Tuesday - April 6, 2021
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Baseball
TimeEventScore
4:15 amFort Zumwalt North-4 at Fort Zumwalt East-9 - Final
9-4
4:00 pmPrincipia-7 at Valley Park-8 - Final
8-7
4:00 pmWhitfield-5 vs Affton-0 at AfftonAA - Final
5-0
4:15 pmSt. Charles-9 at Warrenton-1 - Final
9-1
4:15 pmLutheran North-1 at John Burroughs-4 - Final
4-1
4:15 pmTroy Buchanan-9 at Timberland-3 - Final
9-3
4:15 pmMehlville-3 at Oakville-13 - Final
13-3
4:15 pmLadue-3 at Pattonville-16 - Final
16-3
4:15 pmFrancis Howell-7 at Francis Howell Central-0 - Final
7-0
4:15 pmHolt-1 at Fort Zumwalt West-5 - Final
5-1
4:15 pmFort Zumwalt South-16 at Francis Howell North-4 - Final
16-4
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-14 at Parkway South-4 - Final
14-4
4:15 pmWestminster-9 at Priory-1 - Final
9-1
4:15 pmOrchard Farm-0 at St. Charles West-10 - Final
10-0
4:15 pmTrinity-0 at Duchesne-15 - Final
15-0
4:15 pmBorgia-3 at Lutheran St. Charles-2 - Final
3-2
4:15 pmMetro-0 at Parkway North-4 - Final
4-0
4:30 pmEureka-4 at Summit-5 - Final
5-4
4:30 pmMICDS-2 at Lutheran South-6 - Final
6-2
4:30 pmHillsboro-12 at Potosi-1 - Final
12-1
4:30 pmSt. James-2 at Salem-11 - Final
11-2
4:30 pmWashington-3 at Liberty (Wentzville)-9 - Final
9-3
4:30 pmJefferson-5 vs Festus-2 at West City Park - Final
5-2
4:30 pmUnion-6 at Sullivan-2 - Final
6-2
4:30 pmHermann-19 at Cuba-1 - Final
19-1
4:30 pmCBC-6 at Chaminade-1 - Final
6-1
4:30 pmSt. Dominic-9 vs O'Fallon Christian-4 at CarShield Field - Final
9-4
4:30 pmWest County (Leadwood)-9 at Herculaneum-1 - Final
9-1
4:30 pmHazelwood East at Riverview Gardens
Rivalry
4:30 pmDe Smet-0 at Vianney-3 - Final
3-0
4:30 pmValley Caledonia-3 at Crystal City-13 - Final
13-3
4:30 pmLafayette-9 at Lindbergh-3 - Final
9-3
4:30 pmKirkwood-1 at Marquette-9 - Final
9-1
4:30 pmWright City-18 at New Haven-2 - Final
18-2

Boys Lacrosse
TimeEventScore
6:00 pmLafayette-16 vs Fort Zumwalt West-3 at Dames Park - Final
16-3
7:00 pmKirkwood-12 at Vianney-13 - Final
13-12

Boys Soccer
TimeEventScore
12:00 amValmeyer at Metro-East Lutheran
Rivalry
4:00 pmMaplewood-RH-1 at Valley Park-3 - Final
3-1
4:00 pmHancock at Ritenour
Rivalry
4:15 pmCivic Memorial-0 vs Highland-1 at Glik Park - Final
1-0
4:30 pmMarion-4 at Mount Vernon, Illinois-0 - Final
4-0
4:30 pmVandalia at Roxana
Rivalry
4:30 pmWood River at Maryville Christian
Rivalry
5:00 pmPana-0 at Staunton-1 - Final
1-0
5:15 pmBayless-3 at Crossroads College Prep-1 - Final
3-1
5:30 pmWaterloo-2 at Jerseyville-1 - Final
2-1
5:45 pmMascoutah-1 at Triad-4 - Final
4-1
6:00 pmFather McGivney-0 at Mater Dei-1 - Final
1-0
6:30 pmAlton Marquette-5 at Gibault-0 - Final
5-0
6:30 pmAlton at Collinsville
Rivalry
6:30 pmBelleville East-4 at Belleville West-3 - Final
4-3
7:00 pmCarbondale-0 at Althoff-5 - Final
5-0

