-Custer-55 - Final
55-6
1:00 pmFairbury Prairie Central-0 at Princeton, Illinois-40 - Final
40-0
1:00 pmGreenfield-Northwestern-6 at Carrollton, Illinois-14 - Final
14-6
1:00 pmSt. James-14 at Priory-52 - Final
52-14
1:00 pmWilmette Loyola Academy-36 at Naperville Central-7 - Final
36-7
1:00 pmLisle-14 at Byron-34 - Final
34-14
1:00 pmKankakee-49 vs Chicago Morgan Park-6 at Gately Stadium - Final
49-6
1:00 pmDeer Creek-Mackinaw-0 at Downs Tri-Valley-42 - Final
42-0
1:00 pmChicago Phillips-48 at Kewanee-21 - Final
48-21
1:00 pmIroquois West-30 at Abingdon-Avon-55 - Final
55-30
1:00 pmTremont-12 at Farmington, Illinois-35 - Final
35-12
1:00 pmCarnahan-12 vs Lift For Life-54 at Cardinal Ritter - Final
54-12
1:00 pmMaroa-Forsyth-7 at Pana-29 - Final
29-7
1:00 pmFulton, Illinois-55 at Ottawa Marquette-14 - Final
55-14
1:00 pmPeru St. Bede-20 at Colfax Ridgeview-47 - Final
47-20
1:00 pmNazareth Academy-23 at Aurora Marmion Academy-14 - Final
23-14
1:00 pmSt. Dominic-43 at McCluer-36 - Final
43-36
1:00 pmPlainfield North-18 at Maine South-21 - Final
21-18
1:30 pmStillman Valley-6 at Richmond-Burton-56 - Final
56-6
1:30 pmSouth Elgin-7 at Chicago Marist-30 - Final
30-7
2:00 pmMonticello, Illinois-12 at Benton, Illinois-42 - Final
42-12
2:00 pmCarlinville-7 at Mount Carmel, Illinois-54 - Final
54-7
2:00 pmJohnston City-22 at Mater Dei-49 - Final
49-22
2:00 pmFairfield-16 at Williamsville-35 - Final
35-16
2:00 pmErie-Prophetstown-27 at Kankakee McNamara-42 - Final
42-27
2:00 pmArcola-52 at Mount Sterling Brown County-32 - Final
52-32
2:00 pmMurphysboro-28 at Breese Central-48 - Final
48-28
2:00 pmMarion-51 at Mascoutah-21 - Final
51-21
2:00 pmGlenbrook South-14 at Hinsdale Central-7 - Final
14-7
2:00 pmMorton-28 at Morris-24 - Final
28-24
2:00 pmPaxton-Buckley-Loda-14 at Tolono Unity-21 - Final
21-14
2:00 pmSycamore-34 at Glenbard South-0 - Final
34-0
2:00 pmWashington, Illinois-27 at Champaign Centennial-13 - Final
27-13
2:00 pmSesser-Valier-28 at Athens-57 - Final
57-28
2:00 pmVandalia-14 at Decatur St. Teresa-68 - Final
68-14
2:30 pmCarterville-21 at Freeburg-37 - Final
37-21
3:00 pmWilmington-42 at Newman Central Catholic-7 - Final
42-7
3:00 pmWheaton St. Francis-3 at Genoa-Kingston-27 - Final
27-3
3:00 pmOak Lawn Richards-0 at East St. Louis-54 - Final
54-0
3:00 pmRochester-55 at Paris, Illinois-20 - Final
55-20
3:30 pmElmhurst IC Catholic-35 at Pecatonica-12 - Final
35-12
4:00 pmLake Forest-13 at Machesney Park Harlem-8 - Final
13-8
4:00 pmChicago Brother Rice-45 at Yorkville-7 - Final
45-7
4:00 pmCamp Point Central-6 at Central A&M-28 - Final
28-6
5:00 pmTriad-14 at Mahomet-Seymour-49 - Final
49-14
5:00 pmSacred Heart-Griffin-42 at Civic Memorial-7 - Final
42-7
6:00 pmLincoln-Way East-35 at Minooka-7 - Final
35-7
6:00 pmGurnee Warren-7 at Glenbard North-10 - Final
10-7
6:00 pmLena-Winslow-38 at Forreston-8 - Final
38-8
6:00 pmNaperville Neuqua Valley-31 at Palatine-8 - Final
31-8
6:00 pmOak Park Fenwick-24 at Rockford Boylan-14 - Final
24-14
6:30 pmGlenbard West-0 at Lockport-34 - Final
34-0
7:00 pmMount Prospect Prospect-13 at Buffalo Grove-8 - Final
13-8
7:00 pmCrete-Monee-15 at Chicago St. Ignatius-0 - Final
15-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
9:00 amIllinois Class 1A State Final
Results
9:45 amMissouri Class 1 State Championships
Results
11:00 amIllinois Class 2A State Final
Results
12:00 pmMissouri Class 2 State Championships
Results
1:00 pmIllinois Class 3A State Final
Results
2:15 pmMissouri Class 3 State Championships
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
10:00 amSkyline-0 vs Jefferson-3 at Show Me Center - Final
3-0
12:00 pmSt. Joseph LeBlond-0 vs Hermann-3 at Show Me Center - Final
3-0
2:00 pmSanta Fe vs South Iron at Show Me Center
Rivalry
4:00 pmMiller vs Gideon at Show Me Center
Rivalry

Hockey
TimeEventScore
6:15 pmEdwardsville-3 vs Francis Howell-6 at Rec Plex South - Final
6-3
8:00 pmFort Zumwalt East-3 vs Duchesne-6 at Rec Plex South - Final
6-3
8:45 pmMICDS-1 vs Webster Groves-5 at Webster Rink - Final
5-1
9:15 pmNorthwest Cedar Hill-3 vs Priory-11 at South County (Kennedy) - Final
11-3

+