Saturday - November 9, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Football
TimeEventScore
1:00 pmSullivan-33 at Roosevelt-40 - Final
40-33
1:00 pmTuscola-20 at Decatur St. Teresa-63 - Final
63-20
1:00 pmDurand-14 at Byron-42 - Final
42-14
1:00 pmChicago Kenwood-13 at Deerfield-28 - Final
28-13
1:00 pmKirkland Hiawatha-12 at Morrison (Ill.)-44 - Final
44-12
1:00 pmYorkville-24 at Villa Park Willowbrook-33 - Final
33-24
1:00 pmCarrollton, Illinois-48 at Argenta-Oreana-35 - Final
48-35
1:00 pmFreeport Aquin-27 at Stockton, Illinois-18 - Final
27-18
1:00 pmFisher-34 at Central A&M-69 - Final
69-34
1:00 pmGlenbard West-27 at Wilmette Loyola Academy-28 - Final
28-27
1:00 pmGenoa-Kingston-12 at Wheaton St. Francis-21 - Final
21-12
1:00 pmChicago Simeon-0 at Crystal Lake Prairie Ridge-49 - Final
49-0
1:00 pmNiles Notre Dame-13 at Lincoln-Way East-23 - Final
23-13
1:00 pmHuntley-7 at Chicago Marist-14 - Final
14-7
1:00 pmMarengo-7 at Richmond-Burton-49 - Final
49-7
1:00 pmElgin St. Edward-14 at Minonk Fieldcrest-35 - Final
35-14
1:00 pmLena-Winslow-52 at Orangevville-8 - Final
52-8
1:00 pmHazelwood East-6 at McCluer-34 - Final
34-6
1:00 pmJohn Burroughs-21 at Priory-28 - Final
28-21
1:00 pmGlenbard North-14 at Chicago Mount Carmel-34 - Final
34-14
1:00 pmChicago St. Rita-32 at Sterling-0 - Final
32-0
1:00 pmArlington Heights Hersey-7 at Lake Zurich-14 - Final
14-7
1:00 pmDowners Grove North-7 at Wheaton Warrenville South-28 - Final
28-7
1:00 pmPrinceton, Illinois-16 at Spring Valley Hall-0 - Final
16-0
1:00 pmRockton Hononegah-0 at Batavia-48 - Final
48-0
1:00 pmWatseka-14 at Knoxville-20 - Final
20-14
1:00 pmHarvey Thornton-21 at Nazareth Academy-49 - Final
49-21
1:00 pmFithian Oakwood-20 at Pana-47 - Final
47-20
1:00 pmEast St. Louis-70 at Rock Island-28 - Final
70-28
1:00 pmAntioch-7 at Cary-Grove-14 - Final
14-7
1:00 pmKewanee-0 at Coal City-25 - Final
25-0
1:00 pmRockford Boylan-38 at Aurora Marmion Academy-6 - Final
38-6
1:30 pmTolono Unity-6 at Kankakee McNamara-31 - Final
31-6
1:30 pmMaroa-Forsyth-14 at Auburn-16 - Final
16-14
2:00 pmMount Carmel, Illinois-20 at Vandalia-23 - Final
23-20
2:00 pmColumbia-22 at Fairbury Prairie Central-28 - Final
28-22
2:00 pmMount Zion-14 at Joliet Catholic-27 - Final
27-14
2:00 pmNashville-28 at Bismarck-Henning-14 - Final
28-14
2:00 pmLemont-28 at Chatham Glenwood-38 - Final
38-28
2:00 pmGreenfield-Northwestern-14 at Arcola-23 - Final
23-14
2:00 pmAthens-24 at Camp Point Central-6 - Final
24-6
2:00 pmTriad-13 at Sacred Heart-Griffin-27 - Final
27-13
2:00 pmPawnee, Illinois-16 at Flanagan-Cornell-36 - Final
36-16
2:00 pmDu Quoin-14 at Williamsville-48 - Final
48-14
2:00 pmLombard Montini-13 at Sycamore-16 - Final
16-13
2:00 pmCrete-Monee-37 at New Lenox Providence Catholic-61 - Final
61-37
2:00 pmBeardstown-7 at Quincy Notre Dame-21 - Final
21-7
2:00 pmCountry Club Hills Hillcrest-28 at Oak Park Fenwick-7 - Final
28-7
2:00 pmLowpoint-Washburn-16 at Polo, Illinois-50 - Final
50-16
2:00 pmBunker Hill-6 at Milford, Illinois-62 - Final
62-6
3:00 pmBenton, Illinois-7 at Effingham-42 - Final
42-7
3:00 pmIllinois Valley Central-14 at Murphysboro-28 - Final
28-14
3:00 pmNormal Community-0 vs Chicago Phillips-20 at Gately Stadium - Final
20-0
3:00 pmAledo Mercer County-28 at Clifton Central-39 - Final
39-28
3:00 pmRochester-42 at Highland-7 - Final
42-7
4:00 pmStillman Valley-14 at Elmhurst IC Catholic-35 - Final
35-14
4:00 pmMater Dei-21 at Fairfield-6 - Final
21-6
4:00 pmEdwardsville-17 at Minooka-34 - Final
34-17
5:00 pmPaxton-Buckley-Loda-27 at Farmington, Illinois-7 - Final
27-7
5:00 pmSouth Elgin-7 at Chicago Brother Rice-25 - Final
25-7
5:00 pmEureka, Illinois-7 at Wilmington-28 - Final
28-7
5:00 pmKankakee-18 at Mascoutah-22 - Final
22-18
5:00 pmKewanee Wethersfield-30 at Forreston-26 - Final
30-26
6:00 pmNeuqua Valley-23 at Homewood-Flossmoor-38 - Final
38-23
6:00 pmPalentine Fremd-6 at Gurnee Warren-31 - Final
31-6
6:00 pmGibson City-6 at Newman Central Catholic-21 - Final
21-6
6:00 pmOswego-30 at Bolingbrook-31 - Final
31-30

