Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:00 pm | Triad Invitational | |
5:30 pm | St. James Invitational |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Highland, Triad at Waterloo | |
4:00 pm | Pinckneyville, Sparta, Red Bud at Okawville | |
4:00 pm | Father McGivney-186 vs Alton Marquette-159 at Oak Brook Golf Club - Final | |
4:00 pm | Greenville, Mascoutah, Mater Dei at Roxana | |
4:00 pm | Althoff, Harrisburg at Carbondale |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:15 pm | St. Dominic-6 at Westminster-1 - Final | |
4:15 pm | Priory-3 at Chaminade-1 - Final | |
4:30 pm | Clayton-0 at Kirkwood-4 - Final | |
5:00 pm | Pacific at Rolla | |
5:45 pm | Fort Zumwalt West-4 at Troy Buchanan-0 - Final | |
6:45 pm | Webster Groves-8 at Trinity-0 - Final |
Boys Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Jackson, Timberland at Fort Zumwalt West | |
4:00 pm | Francis Howell Central at Chaminade | |
4:00 pm | John Burroughs-124 at Westminster-56 - Final | |
4:15 pm | Parkway Central at MICDS |
Fall softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Westminster-8 at Lutheran South-14 - Final | |
4:00 pm | Fredericktown-0 at St. Pius X-15 - Final | |
4:15 pm | Warrenton-10 at St. Charles West-0 - Final | |
4:15 pm | Notre Dame-4 vs Affton-3 at AfftonAA - Final | |
4:15 pm | Liberty (Wentzville)-15 at St. Charles-0 - Final | |
4:15 pm | Parkway Central-0 at Parkway South-1 - Final | |
4:15 pm | Lafayette-10 at Lindbergh-0 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-18 at Mehlville-0 - Final | |
4:30 pm | St. Clair-2 at De Soto-12 - Final | |
4:30 pm | St. Joseph's-10 vs Nerinx Hall-7 at Kirkwood Athletic Association - Final | |
4:30 pm | Borgia-2 at Washington-8 - Final | |
4:30 pm | Laquey-6 at St. James-16 - Final | |
4:30 pm | Farmington-16 at Jefferson-2 - Final | |
4:30 pm | Tolton Catholic-0 at St. Dominic-2 - Final | |
4:30 pm | Parkway West-1 at Eureka-9 - Final | |
4:30 pm | Hillsboro-18 at Seckman-4 - Final | |
5:00 pm | Louisiana at Monroe City |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Nerinx Hall-1 at Ladue-2 - Final | |
4:15 pm | Kirkwood-1 at Lindbergh-0 - Final | |
4:15 pm | Visitation-6 at Whitfield-2 - Final | |
4:30 pm | Rosati-Kain-0 at Parkway South-4 - Final | |
4:30 pm | Lafayette-5 at Marquette-0 - Final | |
5:30 pm | Summit-2 at St. Dominic-0 - Final | |
6:00 pm | Westminster-2 at Eureka-1 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:40 pm | Triad Invitational | |
4:55 pm | St. James Invitational |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Suburban Conference Championships- Yellow Pool | |
8:00 am | Suburban Conference Championships- Green Pool | |
8:30 am | Suburban Conference Championships- Red Pool | |
9:00 am | Mississippi Valley Conference Championships | |
9:00 am | St. Clair Invitational | |
3:30 pm | Lutheran South vs Washington at Wolf Hollow GC | |
3:30 pm | Notre Dame vs Lutheran St. Charles at Bogey Hills | |
3:30 pm | Dupo, Freeburg, Roxana at Father McGivney | |
3:30 pm | Duchesne-211 vs Tolton-170 at Lake of the Woods - Final | |
3:30 pm | St. Dominic vs Borgia at Franklin County CC | |
3:45 pm | Nerinx Hall, Ursuline at St. Joseph's | |
3:45 pm | Belleville West, Granite City at Columbia | |
3:45 pm | Okawville vs Gibault at Acorns Golf Links | |
4:00 pm | Incarnate Word-168 vs Villa Duchesne-159 at Forest Hills - Final |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Incarnate Word at St. Dominic |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Anna-Jonesboro, Marion at Herrin |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Incarnate Word at St. Dominic |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
4:00 pm | Steeleville, Waltonville at Marissa |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Cor Jesu at Lindbergh | |
3:30 pm | East St. Louis at Collinsville | |
3:30 pm | Alton at O'Fallon | |
3:30 pm | St. Dominic-7 vs DuBourg-2 at Francis Park - Final | |
4:00 pm | MAAA Tournament | |
4:00 pm | Nerinx Hall vs Ursuline at Chaminade | |
4:00 pm | Ladue at MICDS | |
4:00 pm | Notre Dame-7 at Affton-2 - Final | |
4:00 pm | Webster Groves at Oakville | |
4:00 pm | Westminster at Villa Duchesne | |
4:00 pm | Dexter at Windsor (Imperial) | |
4:00 pm | St. Pius X at Lutheran South | |
4:00 pm | Summit at Mehlville | |
4:00 pm | Gibault-0 at Roxana-9 - Final | |
4:00 pm | Parkway West at Kirkwood | |
4:15 pm | Eureka at Parkway North | |
4:15 pm | John Burroughs vs Clayton at Shaw Park | |
4:30 pm | Marquette-0 at Lafayette-9 - Final |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:30 pm | Affton-2 at Clayton-3 - Final | |
5:30 pm | Trinity-1 at Notre Dame-2 - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-2 at Summit-3 - Final | |
5:30 pm | Ladue-0 at Westminster-3 - Final | |
5:30 pm | Parkway North-0 at Parkway South-3 - Final | |
5:30 pm | Visitation-3 at Villa Duchesne-1 - Final | |
5:30 pm | Lindbergh-1 at Parkway West-3 - Final | |
6:00 pm | Lafayette-3 at St. Dominic-2 - Final | |
6:00 pm | St. Joseph's-3 at Nerinx Hall-0 - Final | |
6:00 pm | Northwest Cedar Hill-3 at St. Clair-0 - Final | |
6:00 pm | O'Fallon Christian-1 at Lutheran St. Charles-3 - Final | |
6:30 pm | St. Vincent-0 at St. Pius X-3 - Final | |
7:00 pm | Seckman-2 at Herculaneum-0 - Final |
+