Boys Spring Golf
TimeEventScore
6:00 pmDe Soto, Festus, St. Pius X
12:00 amFrancis Howell-163 vs Timberland-195 at Lake Forest Country Club
3:30 pmWarrenton-205 vs St. Charles West-178 at St. Peters GC - Final
178-205
3:30 pmHolt-196 vs Troy Buchanan-171 at Woods Fort - Final
171-196
3:30 pmSummit vs Northwest Cedar Hill at Fox Run Golf Club
3:30 pmAffton-199 vs Lindbergh-169 at Tapawingo GC - Final
169-199
3:30 pmFort Zumwalt West-159 vs Francis Howell Central-167 at Links At Dardenne - Final
159-167
3:30 pmKirkwood-276 vs Marquette-241 at Forest Hills - Final
241-276
3:30 pmSt. Charles-196 at Winfield-243 - Final
196-243
3:45 pmJohn Burroughs-232 vs SLUH-212 at Forest Park - Final
212-232
4:00 pmSt. James, Union at Sullivan
Results
4:00 pmLutheran South at Westminster
4:00 pmPacific vs Hermann at Loutre Shore
4:00 pmSt. Clair at Owensville
4:00 pmParkway North vs Clayton at Gateway National GC
5:00 pmLutheran St. Charles-202 vs Fulton School at St. Albans-191 at St. Albans - Final
191-202

Boys Tennis
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell at Francis Howell Central
Rivalry
3:30 pmTimberland-3 at Fort Zumwalt West-6 - Final
6-3
3:30 pmSt. Charles-0 at Fort Zumwalt South-9 - Final
9-0
4:00 pmDuchesne at Whitfield
Rivalry
4:00 pmEureka-0 at Lindbergh-9 - Final
9-0
4:00 pmLutheran South-4 at Lutheran North-5 - Final
5-4
4:00 pmVianney-0 at Webster Groves-9 - Final
9-0
4:00 pmHazelwood East at McCluer North
Rivalry
4:00 pmCBC at Priory
Rivalry
4:15 pmParkway North at Parkway West
Rivalry
4:15 pmWestminster-6 vs Clayton-3 at Shaw Park - Final
6-3
4:30 pmSummit-0 at Lafayette-9 - Final
9-0

Boys Track
TimeEventScore
6:00 pmPerryville Invitational
3:30 pmBowling Green Mini-Medal Meet
4:00 pmOwensville Invitational
4:15 pmWashington Quad

Boys Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmChaminade-0 at Mehlville-2 - Final
2-0
5:00 pmDuchesne-0 at St. Mary's-3 - Final
3-0
5:00 pmFort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-0
5:00 pmFrancis Howell Central-1 at Francis Howell-3 - Final
3-1
5:00 pmFrancis Howell North-3 at Fort Zumwalt West-1 - Final
3-1
5:15 pmCBC-0 at De Smet-3 - Final
3-0
5:30 pmVianney-3 at Marquette-0 - Final
3-0
5:30 pmLutheran South-3 at Parkway North-0 - Final
3-0
5:30 pmAffton-0 at Oakville-2 - Final
2-0
5:30 pmSLUH-3 at Parkway Central-0 - Final
3-0
5:30 pmSummit-0 at Whitfield-2 - Final
2-0
5:30 pmLafayette-1 at Kirkwood-3 - Final
3-1
5:30 pmParkway South-2 at Webster Groves-3 - Final
3-2
5:30 pmWestminster-0 at Parkway West-3 - Final
3-0
6:00 pmDuBourg at Borgia
Rivalry
6:00 pmLutheran St. Charles-0 at St. Dominic-3 - Final
3-0

Fall softball
TimeEventScore
4:15 pmHazelwood West-10 vs Ritenour-11 at ABC Park - Final
11-10

Girls Lacrosse
TimeEventScore
5:15 amRosati-Kain-8 at Oakville-7 - Final
8-7
4:00 pmJohn Burroughs-15 at Cor Jesu-14 - Final
15-14
4:15 pmMICDS-20 at Kirkwood-4 - Final
20-4
4:15 pmSt. Joseph's-4 at Summit-14 - Final
14-4
4:15 pmParkway South-20 at Whitfield-7 - Final
20-7
4:15 pmParkway North at Incarnate Word
Rivalry
4:30 pmEureka-15 at Clayton-3 - Final
15-3
7:00 pmMarquette-10 at Ladue-11 - Final
11-10