Boys Cross Country
TimeEventScore
9:00 amMissouri Class 1 State Championships
Results
9:35 amMissouri Class 2 State Championships
Results
10:00 amIllinois Class 1A State Championships
Results
12:00 pmIllinois Class 2A State Championships
Results
12:05 pmMissouri Class 4 State Championships
Results
12:35 pmMissouri Class 3 State Championships
Results
2:00 pmIllinois Class 3A State Championships
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
11:00 amBurbank St. Laurence-1 vs Triad-2 at Hoffman Estates - Final
2-1
1:00 pmBenet Academy-2 vs Crystal Lake South-0 at Hoffman Estates - Final
2-0
5:00 pmChicago St. Patrick-2 vs Edwardsville-3 at Hoffman Estates - Final
3-2
7:00 pmCicero Morton (Ill.)-0 vs West Chicago-2 at Hoffman Estates - Final
2-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
9:00 amIllinois Class 1A State Championships
Results
10:10 amMissouri Class 1 State Championships
Results
10:50 amMissouri Class 2 State Championships
Results
11:00 amIllinois Class 2A State Championships
Results
11:30 amMissouri Class 3 State Championships
Results
1:00 pmIllinois Class 3A State Championships
Results
1:05 pmMissouri Class 4 State Championships
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
9:00 amSt. Paul Concordia-0 vs Licking-2 at Show Me Center - Final
2-0
10:30 amSt. Pius X-0 vs Hermann-2 at Show Me Center - Final
2-0
3:00 pmFrancis Howell Central-0 vs Liberty (KC)-2 at Show Me Center - Final
2-0
4:30 pmNixa-2 vs Lafayette-0 at Show Me Center - Final
2-0
6:00 pmWindsor (Imperial)-0 vs St. Michael the Archangel-2 at Show Me Center - Final
2-0
7:30 pmBorgia-2 vs Logan-Rogersville-1 at Show Me Center - Final
2-1

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmCBC-8 vs Francis Howell-1 at Rec-Plex - Final
8-1
7:30 pmFox-0 vs Kirkwood-4 at Kirkwood Ice Arena - Final
4-0
8:00 pmLindbergh-3 vs Vianney-4 at Affton Rink - Final
4-3
8:15 pmFort Zumwalt South-3 vs Francis Howell North-5 at Rec-Plex - Final
5-3
8:45 pmWebster Groves-0 vs Summit-7 at Webster Rink - Final
7-0
9:15 pmSLUH-2 vs Oakville-0 at South County (Kennedy) - Final
2-0
9:40 pmJohn Burroughs-12 vs St. Mary's-2 at Affton Rink - Final
12-2

+