Monday - October 19, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmSouth Central Conference Meet
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:30 pmMarquette-0 at Lafayette-1 - Final
1-0
4:30 pmElsberry-3 at Canton-5 - Final
5-3
5:00 pmSt. Clair-2 at Sullivan-1 - Final
2-1
5:30 pmSummit-4 at Lindbergh-1 - Final
4-1
5:45 pmTrinity-0 at Clayton-8 - Final
8-0
6:00 pmParkway North-3 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
3-2
6:00 pmTimberland-1 at Fort Zumwalt North-4 - Final
4-1
6:00 pmParkway Central-0 at Parkway South-3 - Final
3-0
6:00 pmSeckman-3 at Windsor (Imperial)-0 - Final
3-0
6:30 pmPrincipia-1 at Lutheran South-4 - Final
4-1
6:30 pmFarmington-0 at Jackson-5 - Final
5-0
6:45 pmFox-0 at O'Fallon Christian-3 - Final
3-0
7:00 pmDuchesne-2 at St. Charles West-3 - Final
3-2
7:00 pmPattonville-2 at Parkway West-1 - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell Central at Fort Zumwalt North
4:00 pmClayton at Ritenour
4:15 pmWashington at Affton

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmSouth Central Conference Meet
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
6:00 pmParkway South-2 at Webster Groves-0 - Final
2-0
4:30 pmFatima-3 at New Haven-2 - Final
3-2
5:00 pmOwensville-3 at Cuba-0 - Final
3-0
5:00 pmSt. Charles West-1 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-1
5:00 pmClayton-3 at Whitfield-2 - Final
3-2
5:30 pmSt. Dominic-0 at Cor Jesu-3 - Final
3-0
5:30 pmSteelville, Missouri-0 at Grandview-2 - Final
2-0
5:30 pmParkway North-0 at Ladue-3 - Final
3-0
5:30 pmSummit-0 at Kirkwood-3 - Final
3-0
5:30 pmMICDS-3 at Lutheran North-0 - Final
3-0
5:30 pmNotre Dame-1 at Rosati-Kain-3 - Final
3-1
5:30 pmNerinx Hall-2 at Mehlville-0 - Final
2-0
5:30 pmIncarnate Word-0 at St. Joseph's-3 - Final
3-0
5:30 pmMarquette-3 at Francis Howell Central-2 - Final
3-2
6:00 pmWinfield-1 at Lutheran St. Charles-3 - Final
3-1
6:00 pmJefferson-2 at Saxony Lutheran-0 - Final
2-0
6:00 pmWarrenton-3 at Union-1 - Final
3-1
6:00 pmDuchesne at Bowling Green
Rivalry
6:30 pmWindsor (Imperial)-1 at St. Pius X-2 - Final
2-1
6:30 pmBattle at Montgomery County
Rivalry
6:30 pmBorgia-3 at Hermann-2 - Final
3-2

+