Thursday - December 5, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
3:30 pmKC Central-42 vs Lutheran North-46 at William Chrisman - Final
46-42
3:30 pmLutheran St. Charles-61 vs Elsberry-24 at Winfield - Final
61-24
4:00 pmLafayette-52 at Parkview-31 - Final
52-31
4:00 pmGateway Science Academy-63 vs Principia-73 at Valley Park - Final
73-63
4:30 pmSt. Clair-64 vs Potosi-61 at Sullivan - Final
64-61
4:30 pmUniversity City-56 vs Hazelwood Central-58 at Vianney - Final
58-56
5:00 pmAffton-37 vs Bayless-27 at Affton - Final
37-27
5:00 pmGrandview-52 at Crystal City-49 - Final
52-49
5:00 pmFort Zumwalt East-56 vs Blue Knights-58 at Winfield - Final
58-56
5:30 pmValley Park-28 vs St. Pius X-77 at Valley Park - Final
77-28
6:00 pmHazelwood East-56 vs Trinity-67 at Vianney - Final
67-56
6:00 pmBowling Green-36 vs Fulton-31 at Montgomery County - Final
36-31
6:00 pmSoldan-61 at Kirkwood-56 - Final
61-56
6:00 pmFreeburg-45 vs Pinckneyville-62 at Carlyle - Final
62-45
6:00 pmDupo-30 at McKinley-49 - Final
49-30
6:00 pmClopton-53 vs Silex-25 at Montgomery County - Final
53-25
6:00 pmWaynesville-58 vs St. James-64 at Sullivan - Final
64-58
6:30 pmHerculaneum-65 vs St. Louis Patriots-53 at Crystal City - Final
65-53
6:30 pmNorthwest Cedar Hill-33 at DuBourg-64 - Final
64-33
6:30 pmWinfield-36 vs O'Fallon Christian-53 at Winfield - Final
53-36
7:00 pmOrchard Farm-34 vs KIPP St. Louis-36 at Valley Park - Final
36-34
7:30 pmSullivan-46 vs Farmington-41 at Sullivan - Final
46-41
7:30 pmMontgomery County-34 vs Hermann-36 at Montgomery County - Final
36-34
7:30 pmOkawville-43 vs Woodlawn-55 at Carlyle - Final
55-43
7:30 pmNew Haven-63 vs Wellsville-46 at Montgomery County - Final
63-46
8:00 pmWarrenton-40 vs Timberland-62 at Winfield - Final
62-40
8:00 pmOakville-47 vs Lindbergh-40 at Affton - Final
47-40