Girls Soccer
TimeEventScore
12:00 amMiller Career vs Metro at Vashon
Rivalry
4:00 pmFestus-1 at Windsor (Imperial)-9 - Final
9-1
4:00 pmCor Jesu-2 at Visitation-0 - Final
2-0
4:00 pmUrsuline at Oakville
Rivalry
4:00 pmSt. Charles-8 at Warrenton-0 - Final
8-0
4:15 pmJohn Burroughs-5 at Principia-0 - Final
5-0
4:30 pmWebster Groves-4 at Whitfield-1 - Final
4-1
4:30 pmHazelwood East-2 at McCluer South-Berkeley-0 - Final
2-0
4:30 pmPattonville-8 at Parkway North-0 - Final
8-0
5:00 pmO'Fallon Christian-3 at Lutheran St. Charles-2 - Final
3-2
5:00 pmSt. Clair-2 at Sullivan-0 - Final
2-0
5:30 pmHolt-1 at Fort Zumwalt West-0 - Final
1-0
6:00 pmFrancis Howell-2 at Francis Howell Central-1 - Final
2-1
6:00 pmRosati-Kain-1 at Duchesne-4 - Final
4-1
6:00 pmFort Zumwalt South-6 at Francis Howell North-1 - Final
6-1
6:00 pmOrchard Farm-2 at St. Charles West-1 - Final
2-1
6:00 pmFox-5 vs St. Vincent-0 at Windsor (Imperial) - Final
5-0
6:00 pmDuBourg-1 at Trinity-2 - Final
2-1
6:00 pmSt. Joseph's-1 at Marquette-2 - Final
2-1
6:00 pmLafayette-6 at Lindbergh-1 - Final
6-1
6:00 pmParkway West-6 at Parkway Central-0 - Final
6-0
6:00 pmEureka-1 at Parkway South-0 - Final
1-0
6:00 pmSt. Dominic-3 at Summit-1 - Final
3-1
6:00 pmTroy Buchanan-1 at Timberland-2 - Final
2-1
6:00 pmLadue-0 at Kirkwood-2 - Final
2-0
6:30 pmWashington-0 at Liberty (Wentzville)-8 - Final
8-0
6:30 pmHillsboro-1 at North County-3 - Final
3-1
6:30 pmNotre Dame-2 at Borgia-0 - Final
2-0
6:45 pmFort Zumwalt North-3 at Fort Zumwalt East-2 - Final
3-2

Girls Track
TimeEventScore
6:00 pmPerryville Invitational
3:30 pmBowling Green Mini-Medal Meet
4:00 pmOwensville Invitational
4:15 pmWashington Quad

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmMassac County-2 at Gallatin County-0 - Final
2-0
4:15 pmBayless-3 at Hazelwood West-0 - Final
3-0
4:15 pmNorthwest Academy-0 at Miller Career-2 - Final
2-0
4:30 pmHancock-2 at Crossroads College Prep-3 - Final
3-2
5:00 pmAltamont at Vandalia
Rivalry
5:00 pmWesclin-0 at Freeburg-2 - Final
2-0
5:00 pmDupo at Marissa
Rivalry
5:00 pmBrentwood-3 at Valley Park-2 - Final
3-2
5:00 pmCarlyle-0 at Columbia-2 - Final
2-0
5:00 pmBreese Central-2 at Salem, Illinois-1 - Final
2-1
5:15 pmSparta-2 at Anna-Jonesboro-1 - Final
2-1
6:00 pmTriad at Waterloo
Rivalry
6:00 pmMount Olive-0 at Springfield Lutheran-2 - Final
2-0
6:00 pmBelleville East-2 at Collinsville-1 - Final
2-1
6:00 pmEast St. Louis-0 at Belleville West-2 - Final
2-0
6:00 pmAlton-0 at O'Fallon-2 - Final
2-0
6:00 pmMater Dei-2 at Granite City-0 - Final
2-0
6:15 pmCivic Memorial-2 at Jerseyville-0 - Final
2-0
6:15 pmMascoutah-0 at Highland-2 - Final
2-0
7:00 pmNew Athens-0 at Steeleville-2 - Final
2-0
7:00 pmOkawville at Chester
Rivalry
7:00 pmAlton Marquette-2 at Wood River-0 - Final
2-0
7:00 pmMarion-0 at Centralia, Illinois-2 - Final
2-0
7:00 pmBunker Hill-0 at Metro-East Lutheran-2 - Final
2-0
7:30 pmGibault-2 at Althoff-1 - Final
2-1

Girls Water Polo
TimeEventScore
6:30 pmParkway North-5 at Ladue-8 - Final
8-5

Spring Softball
TimeEventScore
4:30 pmGrandview at Potosi
Rivalry

Water Polo
TimeEventScore
5:30 pmParkway Central-14 at Ladue-7 - Final
14-7
5:30 pmLafayette-2 at Parkway West-24 - Final
24-2
8:00 pmCBC-20 at Marquette-14 - Final
20-14

+