Tuesday - October 17, 2017
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
3:30 pmFour Rivers Conference Meet
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmElsberry-0 at O'Fallon Christian-7 - Final
7-0
4:00 pmCarnahan-0 vs Bayless-10 at DuBourg - Final
10-0
4:00 pmOrchard Farm-1 vs St. Charles West-7 at Lutheran St. Charles - Final
7-1
4:00 pmHazelwood Central-5 at McCluer North-0 - Final
5-0
4:00 pmJerseyville-1 vs Gibault-6 at Bethalto Sports Complex - Final
6-1
4:00 pmGranite City-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
4:00 pmVashon-0 at Soldan-10 - Final
10-0
4:15 pmUniversity City-0 vs Ladue-10 at Ladue West Campus - Final
10-0
4:30 pmAlthoff-4 at Freeburg-0 - Final
4-0
4:30 pmSLUH-2 at Marquette-0 - Final
2-0
4:30 pmHighland-0 vs Columbia-2 at Mascoutah - Final
2-0
5:00 pmSalem, Illinois-0 at Carbondale-10 - Final
10-0
5:00 pmFrancis Howell-5 at Lindbergh-0 - Final
5-0
5:00 pmWestminster-1 at St. Dominic-0 - Final
1-0
5:00 pmCalvary-1 vs Valley Park-6 at Art Firley Soccer Complex - Final
6-1
5:00 pmFredericktown-0 at Cape Notre Dame-7 - Final
7-0
5:00 pmSt. Clair-0 vs Lutheran South-5 at Sullivan - Final
5-0
5:00 pmBelleville East-0 vs Quincy-2 at Springfield, Illinois - Final
2-0
5:30 pmAffton-2 at DuBourg-1 - Final
2-1
5:30 pmCleveland-0 vs Saxony Lutheran-5 at Gateway STEM - Final
5-0
5:45 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell North-3 - Final
3-0
6:00 pmWinfield-0 vs Missouri Military Academy-5 at O'Fallon Christian - Final
5-0
6:00 pmFox-0 at Kirkwood-4 - Final
4-0
6:00 pmDuchesne-4 at Lutheran St. Charles-0 - Final
4-0
6:00 pmOakville-0 at Eureka-5 - Final
5-0
6:00 pmFort Zumwalt East-2 at St. Charles-1 - Final
2-1
6:00 pmTimberland-1 at Francis Howell Central-2 - Final
2-1
6:00 pmParkway West-0 at Vianney-3 - Final
3-0
6:00 pmO'Fallon-2 vs Belleville West-3 at Edwardsville - Final
3-2
6:00 pmJacksonville, Illinois-1 vs Waterloo-2 at Bethalto Sports Complex - Final
2-1
6:00 pmSummit-2 at Parkway South-1 - Final
2-1
6:00 pmSikeston-0 at Festus-0 - Final
0-0
6:30 pmAlton Marquette-4 vs Breese Central-1 at Freeburg - Final
4-1
6:30 pmSpringfield, Illinois-0 vs Collinsville-2 at Springfield, Illinois - Final
2-0
6:45 pmUnion-0 at Warrenton-3 - Final
3-0
6:45 pmHancock-1 at Sullivan-4 - Final
4-1
7:00 pmSt. Pius X-1 vs Perryville-0 at Cape Notre Dame - Final
1-0
7:00 pmBelle-0 vs Canton-10 at Art Firley Soccer Complex - Final
10-0
7:00 pmFort Zumwalt West-2 at CBC-3 - Final
3-2
7:00 pmEffingham-1 vs Carterville-2 at Carbondale - Final
2-1
7:00 pmSeckman-4 at Mehlville-3 - Final
4-3
7:30 pmMcKinley-1 vs Gateway Science Academy-6 at Gateway STEM - Final
6-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmPattonville vs Webster Groves at Meramec CC
3:30 pmLutheran St. Charles at Fort Zumwalt East
4:00 pmMcCluer at Affton
4:30 pmWestminster, Borgia, Fort Zumwalt North
Results
4:30 pmChaminade, Ladue at Lafayette
4:30 pmKirkwood at Ritenour
8:30 pmFort Zumwalt South at Francis Howell Central

Field Hockey
TimeEventScore
3:00 pmClayton-0 vs Oakville-3 at Whitfield - Final
3-0
3:00 pmParkway South-1 vs Lutheran South-2 at University City - Final
2-1
4:00 pmNerinx Hall-0 at MICDS-2 - Final
2-0
4:15 pmJohn Burroughs-1 at Kirkwood-4 - Final
4-1
4:30 pmNotre Dame-0 vs Pattonville-2 at University City - Final
2-0
4:30 pmLindbergh-1 vs Ladue-0 at Parkway West - Final
1-0
4:30 pmAlton Marquette-0 at Whitfield-3 - Final
3-0
6:00 pmBarat-2 at Parkway West-5 - Final
5-2

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmFour Rivers Conference Meet
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmLift For Life-0 vs Rosati-Kain-2 at Cleveland - Final
2-0