Girls Basketball
TimeEventScore
3:30 pmBayless-39 at Affton-47 - Final
47-39
4:00 pmHolt-54 at Troy Buchanan-45 - Final
54-45
4:00 pmJefferson-48 vs Lesterville-60 at Valley Caledonia - Final
60-48
4:30 pmGateway Science Academy-41 vs Carnahan-47 at Cleveland - Final
47-41
4:30 pmMcCluer South-Berkeley-25 vs Ritenour-24 at Clayton - Final
25-24
5:30 pmSt. Charles-40 vs Eureka-58 at Troy Buchanan - Final
58-40
5:30 pmSt. Charles West-43 vs Timberland-34 at Lutheran St. Charles - Final
43-34
6:00 pmCrystal City-37 vs St. Vincent-63 at Valle Catholic - Final
63-37
6:00 pmMcCluer North-42 at Clayton-44 - Final
44-42
6:00 pmMadison, Illinois-14 at Nokomis-64 - Final
64-14
6:00 pmWesclin-42 at Columbia-50 - Final
50-42
6:00 pmAlton-27 at East St. Louis-70 - Final
70-27
6:00 pmBelleville West-51 at Freeburg-27 - Final
51-27
6:00 pmStaunton-38 at Litchfield-40 - Final
40-38
6:00 pmGillespie-51 at Piasa Southwestern-47 - Final
51-47
6:00 pmOwensville-40 at Salem-49 - Final
49-40
6:00 pmBrentwood-38 at McKinley-35 - Final
38-35
6:00 pmJennings-35 vs KIPP St. Louis-29 at Principia - Final
35-29
6:00 pmMarissa-42 at Dupo-48 - Final
48-42
6:00 pmWood River-55 at Metro-East Lutheran-33 - Final
55-33
6:00 pmCarlyle-26 at Salem, Illinois-40 - Final
40-26
6:00 pmOrchard Farm-24 vs Summit-57 at Principia - Final
57-24
6:00 pmGateway Legacy Christian Acade-38 vs Doniphan-51 at Van Buren - Final
51-38
6:15 pmMarion-24 at Anna-Jonesboro-48 - Final
48-24
6:15 pmHerrin-40 at Centralia, Illinois-50 - Final
50-40
6:15 pmMurphysboro-15 at Carbondale-50 - Final
50-15
6:30 pmFort Zumwalt North-39 at Warrenton-22 - Final
39-22
6:30 pmWindsor (Imperial)-29 vs Hancock-39 at Affton - Final
39-29
6:30 pmUrsuline-26 at Whitfield-59 - Final
59-26
7:00 pmVisitation-58 vs Notre Dame-50 at Lutheran St. Charles - Final
58-50
7:00 pmFestus-30 at Pacific-51 - Final
51-30
7:00 pmWestminster-52 vs Fort Zumwalt South-44 at Troy Buchanan - Final
52-44
7:00 pmOak Ridge-16 at Grandview-52 - Final
52-16
7:00 pmRosati-Kain-44 at St. Pius X-47 - Final
47-44
7:00 pmLutheran South-37 at Webster Groves-48 - Final
48-37
7:30 pmAlthoff-37 at Cahokia-50 - Final
50-37
7:30 pmCivic Memorial-63 at Waterloo-29 - Final
63-29
7:30 pmHighland-44 at Triad-34 - Final
44-34
7:30 pmNew Athens-36 at Gibault-17 - Final
36-17
7:30 pmMascoutah-35 at Jerseyville-79 - Final
79-35
7:30 pmRoxana-38 at Vandalia-36 - Final
38-36
7:30 pmSoldan-40 vs St. Louis Patriots-75 at Principia - Final
75-40
7:30 pmEdwardsville-47 at Collinsville-31 - Final
47-31
7:30 pmFather McGivney-58 at Granite City-29 - Final
58-29
7:30 pmCarlinville-40 at Hillsboro, Illinois-60 - Final
60-40
7:30 pmBelleville East-47 at O'Fallon-64 - Final
64-47
7:30 pmGreenville-46 at Pana-48 - Final
48-46
7:30 pmValley Park-41 at Principia-46 - Final
46-41
7:30 pmSte. Genevieve-70 at Valle Catholic-43 - Final
70-43

Girls Swimming
TimeEventScore
3:30 pmRitenour-90 at McCluer North-79 - Final
90-79
3:30 pmFort Zumwalt North, Hannibal, Washington
Results
4:00 pmHazelwood West-37 at Webster Groves-131 - Final
131-37
4:15 pmRosati-Kain-42 vs Nerinx Hall-138 at Forest Park - Final
138-42
4:15 pmSt. Joseph's at MICDS
4:30 pmLadue at Oakville

Girls Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmDe Soto-24 at St. Clair-48 - Final
48-24
6:00 pmSeckman-30 at Summit-42 - Final
42-30
6:00 pmFort Zumwalt West-30 at Holt-33 - Final
33-30

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmPriory-3 vs MICDS-1 at Queeny Recreational Complex - Final
3-1
7:00 pmWood River-0 vs Freeburg/Waterloo-12 at Granite Rink - Final
12-0
7:00 pmFox-5 vs Seckman-4 at South County (Kennedy) - Final
5-4
7:30 pmVianney MVCHA-10 vs O'Fallon-0 at McKendree Metro Rec Plex - Final
10-0
8:15 pmClayton-3 vs Ladue-5 at Queeny Recreational Complex - Final
5-3
8:30 pmCivic Memorial-1 vs Granite City-13 at Granite Rink - Final
13-1
8:45 pmEureka-0 vs Edwardsville-14 at East Alton Ice Arena - Final
14-0
9:00 pmEdwardsville MVCHA-1 vs Belleville Township-13 at McKendree Metro Rec Plex - Final
13-1

Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmParkway North at Clayton
5:00 pmHancock, Herculaneum at Festus
5:30 pmMissouri Military Academy-72 at Gateway Science Academy-6 - Final
72-6
5:30 pmDe Soto-42 at St. Clair-42 - Final
42-42
5:30 pmGateway Science Academy-6 at Wright City-72 - Final
72-6
6:00 pmWindsor (Imperial)-42 at SLUH-27 - Final
42-27
6:00 pmFort Zumwalt West-12 at Holt-63 - Final
63-12
6:00 pmCollinsville-9 at Edwardsville-59 - Final
59-9
6:00 pmOakville-32 vs Windsor (Imperial)-46 at SLUH - Final
46-32
6:00 pmEast St. Louis-31 at Alton-42 - Final
42-31

+