Saturday - September 12, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
8:30 amStan Nelson Invitational
Results
9:00 amBelleville West Invitational
Results
9:15 amForest Park Festival-Green Division
Results
9:45 amArcadia Valley Invitational
Results
9:45 amPre-MVC Meet
Results
10:40 am42nd Linn Invitational
Results
1:15 pmForest Park Festival-White Division
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
10:00 amElsberry vs Warrenton at Wright City - Postponed
0-0
10:00 amFort Zumwalt West-1 vs Holt-3 at St. Dominic - Final
3-1
11:30 amSt. Louis United at Wright City - Postponed
0-0
12:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at St. Dominic-2 - Final
2-0
1:00 pmDuchesne-2 at Hillsboro-1 - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
9:00 amCape Rock Invitational

Fall softball
TimeEventScore
8:30 amNorthwest Cedar Hill-2 at Francis Howell Central-3 - Final
3-2
10:00 amFort Zumwalt West-8 vs Hillsboro-0 at Arnold A.A. - Final
8-0
10:00 amFestus-0 vs Seckman-8 at Arnold A.A. - Final
8-0
10:00 amFarmington-5 vs Fox-2 at Arnold A.A. - Final
5-2
10:00 amCape Girardeau Central-6 vs St. Dominic-2 at Arnold A.A. - Final
6-2
11:00 amBattle at Bowling Green - Postponed
0-0
11:00 amWinfield-2 vs Northwest Cedar Hill-12 at Francis Howell Central - Final
12-2
12:00 pmFestus-2 vs Farmington-13 at Arnold A.A. - Final
13-2
12:00 pmFox-12 vs Seckman-4 at Arnold A.A. - Final
12-4
12:00 pmHillsboro-14 vs St. Dominic-0 at Arnold A.A. - Final
14-0
12:00 pmFort Zumwalt West-16 vs Cape Girardeau Central-11 at Arnold A.A. - Final
16-11
1:00 pmTuscumbia-0 vs Owensville-12 at Vienna - Final
12-0
1:30 pmWashington-14 vs Winfield-9 at Francis Howell Central - Final
14-9
3:00 pmOwensville-1 at Vienna-3 - Final
3-1
4:00 pmWashington-3 at Francis Howell Central-1 - Final
3-1

Football
TimeEventScore
11:00 amLiberty (Wentzville)-12 at Troy Buchanan-10 - Final
12-10
1:00 pmFulton-7 at Richmond-42 - Final
42-7
3:00 pmAgape Boarding School-13 at Springfield Central-0 - Final
13-0
3:00 pmMarceline-43 at Knox County-8 - Final
43-8
4:00 pmMoberly-42 at Excelsior Springs-7 - Final
42-7
7:00 pmO'Fallon Christian-26 at Kirksville-43 - Final
43-26
7:00 pmVan-Far-6 at Mark Twain-8 - Final
8-6

Girls Cross Country
TimeEventScore
8:00 amForest Park Festival-Green Division
Results
8:00 amStan Nelson Invitational
Results
9:00 amPre-MVC Meet
Results
9:00 amBelleville West Invitational
Results
10:00 am42nd Linn Invitational
Results
10:15 amArcadia Valley Invitational
Results
12:00 pmForest Park Festival-White Division
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
7:30 amAlton Classic
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
9:00 amJerseyville at Edwardsville
4:00 pmCharleston at North County