4:00 pmSumner-0 vs Medicine and Bioscience-2 at Lutheran North - Final
2-0
4:00 pmPrincipia-0 vs Whitfield-2 at Brentwood - Final
2-0
4:00 pmUniversity City-0 vs MICDS-2 at Villa Duchesne - Final
2-0
4:30 pmO'Fallon-2 at East St. Louis-0 - Final
2-0
4:30 pmLindbergh-0 vs Oakville-2 at Fox - Final
2-0
4:30 pmWestminster-0 vs Francis Howell North-2 at Parkway Central - Final
2-0
4:30 pmWashington-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
4:30 pmBreese Central-1 at Belleville East-2 - Final
2-1
4:30 pmUrsuline-1 at Kirkwood-2 - Final
2-1
4:30 pmBelleville West-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
5:00 pmValley Caledonia-0 vs Bismarck-2 at Crystal City - Final
2-0
5:00 pmMontgomery County-0 at Hermann-2 - Final
2-0
5:00 pmMascoutah-2 at Civic Memorial-0 - Final
2-0
5:00 pmFort Zumwalt West-0 vs Francis Howell-2 at Fort Zumwalt South - Final
2-0
5:00 pmMissouri School for the Deaf-0 vs Chamois-2 at Calvary Lutheran - Final
2-0
5:00 pmGreenville-2 at Wood River-0 - Final
2-0
5:00 pmSte. Genevieve-2 at Park Hills Central-0 - Final
2-0
5:00 pmJerseyville-0 at Triad-2 - Final
2-0
5:00 pmWinfield-0 vs O'Fallon Christian-2 at Borgia - Final
2-0
5:00 pmGillespie at Vandalia
5:00 pmCuba-0 at Sullivan-2 - Final
2-0
5:15 pmTrinity-2 vs North Tech-0 at Lutheran North - Final
2-0
5:15 pmNashville at Murphysboro
5:30 pmColumbia-2 at Collinsville-1 - Final
2-1
5:30 pmNormandy-0 vs Visitation-2 at Villa Duchesne - Final
2-0
5:30 pmHannibal-0 vs Timberland-2 at Liberty (Wentzville) - Final
2-0
5:30 pmGateway STEM-0 vs Nerinx Hall-2 at Kirkwood - Final
2-0
5:30 pmSoldan-1 vs Miller Career-2 at Cleveland - Final
2-1
5:30 pmSeckman-0 vs Mehlville-2 at Fox - Final
2-0
5:30 pmMaplewood-RH-2 at Brentwood-0 - Final
2-0
5:45 pmParkway North-0 vs Marquette-2 at Parkway Central - Final
2-0
5:45 pmEureka-2 vs Northwest Cedar Hill-0 at Lafayette - Final
2-0
6:00 pmCrystal City-0 vs St. Vincent-2 at Crystal City - Final
2-0
6:00 pmCentralia (Mo.)-2 vs Hallsville-0 at Hermann - Final
2-0
6:00 pmMount Olive-0 at Metro-East Lutheran-2 - Final
2-0
6:00 pmCarlinville-2 at Carrollton, Illinois-0 - Final
2-0
6:00 pmRussellville-0 at Calvary Lutheran-2 - Final
2-0
6:00 pmLutheran St. Charles-0 at Borgia-0 - Final
0-0
6:00 pmHillsboro, Illinois-2 at Piasa Southwestern-0 - Final
2-0
6:15 pmLebanon, Illinois-0 at Marissa-2 - Final
2-0
6:15 pmHerculaneum-2 vs Festus-0 at Park Hills Central - Final
2-0
6:15 pmFort Zumwalt South-0 vs St. Dominic-2 at Fort Zumwalt South - Final
2-0
6:15 pmOwensville-2 vs St. Clair-1 at Sullivan - Final
2-1
6:30 pmNorthwest Academy-0 vs Crossroads College Prep-2 at Lutheran North - Final
2-0
6:30 pmLadue-1 vs Webster Groves-2 at Kirkwood - Final
2-1
6:30 pmHillsboro-2 at Fox-1 - Final
2-1
6:30 pmWaterloo-1 at Highland-2 - Final
2-1
6:45 pmLiberty (Wentzville)-0 vs Holt-2 at Liberty (Wentzville) - Final
2-0
7:00 pmMaplewood-RH-0 vs Whitfield-2 at Brentwood - Final
2-0
7:00 pmSt. Paul Lutheran-0 vs Oak Ridge-2 at Crystal City - Final
2-0
7:00 pmEureka-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
7:00 pmChamois-0 vs New Haven-2 at Calvary Lutheran - Final
2-0
7:00 pmPattonville-0 at Parkway Central-2 - Final
2-0
7:00 pmMiller Career-0 vs Rosati-Kain-2 at Cleveland - Final
2-0
7:00 pmClayton-0 vs John Burroughs-2 at Villa Duchesne - Final
2-0
7:00 pmNew Athens-2 at Dupo-0 - Final
2-0
7:00 pmCentralia (Mo.)-0 at Hermann-2 - Final
2-0
7:15 pmSteeleville-2 at Valmeyer-0 - Final
2-0
7:15 pmCentralia, Illinois at Wesclin
7:30 pmOwensville-0 at Sullivan-2 - Final
2-0
7:30 pmO'Fallon Christian-0 at Borgia-2 - Final
2-0
7:30 pmOkawville at Carlyle
7:30 pmHerculaneum-0 vs Ste. Genevieve-2 at Park Hills Central - Final
2-0