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 amGrandview vs Campbell at Show Me Center
Rivalry
12:00 amGrandview-0 vs St. Vincent-2 at Show Me Center
Rivalry
12:00 amGrandview vs Scott City at Show Me Center
Rivalry
8:30 amFrancis Howell Central-0 at Borgia-2 - Final
2-0
8:30 amWashington-0 vs St. Dominic-2 at Borgia - Final
2-0
8:30 amRock Bridge-2 vs Owensville-0 at Jefferson City - Final
2-0
8:30 amHermann-1 at Jefferson City-1 - Final
1-1
9:00 amOwensville-0 vs Warrenton-2 at Jefferson City - Final
2-0
9:00 amFort Zumwalt North-0 vs St. Pius X-2 at North County - Final
2-0
9:00 amBismarck-0 vs Windsor (Imperial)-2 at North County - Final
2-0
9:00 amFredericktown-2 vs St. Paul Lutheran-0 at North County - Final
2-0
9:15 amSmithville-1 vs Lutheran St. Charles-1 at Hickman - Final
1-1
9:30 amFrancis Howell North-1 vs Timberland-1 at Borgia - Final
1-1
9:30 amHermann-1 vs Ozark-1 at Jefferson City - Final
1-1
9:30 amTroy Buchanan-0 vs Willard-2 at Borgia - Final
2-0
10:00 amSullivan-1 at North County-1 - Final
1-1
10:00 amLutheran St. Charles-1 at Hickman-1 - Final
1-1
10:00 amFort Zumwalt North-2 vs St. Paul Lutheran-0 at North County - Final
2-0
10:00 amFredericktown-0 vs St. Pius X-2 at North County - Final
2-0
10:30 amTroy Buchanan-0 at Borgia-2 - Final
2-0
10:30 amFrancis Howell North-0 vs St. Dominic-2 at Borgia - Final
2-0
10:30 amWarrenton-0 at Jefferson City-2 - Final
2-0
11:00 amSullivan-1 vs Bismarck-1 at North County - Final
1-1
11:00 amWindsor (Imperial)-1 at North County-1 - Final
1-1
11:00 amSt. Pius X-2 vs St. Paul Lutheran-0 at North County - Final
2-0
11:30 amFrancis Howell Central-0 vs Willard-2 at Borgia - Final
2-0
11:30 amHermann-2 vs Owensville-0 at Jefferson City - Final
2-0
11:30 amWashington-0 vs Timberland-2 at Borgia - Final
2-0
12:00 pmWarrenton-0 vs Ozark-2 at Jefferson City - Final
2-0
12:00 pmFredericktown-0 vs Fort Zumwalt North-2 at North County - Final
2-0
12:00 pmBismarck-0 at North County-2 - Final
2-0
12:00 pmLinn-0 vs Lutheran St. Charles-2 at Hickman - Final
2-0
12:00 pmSullivan-0 vs Windsor (Imperial)-2 at North County - Final
2-0
12:30 pmTroy Buchanan-1 vs Francis Howell Central-1 at Borgia - Final
1-1
12:30 pmFrancis Howell North-2 vs Washington-0 at Borgia - Final
2-0
1:00 pmFatima-1 vs Lutheran St. Charles-2 at Hickman - Final
2-1
1:00 pmSullivan-0 vs Fort Zumwalt North-2 at North County - Final
2-0
1:00 pmOwensville-0 vs Warrenton-2 at Jefferson City - Final
2-0
1:00 pmFredericktown-0 at North County-2 - Final
2-0
1:00 pmBismarck-0 vs St. Pius X-2 at North County - Final
2-0
1:30 pmTimberland-1 vs St. Dominic-1 at Borgia - Final
1-1
1:30 pmWillard-1 at Borgia-1 - Final
1-1
2:00 pmSt. Pius X-2 at North County-0 - Final
2-0
2:00 pmSt. Paul Lutheran-0 vs Windsor (Imperial)-2 at North County - Final
2-0
2:30 pmWashington-1 vs Troy Buchanan-2 at Borgia - Final
2-1
2:30 pmFrancis Howell North-0 vs Francis Howell Central-2 at Borgia - Final
2-0
2:30 pmHermann-1 vs Rock Bridge-2 at Jefferson City - Final
2-1
3:00 pmFort Zumwalt North-1 vs Windsor (Imperial)-2 at North County - Final
2-1
3:00 pmLutheran St. Charles-1 vs Marshfield-2 at Hickman - Final
2-1
3:30 pmHermann-2 at Jefferson City-0 - Final
2-0
3:45 pmTimberland-0 at Borgia-2 - Final
2-0
3:45 pmWillard-2 vs St. Dominic-1 at Borgia - Final
2-1
4:00 pmWindsor (Imperial)-2 vs St. Pius X-1 at North County - Final
2-1
4:00 pmLutheran St. Charles-0 at Hickman-2 - Final
2-0
5:00 pmWillard-1 at Borgia-2 - Final
2-1
5:00 pmSt. Dominic-2 vs Timberland-1 at Borgia - Final
2-1

+